Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Zsidó vallásúak!...

Tisztelt Zsidó vallásúak! Valóban igaz e Benjamin Freedman alábbi megállapítása?

Figyelt kérdés
"Tudja-e, hogy mit csinálnak a zsidók a vezeklés napján, amelyről azt hiszi, hogy olyan szent nekik? Egy voltam közülük. Nem hallomásból tudom. Nem azért vagyok itt, hogy valakit fölhecceljek. Azért vagyok itt, hogy tényekről beszéljek. Amikor a vezeklés napján bemegy a zsinagógába, feláll és elmond egy imát. Ez az egyetlen ima, amely alatt áll. Háromszor megismétel egy rövid imát, az ún. Kol Nidrét. Abban az imában szerződésre lép a Mindenhatóval, hogy minden eskü, fogadalom vagy ígéret, amelyet a következő tizenkét hónap alatt tesz, érvénytelen. Az eskü ne legyen eskü. A fogadalom ne legyen fogadalom. Az ígéret ne legyen ígéret. Ne legyen semmiféle hatásuk. Továbbá a Talmud azt tanítja, hogy bármikor tesz egy esküt, fogadalmat vagy ígéretet, ha visszaemlékszik a Kol Nidre imádságra amelyet a vezeklés napján elimádkozott, és nem kell teljesíteni azokat."

2012. nov. 29. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne, sőt, aznap indenkitől bocsánatot kell kérni és mindenkinek meg kell bocsájtani, különben a következő vezeklés napjáig meghal.
2012. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
The vows and pledges being annulled by this ceremony are of a limited category. As the ArtScroll Mahzor explains it: "There is a dangerous and erroneous misconception among some people that the Kol Nidrei nullification of vows—whether past or future—... gives people the right to break their word or to make insincere promises that will have no legal force. This is not the case. The Kol Nidrei declaration can invalidate only vows that one undertakes on his own volition. It has no effect on vows or oath imposed by someone else, a court, or a gentile. Also, the invalidation of future vows takes effect only if someone makes the vow without having in mind his previous Kol Nidrei declaration. But if he makes the vow with Kol Nidrei in mind—thus being openly insincere in his vow—the vow is in full force."[8] Moreover, as Rabbi Yechiel of Paris explained in a Disputation that took place before the King and Queen of France in 1240, "Only the erroneously broken vows are annulled, that nobody might commit the sin of intentionally breaking vows."[9]
2012. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz es nem igaz.

Azert NEM igaz, mert nem EMBERNEK adott eskurol van szo, hanem az ISTENNEK adott eskurol. Az a keres, hogy ha tettem NEKED eskut istenem, es nem tartottam be, ne buntess meg erte. Megtartom veled szemben a kotelezettsegeimet, de esendo ember vagyok, es ha vetettem ellened, ne itelj meg erte, oldozz fel a NEKED tett esku esetleges megszegese miatti buntetes alol.


VALLASI eskurol van szo, es nem vilagi eskurol. Semmi olyan zsido torveny nincs, ami embernek adott esku megtartasi kotelezettseget megsemmisitene.

2012. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 30. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész apró kiegészítés, ha az eddigiekbõl nem lett volna világos: 3. parancsolat: "... álságra ne vedd. " Voltaképp a fölösleges esküdözés tilalma.

Az emer gyarló, mégis modja: "I-ten bizony", amikor semmi szükség nem volna rá, vagy berúg és azt mondja, az életben többet egy kortyot se - az ilyenek alól menti fel magát elõre.


Az emberektõl bocsánatkérés ( mármint, aki ellen vétettünk, akit megbántottunk ) ÉS A MEGBPCSÁTÁS, az elõtte van, mert ezen a napon I-ten megbocsátja az év során elkövetett b~uneknket, de csak azt tudja megbocsátani, amit ellene. Amit ember ellen, azt csak, ha már az illetõ megbocsátott.

2012. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

NEM IGAZ!!!!


ugy hazugsag ahogy van!!-(es meghogy nem felheccelni mi...?probalna akarki ugyanigy a keresztenyekkel ,kapcsolatban...!!)-

eloszor is!!

nincsen haromszor "kol nidrei"!!

azt CSAK ES KIZAROLAG EGYETLEN EGYSZER ENEKLI EL A KANTOR EVENTE,-es nem "elmondja"!!!!!

masodsorban!

nem ezen a napon hanem mar elotte-(Erev h'Kippurim)- minden zsido KOTELES bocsanatot kerni minden vele ugyanazon felekezetutol!!ha nem teszi,az UR Nem bocsajtja meg buneit!!-(arrol szo sincs hogy jovoig meghal!!az hulyeseg!-illetve "ha" meghal,akkor a bunben hal meg es az UR ele sosem kerul iteletre,hanem lelke orok bolyongasra van itelve a bilbiaban leirt "SHEOL"-ban!

2012. dec. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!