Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem tudom hova írni, ha nem...

Nem tudom hova írni, ha nem jó hely, jelentsétek köszi. A babák, hogyan gondolkoznak, ha nem tudnak beszélni, és nem lát még mindent úgy?

Figyelt kérdés

Barátnőm szerint->születésünktől gondolkozunk. Értem ezt eddig, de ha valaki nekem jön pl: mert figyelmetlen, én magamban gondolhatok arra, hogy 'nem látsz, te gyökér?' de a baba nem tud gondolkozni,ha nincs beszéde. Nem tudja, mik a szavak jelentése, azt sem tudja mi a szó.

Illetve ahogy filmekben látjuk, hogy mikor sír a baba, és alatta beszél a szinkron szereplő, akkor ez jó és vicces elgondolni, de a valóéletben biztosan nem így van.Nem igaz?

Valakinek valami magyarázata? Érdekelne:) Köszi:)


2012. nov. 17. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolkodás előbb van mint a nyelv. más szinten, de biztos, hogy tud gondolkodni. filozófusok is foglalkoznak ezzel a p problémával (pl. Kannt, Descartes, Platón) meg gondolom tudósok is kutatják.
2012. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Engem mindenképp érdekelne, hogy mi lesz a kutatás eredménye. Nagyon Nagyon érdekes számomra ez a téma.

2012. nov. 17. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem konkrétan nem tudjuk mi van a fejében. sacc 3 éves korunkig nem is emlékszünk utólag vissza.


azt, hogy milyenek az érzékszervei mit vesz észre úgy vizsgálják, hogy mérik pl a galvános bőrellenállását, vagy egyéb dolgokat. és ha pl oda raknak elé egy mintát és azt lecserélik egy másikra és a mért érték változik, akkor észlelte a változást. vagy mérik pl azt is, hogy mit néz mennyi ideig. ilyesmik.


amúgy az eleve egy fogós kérdés, hogy a nyelv feltétele e a gondolkodásnak vagy sem. mi lenne ha valaki egyáltalán nem tanulna meg nyelvet? annak milyen lenne a mentális élete stb.

2012. nov. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
második, amit utolsónak írtál, tényleg nagyon érdekes, de ha a mai világot nézzük, szinte lehetetlen, az emberek emberekkel találkoznak, vannak szüleik, nevelőszüleik, valahogy mindenképp. De tényleg érdekes ez is.
2012. nov. 17. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:

azért vannak ritkán olyanok, mint maugli, akik az állatok között nevelkednek :) de azt hiszem azok utólag nem is tudnak megtanulni rendesen nyelvet használni. mert van valami kritikus pont a fejlődésben, amíg találkozni kell a nyelvel.

lásd:

[link]

[link]


észlelésben is van ilyesmi. hogy ha egy állat nem lát mondjuk vízszintes vonalakat csak függőlegeseket egy ideig (ezt megcsinálták macskákkal :( akkor később gyakorlatilag vak lesz az ilyen ingerekre. mert az agyában nem specializálódnak erre sejtek.


visszatérve a csecsemőre egy hónaposan már lát pl mintákat, de nem túl jól. három hónapos korára képes már arckifejezéseket megkülönböztetni kicsit és már valamennyire felismeri az anyját látás alapján.


amúgy a neten kívül pszichológia könyvekbe érdemes belenézni ha az ilyesmi érdekel. pl attkinson (neten is megtalálod).

2012. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a tudomány/társadalom tudományban lenne a helye. esetleg a tudomány/egyébben.
2012. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Köszönöm,neten találtam róla jó kis cikket. Elolvastam,egy könyvről szól, Bölcsek a bölcsőben' azt hiszem ez a címe.


Utolsó: a moderátorok idehelyezték át, ez az EZO.témakörbe volt

2012. nov. 17. 21:30
 8/9 Platinateknős válasza:
en pontosan emlekszem ra amikor elosszor lattam a papamat kb. 3 eves voltam es ugy emlekszem hogy beszeltem de igy most en is elgondolkoztam hogy hogyan hogyha beszelni se tudtam??!!
2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platinateknős válasza:
bocs rosszul fogalmaztam. ugy ertettem hogy amikor meglattam elmondtam magamba a velemenyem de nemtudtam meg beszelni de akkor hogy? en se ertem.
2013. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!