Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halal kozeli elmenyek...

A halal kozeli elmenyek hitelesseget alatamaszto bizonyitekok csak anekdotikusak?

Figyelt kérdés

Sok paciens szamol be arrol, hogy ujraelesztese alatt felulrol latta testet es a korulotte surgo-forgo orvosokat, esetleg masfele "jarkaltak". Miutan felebredtek, nagyon sok olyan dologrol szamoltak be, amikrol elvileg nem tudhattak.

Amit eddig en olvastam, az csak a betegek beszamoloja volt, vagy esetleg pl. egy nover, csaladtag erositette meg a beszamolo hitelesseget. Vannak olyan esetek, amikor maga az orvos is megerositi es kiall a betege mellett? Mennyire hitelesek, ellenorizhetoek ezek a dolgok?

Mennyi az eselye esetleg annak, hogy a beteg a "szemelyzet" valamelyik masik tagjatol kapta az informaciot a mutoben tortentekrol?

Vagyis mennyire hitelesek a testen kivuli elmenyek beszamoloi?


2013. jan. 29. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semennyire. A betegen kívül senki nem tudja igazolni, hogy igazat mond-e vagy csak kitalálja.
2013. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tom Benko ***** válasza:
Halálközeli élmények vannak, azonban a testen kívüliség egyikben sem szeerpel. Ezek érdekes módon csak ezotérikusok baromságaiban bukkannak fel.
2013. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A halálközeli élmény nem ugyanaz, mint a testelhagyás, még ha néha össze is fonódik a kettő... legalábbis néhányak elmondása szerint.

Amúgy nem, hiteles, orvosok által alátámasztott bizonyíték nincs ilyesmire.

2013. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én valahol azt olvastam, hogy a halántéklebeny - nem tudok jobbat- nyomása alatt? jönnek elő ezek az élmények, mint jóindulatú öregúr, aki azt mondja nincs itt az idő.
2013. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Antimod ***** válasza:

"Halálközeli élmények vannak, azonban a testen kívüliség egyikben sem szeerpel."


Tévedsz: a leggyakoribb elem a HKÉ során a testenkívüli élmény (kb. 84%), és csak utána következik a sokak által ismert alagút-élmény (kb. 67%).

Igen, a "bizonyítékok" a legtöbb esetben anekdotikusak, de sok elem külső megfigyelő által is igazolható - pl. adott időben más helyszínen zajló események, adott személy gondolatai, matrica vagy szám a lámpa tetején, helyiség leírása, ahol a beteg csak eszméletlen vagy kómás állapotban tartózkodott stb.

Szóval ilyen szinten ellenőrizhetőek egyes betegek elbeszélésének bizonyos elemei, a többi valóban anekdotikus, de figyelemre méltó a különböző beszámolók hasonlósága, az átéltek szavakban való kifejezhetetlensége. Nagyon érdekes témakör.

2013. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Milyen kutatasokrol tudtok, amik az ilyen lampamatricat es valamilyen rajta levo szamot leolvasokrol?
2013. jan. 30. 15:25
 7/12 Antimod ***** válasza:
Állítólag 2010-ben indult egy nagyszabású, több kórházat felölelő megfigyelés-sorozat, amiben random képeket vetítenek ki olyan helyre, ami csak felülről látható, és erről kérdezik meg a klinikai halálból visszahozott betegeket. Nem tudom, van-e már "eredmény", illetve mire jutottak, bár egy-egy ilyen tanulmány eleve sokáig készül (a leghosszabb, amiről tudok, legalább 6 évig tartott).
2013. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
@Antimod: Amikor kiszűrjük az ellenőrizhetetlen és egyértelműen téves beszámolókat, kissé más arány marad. Amúgy volt már az említetthez hasonló kutatás, érdekes módon 0 kimenettel.
2013. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Antimod ***** válasza:

"Amikor kiszűrjük az ellenőrizhetetlen és egyértelműen téves beszámolókat"


Én egy olyan kutatásról hallottam, mikor két célcsoportot kérdeztek meg arról orvosok, szerintük hogyan zajlik egy életmentő műtét. Azok 90%-ban pontosan írták le, akik azt állították, hogy mindezt látták testükön kívülről, míg egy teljesen random, HKÉ-t saját állítása szerint nem átélt célcsoport kb. úgy mondta el, ahogy azt filmekben szokás látni - ami pedig messze jár a valóságtól.

2013. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
@Antimod: Ezt a kutatást linkelhetnéd nekem.
2013. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!