Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudomány szerint az életnek...

A tudomány szerint az életnek nincs értelme. Elmagyarázná nekem valamelyik materalista, hogy ebben hol a logika? '

Figyelt kérdés
Mert ugye a tudomány a logikára épít, ebben viszont semmi logika nincs.
2012. szept. 8. 20:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért nincs értelme mert megszületsz, az első pár év tele van mókával és szórakozással. De aztán elkezdünk iskolába járni, halálra gürizzük magunkat. Keményen tanulunk aztán dolgozunk, de minek mert ezt nem tudjuk megtartani mert meghalunk. Ha egyszer úgy is meghalunk miért kell tanulni és dolgozni, miért kerül minden pénzbe,hogy tudjunk valamit venni mert úgyis egyszer vége mindennek.


Amit sok év munkáival felépítesz (karrier, jó életminőséggel) annak hirtelen vége


mert meghalsz



hozzáteszem én szeretek élni tehát ezzel nem értek egyet hogy az életnek nincs értelme, de ha meg kéne magyarázni akkor én így fogalmaznám meg

2012. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

válaszold meg.

Mi értelme van az életnek?

Ezt nem lehet magyarázni.

Ugyan annyira van értelme mint amennyire nincs.

2012. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nincs értelme. Talán az élet csak az emberek kínzására van.
2012. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Saját magadnak kell eldöntened, hogy mi az életed értelme.
2012. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Eljutunk tegyük fel egy magasabb szintre, és akkor mi van? Megértünk, megtanulunk valamit, és akkor mi van? Kinek és miért szükséges ez? Illetve ki/mi lenne hátrányban, ha nem léteznénk? Önmagunk számára lehet értelme, ha már egyszer megszülettünk, de az, hogy szaporodunk újra meg újra, eljutunk A-ból B-be, az szerintem az aktuálisan létező embereken kívül mindenkinek tök mindegy. A halottaknak és a még meg nem születetteknek is. Ha nem születnének gyerekek és lassan mind kihalnánk, akkor kinek hiányozna ez az egész? Lehet, van rá válasz, nem mondom, hogy nincs, csak nem igazán látszik.
2012. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
a tudománynak igaza van mert egy olyan embernek aki nem hisz Istenben és nem hisz abban h a földi élet után is van élet akkor azok az emberek teljesen logikusan gondolják azt h a földi életnek nincs értelme mert ők csak azt látják h megszületünk, élünk és meghalunk.......
2012. szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
93%
a földi élet utáni életnek mi értelme van?
2012. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
Számomra nagyon érdekes a kérdés. Mindenekelőtt azért érdekelne,hogy hány éves vagy, és fiú vagy lány? Később bővebben kifejtem az én véleményem és a nézetem a kérdésről.
2012. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Elkeserítettek a válaszok. Sajnos rettentõen programozva vannak az emberek...
2012. szept. 8. 21:48
 10/43 yossarian44 ***** válasza:
83%

Egyetértek kérdező, nagyon be vannak programozva az emberek, és ezek közül a legkártékonyabb dolog bizony a vallásos hit bizonyítatlan dolgokban.


Alapvetően hibás a kérdésed, mert a tudományos nézet szerint is van értelme az életnek, csak nehezen találja meghatározhatónak, hogy kinek mi is az.


[link]


A tudományos nézet lényege, hogy az életnek nincs felsőbb rendeltetése, létrejött, mert létrejöhetett. Az ember is csupán egy állatfaj, amely egyszer teljesen ki fog pusztulni, nincs nagy, nemes elrendeltetése, mivel nincsenek semmilyen istenek, hobbitok, meg más mesebeli lények, amelyek értelmetlen okokból elvárásokat és homályos célokat raknának az emberiség elé.


Ezzel az is együtt jár, hogy az élet vége után az embert nem várja valami nagy jutalom, vagy nagy büntetés, hanem a minden élő és élettelen anyagra váró enyészet.


Ennek tükrében csupán annyi jön le, hogy az élő szervezet létezésének értelme a saját entrópiájuk késleltetése a környezetéből elvont energiával, illetve önmaga szaporítása. Ennek a folyamatnak nincs végső célja, csupán történik, mert történhet.


Ebben, pontosan hol látod a logika hiányát?

2012. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!