Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudtok-e olyan működő természe...

Tudtok-e olyan működő természeti vallásról Magyarországon, ami nem ezozizzent és nem nagymagyarkodós?

Figyelt kérdés
Olyan mint a wicca vagy a sámánizmus, csak "normális" embereknek. :) (bocs a wiccásoktól és sámánoktól, semmi bajom velük, csak nem tudok azonosulni ezekkel a vallásokkal - főleg a rituálék miatt).

2012. okt. 25. 01:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:


Kicsit ellentmondásos a kérdésed, úgyhogy nem is tudommilyen választ vársz rá. A valás alapja hogy olyasvalamiben hiszel amit sosem láttál és láthatsz ezért is oly különbozőek a vallások mert mindenki maga alakítja ki miről mit gondol, hogyan vélekedik. Egy biztos, minden vallásban van egy vagy több entitás akiket magasabb szintűnek vélünk önmagunknál, bölcsebbnek és mindenhatónak. Hogy ezek után hogy viszonyulunk hozzájuk az már az a része a dolognak ami miatt eltérnek a vallásook egymástól. Pl Isteníteni és áldani kell, vagy áldozattal járni a kedv(é)ükben, imátkozni hozzá(juk) stb. A nagymagyarkodós amit említettél ennek egy ága, viszont az ezozizzent dolgot az összes vallás magában hordja, hisz egyik vallás sem bizonyítható teljes bizonyossággal, hogy az valós alapokra épülne. Minden vallásban megtalálható a varázslat, vagy mágia illetve csoda, csak mind másképp nevezi. Tehát a kérdésed számomra azt akarja jelenteni, hogy olyan dolgot keresel ami vallásnak mondható, de semmiféle hókuszpókusz nincs benne. Sajnos el kell keserítselek, egy ilyen vallás sem létezik. Mind valamely természetfeletti lény létezésében hisz és ez már alapból meg is kérdőjelezhető. Lehetséges, hogy én értettem félre, de szerintem nem jól tetted fel a kérdést. Talán ha kicsit bővebben kifejtenéd az álláspontod, akkor közelebb kerülnénk a megoldéshoz.


Tisztelettel: E.R.

2012. okt. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!