Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ennyire finomak az emberi...

Ennyire finomak az emberi reflexek vész esetén, vagy valami/valaki segített nekem?

Figyelt kérdés
Még én magam sem hiszem el, ami ma történt velem. Jöttem hazafele a munkából, álltam a zebránál, hogy átmennék a túloldalra. Jobbról nem jött semmi, balról jött egy kamion, megállt nekem, hogy átmenjek. Mielőtt leléptem az útra, elnéztem újra jobbra, nem e jön mégis kocsi. Nem jött, elindultam, már a zebra felénél voltam, amikor a kamiont balról kielőzte egy kocsi, iszonyat gyorsan. Pár századmásodperc alatt történt az egész, én elnéztem balra, jött felém a kocsi, és ekkor valami mintha hátralökött volna. Ez a 3 dolog egyszerre történt. Balra nézek, jön a kocsi, és miközben nézem a felém tartó autót, hátralök valami. Éreztem a mellkasomon egy nyomást, ami hátratolt. A kocsi hatalmas fékcsikorgással lelassított, ha nem megyek hátra, akkor telibe talál. Pár centin múlott az életem. A kamionos elküldte a jó édes anyukájába a másik autóst, aki anélkül, hogy megkérdezte volna jól vagyok e, továbbhajtott. Utána egész délután ez az eset járt a fejemben. Nem tudom megmagyarázni. Mintha valaki velem szemben állt volna, és hátrébb lökött volna, amikor jött a kocsi. Nem hiszek semmi ezotéria maszlagban. De ezt nem tudtam, hova írjam. Lehet csak a testem szórakozott velem, a hirtelen adrenalin miatt, nem tudom. De akkor is olyan fura volt. Máskor is volt már, hogy figyelmetlenségből leléptem az útra, és ha nem vesz észre az autós, akkor elüt. Mégsem volt semmi ilyen. De most figyeltem. Szerintetek? Nyugodtan írja le mindenki a véleményét, feltéve ha nem bántó. Én sem akarok ebbe semmi földöntúlit belemagyarázni, felnőtt ember vagyok. Csak most először történt velem ilyen. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 7. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ne ragadjatok le azon h ezós köcsög vagyok de szerintem lehet hogy az őrangyalod volt.Én egyszer amikor elestem és "kifordult" a csuklóm(alámtört) mozdítani nem bírtam aztán valaki mintha megcsavarta volna hirtelen tudtam mozgatni, de még akkoris iszonyatosan fájt.Nem én tekertem énis érezte hogy valami megfogja a kezemet és megtekeri.Engem is lesokkolt a dolog pláne h egyedül voltam.
2012. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fogok senki felett ítélkezni, hogy miben hisz és miben nem! Köszönöm a válaszod!
2012. nov. 7. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Evolúció a barátod... vészhelyzet esetén 1 pillanat alatt felugrik az adrenalin és tudat alatti reflex mozdulataid vannak vészhelyzetbe váratlan dolgokra képes az emberi szervezet, ott van pl a 15 éves fiú sztorija aki megemelte a kocsit addig még az apja vagy kije kimászott alóla adrenalin, a saját tested sokkal több mindenre képes mint gondolnád.

Gondolom azóta nem pármásodpercnek tűnik hanem olyan mintha hosszú percek alatt történt volna és minden részletesebb. Nem ítélem el az ezotériát de azért előbb inkább az ésszerű dolgokat nézi meg a normális ember.

2012. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:
100%

"Én sem akarok ebbe semmi földöntúlit belemagyarázni, felnőtt ember vagyok."


Én is felnőtt ember vagyok, és felnőtt fejjel jövök rá olya dolgokra, amiket gyermeki képzelőerővel "túl erősnek" tartottam volna. Ha pusztán fizikai síkon nézzük a dolgot, eleve elég valószerűtlen, hogy egy lendületben, mozgásban lévő emberi test magától visszalökje magát, mégpedig a "mellkasánál fogva". Nem egy és nem két ilyen történetet hallottam már.

A földöntúliról pedig az a véleményem, hogy valami mindig addig "földöntúli", amíg mi, emberek annak tartjuk. Egykor az elektromos áram is az volt.

2012. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
OK! Én is elhiszem, nem maszlag, nevezhetjük őrangyalnak, bárminek, de vigyáznak ránk. Én is tudnék példát mondani, amikor egy kiscica jött oda, figyelmeztetni a veszélyre. Azt viszont nem tudnám megmagyarázni, miért nem vigyáznak mindig mindenkire. Helyesebben, azt hiszem attól függ, mi a karmánk, és ha az a karmánk, hogy élnünk kell, akkor nem hagynak meghalni.
2012. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elhiszem ezt a karma dolgot. Olyan dolgok történtek velem mostanában "véletlen", hogy már én is azt mondom, ilyen nincsen. De annyiszor volt már ilyen eset, hogy figyelmetlenségemből, vagy más figyelmetlenségéből úgymond bajba kerültem, és mégsem "lökött vissza senki". Akkor most miért? Nekem tudjátok mi jutott eszembe? És még én magam sem hiszem el, hogy ezt írom: a nagymamám pár hónapja halt meg. Lehet, hogy hülye kérdés, és még nekem is fáj, de nem lehet, hogy ő volt?
2012. nov. 8. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:

A szkeptikusok az adrenalinra fogják, mások esetleg az őrangyalodra, stb..Hogy mi az igazság ezek közül, az továbbra is rejtély marad azt hiszem.Velem többször is történt már olyan hogy az utolsó pillanatban megmentett a bajtól valami, valaki,

Egyszer, miközben hazafelé sétáltam a gyalogúton, hirtelen határozottan úgy éreztem, mintha valami lekényszerítene a járdáról a fűbe.És ezután hirtelen nagy sebességgel elszáguldott mellettem egy idióta biciklis, szerintem elütött volna az a vadbarom, ha nem húzódok le.Nem lehet belemagyarázni, hogy biztos hallottam a biciklit.Nem, nem hallottam,tök csendben suhant el!Akkor egyszer éreztem ezt, hogy lenyomnak az útról.Nem tudom, ki, vagy mi volt, de köszönöm!

Aztán volt olyan is, hogy egyedül voltam otthon, álltam az

ablaknál és néztem kifelé, ekkor zajt hallottam kintről és azt hittem, hazajött anyu, elindultam kifelé, és abban a pillanatban ahogy elléptem, leszakadt a nehéz függönykarnis.Ha csak egy másodperccel tovább állok ott, fejbevág, lehet, agyon is üthetett volna, elég magasról zuhant.Megijedtem nagyon, kirohantam, de nem jött haza senki, pedig hallottam, hogy babrálnak az ajtóval.Nagyon hajmeresztő volt az egész!

De sorolhatnám, mert volt még több hasonló esetem, de érdekes amúgy, mert előfordult olyan is, hogy senki, semmi nem segített, hogy megússzak valami bajt vagy balesetet, de az is igaz, hogy bár átéltem ezeket, végül is maradandó károsodás nélkül megúsztam.Gyanítom, hogy csak azoknál az eseteknél lépett közbe valami "láthatatlan " erő, amit nem úsztam volna meg élve a segítsége nélkül.

2012. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!