Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudtok-e olyan működő természe...

Tudtok-e olyan működő természeti vallásról Magyarországon, ami nem ezozizzent és nem nagymagyarkodós?

Figyelt kérdés
Olyan mint a wicca vagy a sámánizmus, csak "normális" embereknek. :) (bocs a wiccásoktól és sámánoktól, semmi bajom velük, csak nem tudok azonosulni ezekkel a vallásokkal - főleg a rituálék miatt).

2012. okt. 25. 01:19
1 2
 1/11 Zsizsik666 ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/playlist?list=PLDED9D9870826891F&feat..


Ez tökjó! Magyar boszorkányság és mágia. a wicca tényleg távol áll tőlünk. De nemtudom, mit értessz ezozizzent alatt. hogy csak vallás legyen mágia nélkül? Mert abból csak az ősmagyar vallásunk maradt fenn, az meg nem sok semmi.:S

2012. okt. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. A magyar ősvallás sem maradt fenn, csak néhányan bohóckodnak ilyen címen.
2012. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ragaszkodsz a magyar vonatkozáshoz, akkor talán a buddhizmus valamilyen ága lenne jó neked. Ott elég sok a természeti vonatkozás, de aránylag kevés a teátrális rituálé.
2012. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Talán valami olyat tudok elképzelni hogy akad még 1-2 olyan néni, aki ilyen javasasszony, ért a gyógyfövekhez stb.... Talán Erdélyben többen vannak ilyenek.
2012. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Miért kéne ehhez bármilyen szervezet?Csináld magad,úgy is te tudod,hogy neked mi a fontos!

2012. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
szerintem korunkban talán a természet tudományos világkép áll legközelebb valamiféle panteizmushoz. ha azt nézed, hogy valahogy az univerzum a minden és ugyanazok a dolgok vannak jelen mindenben és ugyanazok a törvények. annyi, hogy nem hívják istennek, de ez sokat nem oszt szoroz, mert mondjuk a katolikusok szemében a panteizmus sacc ateizmus. talán csak az hiányzik, hogy nincs az a fajta szertartásos imádat, amit te várnál :)
2012. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A gyűlöletet (ráadásul a saját fajtáddal szembenit) kéne először legyőznöd, ehhez segítséget nyújthat bármilyen vallás, de téged csak gátol ez a gyűlölet.
2012. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

No, akkor először is köszönöm a válaszokat, főleg a segítőkészeket. :) Szeretnék mindenkinek válaszolni, úgyhogy kicsit hosszú lesz a komment :)


Kedves Zsizsik!

Igen, ne sértődj meg, de pont ezt értettem ezozizzent alatt. :) Engem nem győzött meg arról, hogy a magyar boszorkányok a csillagokból jött tündérek leszármazottai, és én közéjük akarok tartozni. Egy extrém példa egy hasonló világnézetből: egy ismerősöm szerint a magyarok a Sirius csillagból menekültek a Földre a Velociraptorok elől, akik természetesen követtek minket ide. Valamiért a józan eszem tiltakozik ellene. :)


Kedves második!

Nem tudom, hogy fennmaradt-e a magyar ősvallás, tudomásom szerint eredeti formájában tényleg nem. De ettől még azok, akik a kevés tárgyi emlék és a hasonló vallások alapján rekonstruálták, szerintem nem bohócok. Persze igazad van, sokan vannak, akik ezt is kiforgatják, eltorzítják, eladják stb., mint mindent.


Kedves Harmadik!

Igen, foglalkoztam sokat keleti vallásokkal, a buddhizmus sok szempontból szimpatikus is (főleg a zen ága:)). De ha már Ázsia, akkor leginkább a taoizmus áll hozzám közel, és ott sem a rituális, teátrális része, hanem maga a gondolkodásmód :) A problémám, hogy nálunk akik taoistáknak hívják magukat, többnyire inkább olyan ezozizik, akik rá vannak kattanva a rézgésszámemelésre és a szobarendezgetésre (tisztelet a kivételnek:)), és ebben kimerül náluk a dolog. Ami nem baj, sok ilyen ismerősöm van, akiket szeretek, csak ez nekem megint a józan eszembe ütközik, és nem érzem, hogy a lényeget ragadnák meg.


Kedves négyes és ötös!

Biztosan vannak ilyen nénik, de egyrészt Erdély tőlem sajnos messze van, másrészt leginkább egy olyan közösségre lenne szükségem, akik hasonlóan látják a világot, mint én. Persze tök jó egyedül keresni és örülni, de közösségben egész más. :)


Kedves hatos!

Hát, én biológus vagyok, és valahogy nem elégít ki az a szemlélet, ahogy a természettudomány a természethez közelít. :) Értsd: szedjünk ki minden érzelmet belőle cincáljuk szét, nézzük meg hogy működik, majd alakítsunk ki dogmákat, és ne tágítsunk tőlük.


Kedves hetes!

Nem érzem úgy, hogy gyűlölködtem volna, ha félreérthető volt, amit írtam, írd meg privátban miből szűrted ezt le, csak hogy legközelebb máshogy fogalmazzam meg :) Szeretem Magyarországot és a magyarokat, sok velem egykorú fiatallal ellentétben, itthon szeretnék maradni, és változtatni azokon a dolgokon, amik nem működnek jól az országban. :)

2012. okt. 25. 20:44
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok: hát pedig, ha biológus vagy, akkor legalább részben pláne ez is lehetne a te irányod :) az anyagban megtalálni a spirit-et, a húsban és az inakban :D meg nézz meg pár asztro fotót vagy épp a mikro dolgokról, mi az, ha nem valami mágia :)

a dogmás részt meg szerintem félre érted. olvass tudományfilozófiát. ha olyan merevek lennének ezek, akkor nem lett volna váltás newtonról einsteinre. viszont egy ideig megéri kitartani bizonyos keretek között, ha vannak is látszólagos ellenpéldák(mondjuk ez lehet az amit te dogmának hívsz), mert ha nincs sok akkor lehet bízni, hogy később majd sikerül kezelni őket. aztán, ha sok ilyen lesz vagy nagyon elbonyolódik az ahogy ezeket be lehet illeszteni a képbe akkor jön a váltás.



kicsit most kíváncsivá tettél amúgy és olvasgattam ezt az oldalt(bár nem tudom mennyire nem "ezozizzent" :):

[link]

és szerintem ez is természet tudomány valamiféle spiritualitással meghintve. "Pantheism goes further, and adds to atheism an embracing, positive and reverential feeling about our lives on planet Earth, our place in Nature and the wider Universe, and uses nature as our basis for dealing with stress, grief and bereavement. It's a form of spirituality that is totally compatible with science. Indeed, since science is our best way of exploring the Universe, respect for the scientific method and fascination with the discoveries of science are an integral part of World Pantheism."



B terv: psychedelic irány(ami nem tudom ellent mond e az előzőnek remélem nem :D):

lassú:

https://www.youtube.com/watch?v=dRpFF5Dm-k0

gyors:

https://www.youtube.com/watch?v=bqMyfZ0lNtE

2012. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van számodra egy jó hírem. A Bibliában mind benne van, amit te keresel. Nem a Biblia hibája, hogy a dogmákból a dogmaírók kihagyják. Mert nem látják a fától az erdőt.

Pl. néhány hely

Jób. 37,21

Még nem látják a napfényt, bár az ragyog a fellegek mögött, de szél támad, és kitisztul.

Zsolt. 8. (olvasd az egészet)


És rengeteg, a Zsoltárok könyvében!

2012. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!