Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki valóban megtér valamelyik vallás felé?

Figyelt kérdés

Pl. létezhet, hogy egy olyan ember, aki szereti a változatos szexet (magyarul köztudottan sok partnere volt) megtér és utána ezt az ösztönt kiöli magából, mert ő megtért és ezért nem csinálhatja bárkivel, bármikor?


Rengeteg olyan emberrel találkoztam már, aki ilyen-olyan bűnöket követett el régen, de állítása szerint megtért és már nem teszi.

Én igazából ezt nem tudom elhinni és valahol képmutatásnak érzem. Főleg, mikor azt látom, hogy egy állítólag megtért ember úgy tesz keresztbe másoknak, ahogy csak tud, de ezt elintézi két imával és tiszta a lelkiismerete.


(hozzá teszem én nem tartozom semmilyen egyházhoz sem, csak mint külső megfigyelő tudok nyilatkozni)



2012. dec. 17. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak ezzel nyugtatja meg magát, hogy ő nem rossz ember.

Szerintem csak úgy senki nem kezd el hinni valamiben, legalábbis én sem tudom elképzelni.

2012. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Van erre példa, persze. De általában nem olyen radikális a változás (pl. tömeggyilkosból szociális munkás).
2012. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 loupsolitaire ***** válasza:
100%

Igen, létezik ilyen. Az emlékeim között két ilyen embert találtam, akiket ismerek.

Egyikőjük muszlim lett (előtte erősen alkoholizált), azóta teljesen tartózkodik az italtól (6-7 éve).

Másik delikvens beállt tanúnak (egyik napról a másikra), ő előtte egy bulizós, italozós ember volt, azóta meg teljesen "tiszta" életet él.

Egyikőjükre sem jellemző a keresztbe tevés.

Ezzel nem az említett hitek pozitív oldalát akarom hangsúlyozni (van negatív is bőven), de amint a példa mutatja, elvétve akad ilyen ember.

2012. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Énis képmutatásnak érzem sok esetben a vallást, de lehet hogy azért, mert a vallás nem egyenlő az önuralommal.

Attól még, hogy neki nem szabad csinálnia ezt-azt, mert Isten látja, néha akkor is csinálja, de utána elmegy gyónni.


Sokkal nagyobb önuralma van annak, aki leszokott valamiről, vallás nélkül, és valóban is tartja magát ahhoz. Gondolok itt pl a dohányzásra, vagy arra hogy valaki hirtelen vegetáriánus lesz. Egy vegának te hiába mondasz bármit, nem fogja megkóstolni a húst akkor sem.

2012. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!