Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha eltörsz egy fehér tányért,...

Ha eltörsz egy fehér tányért, az babonásan ill. szimbolikusan mit jelent?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Hogy egy grúz esküvőn vagy.
2012. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

babonásan: pénzt kell kiadnod (veszel egy másik tányért)

szimbolikusan: ügyetlen vagy (mert elejtetted)

reálisan: fehér tányérdarabokat fogsz söprögetni.

2012. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

görög esküvőn, de mindegy.

pénzkiadás, sepregetés,hiányos tányérszett.tehát csak balszerencsét jelent!!

2012. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
pláne ha belelépsz egy fel nem söpört szilánkba
2012. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A görög esküvőkön régen hagyomány volt a tányértörés. Ez tulajdonképpen a jókedv kifejezésére szolgált, ám felismervén ennek veszélyeit, a hagyomány egy kicsit átalakult. Újonnan hatalmas mennyiségű szalvétát dobnak a táncolók közé, melyet többnyire mi is átéltünk."


magyar, vőfélyjátékok:


"Tányértörés


Amikor a menyasszony és a vőlegény belép az étterembe, akkor összetörnek egy tányért, és vőlegénynek kell összeseperni, míg a menyasszony tartja a lapátot. A lakodalom csak akkor kezdődhet, ha mindent feltakarítottak. A vendégek természetesen megnehezítik a dolgukat azzal, hogy szétrugdossák a cserepeket."

2012. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt hogy lesz majd takarítani valód
2012. szept. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

A történés jelentését nem az adja meg mi történt, kiborul a só, feketemacska stb. Ez gyakorlatilag egy tudattalan szómágia. És nem az esemény váltja ki a cselekményt, hanem te magad teremted azt meg a szavaddal hogy ez és ez történt, ez azt jelenti hogy ez és ez lessz, és persze el is hiszed, amivel gyakorlatilag materializálod a jövőbeni eseményt. Javaslom változtass a hitrendszeren.


pl: kiborult a só --> váratlan örömben lessz részem.

élére állt a kés --> pénzt kapok valahonnan


és sorolhatnám, ez már csak a vágyaid és a gondolataid függvénye :)

2012. szept. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

elöttem szólónak a kiborul a só az egy ténylegesen visszavezethető közmondás ami megvan alapozva. Ennek ugye az a lényege hogy ha kiborul a só akkor veszekedés lesz,ez azon alapul, hogy a só régi időkben elég drága ízesítő szervolt és így ha kiborult egy kevéske is a drága kincsből az bizony vitát okozott... de a többi vele egyet értek

És, hogy a kérdezőnek is mondjam én nem halottam ilyenről hogy lenne valami babona, az tudom hogy esküvőkön pl grillázs tortát szoktak összetörni mondván, hogy ahány darabra törik, annyi évig lesznek boldogok. de valakitől halottam,hogy ezt felcserélték már mással mivel egy grillázs torta rendelése nem olcsó mulatság lehet ezt felváltotta a tányér

2012. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mustafa33 ***** válasza:
34%
Azt hogy kapsz anyádtól egy nyaklevest.
2012. szept. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy pohár durrant szét a fejemtől egy méterre kb., pedig semmi erő, vagy hőhatása nem érte. Anyu elmagyarázta, hogy nincsen semmi baj, mert ez egy harminc éves pohár volt, és amúgy is ne agyaljak természetfeletti dolgokon. És valószínűleg igaza is volt, mert valójában lóf@sz sem történt.
2012. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!