Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van fejlődés...

Szerintetek van fejlődés ("előre" haladás), vagy csak mi hisszük annak?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy mit nevezünk előrének. Bármilyen irányban változunk, úgy érezzük, hogy a jelenlegi állapotban többek, bölcsebbek vagyunk, és közelebb kerültünk az igazsághoz.


Pl egy olyan ember, aki mindig is materialista beállítottságú volt, nem sok szerepet kapott az életében a spiritualitás, egyszer csak elkezd érdeklődni a téma iránt, rájön, hogy eddig üres volt az élete, és lényegtelen (legalábbis kevésbé lényeges) dolgoknak szentelte az idejét.


De ott az ellenpélda, aki vallásos környezetben nevelkedett, és ez a szellemiség volt meghatározó nagyon sokáig az életében, aztán rátör a felismerés (ő annak véli), hogy mindez csak illúzió, csak belénevelt dolgok, és a figyelmét ezentúl inkább az élet gyakorlatiasabb része felé irányítja, mindenféle spiritualitásnak hátat fordítva.


Nem arról szeretnék vitatkozni, hogy melyiknek van igaza, mert az meddő vita lenne szerintem. Mindenki a saját véleményét tartja igaznak. Csak az a furcsa ebben, hogy a két eset pont a fordítottja egymásnak, mégis mindkettőnél úgy éli meg az ember, hogy rájött valamire, felnyílt a szeme!


Most akkor mindenkinek megvan a saját igazsága (és ezesetben tévedni sem lehet), vagy mégis van valami egyetemes igazság? Tényleg előre haladunk valami felé az életben, vagy csak csapongunk a-ból b-be, de ennek a mozgásnak nincs igazából meghatározható iránya?



2012. okt. 11. 08:42
 1/7 sl zoli ***** válasza:

A kérdésed nagyon tetszik, látszik hogy gondolkozol. ;)

A általad hozott mindkét példa lehet egy helyben topogásra és fejlődésre is.

Megpróbálom normálisan elmagyarázni, nem biztos, hogy sikerül.

Az egód az összes gondolatod, érzelmed és egy csomó szerkezeti elem. Pl. szerkezeti elem, hogy az egód szeret különböző dolgokkal azonosulni, erre itt egy videó:

[link]

Amíg nem lépsz túl rajta, addig igazi változás nem jön be az életedbe, és meglepő módon az általad felvázolt mindkét történet alapján lehetséges, hogy az egódban maradtál, és valójában egy helyben topogsz, vagy kicsit kiléptél az egóval való azonosulásból és mintegy felülről szemléled a világot.


Amit leírtam, igen hiányos, és így sok a támadási felület. Ha valóban meg szeretnéd érteni, akkor ezt a könyvet ajánlom (megértheted belőlük egód szerkezetét, belőle való kijutást, a valódi "fejlődés" lehetőségét) :

[link]

Vagyis innen tudod letölteni. Az Új Földet és a Most hatalmát ajánlom, de bármelyik Eckhart Tolle által írt mű jó.

2012. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdés! :)

Szerintem ha létezik egyetemes igazság (bármi is legyen az), mindig csak emberként láthatjuk, mintha egy színes üvegen át néznénk. Az ember elfogult, szubjektív, emocionális, stb., szóval mindig kicsit torzítva látja a valóságot. Ez így van jól, különben nem lennénk emberek, ez is az emberi lét része. De emiatt soha nem láthatjuk tisztán és nyersen a környező világot, bár bizonyos aspektusait érthetjük. Ki erre érez rá, ki arra.


Szerintem amikor valaki spirituálisan látja a környezetét, pont ugyanazt látja, mint aki a tudományos és objektív módszertant alkalmazza, csak annak másik "oldalát". És ki tudja, hány oldala van még! :)

Viszont a "valóságot" nem tapasztalhatjuk meg, mert ahhoz meg kellene szűnnünk embernek, léleknek, vagy minden ilyesminek lennünk.


Amikor valakinek felnyílik a szeme, szerintem egyszerűen csak csalódik az egyik nézőpontban és szimpatikussá válik a másik. Vagy valamelyik érthetőbb, emészthetőbb számára. Mintha átmennénk egy ház másik oldalára, és ott jobban süti a nap és szebbnek tűnik. Pedig ugyanaz a ház. :)

2012. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"és ott jobban süti a nap"

bocsánat:

MERT ott jobban süti a nap...

2012. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:
Szerintem mindenki fejlődik, ha hátat fordít a betanított, belénevelt dolgoknak, legyen az materializmus vagy vallás. Végső igazságból csak egy van, és addig hosszú az út, mindenki máshogyan éli azt meg.
2012. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sl zoli ***** válasza:

2-es:

"Viszont a "valóságot" nem tapasztalhatjuk meg, mert ahhoz meg kellene szűnnünk embernek, léleknek, vagy minden ilyesminek lennünk. "

Kezdetben nem tapasztalhatod meg, de egyre jobban ráérezhetsz. Amikor pedig jön a legutolsó legnagyobb ráérzés, azt nevezik megvilágosodásnak. Létezik, és a ma ember feladata, hogy elérje vagyis egyre jobban megközelítse.

2012. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs lényeges különbség a materializmus és a vallások között - mind egy-egy világkép. Ahogy a tudomány és technika fejlődik, újabb megfigyelések történnek, az emberekben kialakult világképek megerősítést nyerhetnek vagy meg is cáfolódhatnak. A fejlődés az az irány, hogy az emberiségben milyenek világképek.


Ha valakinek olyan a világképe, hogy az gátolná a világ megértését, az az igazi baj szerintem, és sajnos nem egy vallás eleve ezt követeli meg. Ugyanakkor a materialisták között is vannak ilyen emberek.

2012. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy lélek csak akkor vágyik igazán fejlődésre és kezdi keresni az utat ami által jobbá válhat, mikor elég fejlett fejlett ahhoz, hogy tudja, ez az élet értelme. Mikor újjászületünk(mert újászületünk), nem kapjuk azonnal vissza a tudást amit már korábban megszereztünk csak ha elég érettek vagyunk rá. Ha már előző életünkben is a lelki fejlődéssel foglalkoztunk akkor valószínűleg ebben az életben is ezt fogjuk tenni, viszont ha még nem vagyunk elég fejlettek hogy megértsük a lelki fejlődés miatt térünk vissza újra és újra a Földre, akkor lehetünk mi a pápa kisfia is, akkor sem fog megtörni minket senki a hitünkben(abban hogy csak egyszer élünk) amíg erre magunktól rá nem jövünk. Remélem érthető és nem túl bonyolult ahogy leírtam.
2012. okt. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!