Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnációs "bizonyítékok"?...

Reinkarnációs "bizonyítékok"? (Tudományos válaszokat várok. )

Figyelt kérdés

Az egyik ezotéria topicban ezt írják:


"Nem tudom, hogy te milyen bizonyítékokra gondolsz reinkarnáció kapcsán, de én Ian Stevenson kutatásaira. Stevenson nagyon erős bizonyítékokat gyűjtött össze, amiket nem olyan könnyű megcáfolni, mint például a regressziós hipnózist, ezt még a szkeptikus aktivisták is elismerik. Több ezer olyan gyereket keresett fel akiknek különös emlékeik voltak, konkrét neveket, helyszíneket, eseményeket meséltek el amiről alapjáraton fogalmuk sem lehetett. Kiszűrte ezekből az ellenőrizhető infókat, és azokat akik valós nevekről, helyszínekről beszéltek, elvitte az adott helyre ahol a "képzelgései" játszódtak, és sok esetben odataláltak a régi házukhoz, felismerte az akkori rokonait.

Persze nem volt mindenkinek ilyen tiszta emléke, többen voltak akik csak részletekre emlékeztek, de többnyire ezek is ellenőrizhetőek voltak és igaznak bizonyultak."


Nem hiszek a reinkarnációban, és nem tudom, én nem találnám hitelesnek a könyvet, ami ezekből a beszámolókból készült. Pedig azt mondják, hogy hiteles, nem elfogult. Ti mit gondoltok erről?


2012. máj. 12. 13:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

És miért nem találni világszerte ilyesmit?

Egyébként miért vársz tudományos magyarázatot olyasmire, ami nem tudományos állítás. Beidézed valaki válaszát források nélkül. Ilyet én is ki tudok találni, sőt, a vallás témakör is hemzseg a vadabbnál vadabb "bizonyítékoktól" csodás gyógyulásokra, meg úgy általában minden szarra. A közös ismertetőjegyük, hogy valójában egyáltalán nem ellenőrizhetők.

2012. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ian Stevensonnak van egy könyve ő egy pszichológus, és elkezdte kutatni a reinkarnációt. Ennyit tudok, az egyik topicban olvastam ezt a választ
2012. máj. 12. 13:30
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
már volt egy ilyen kérdés nah de olvasgass már utána csak NE itt!!!!!!van épp elég
2012. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Van reinkarnáció, akármit is mondtok. Én emlékszem előző életeimre.
2012. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Elolvashatnád Edgar Evens Cayce a reinkarnációról című könyvét is.
2012. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ez is egy érdekes írás.

2012. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

Itt van néhány dokumentáció ezekről az esetekről:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
66%

Dr. Ian Stevenson nem pszichológus hanem biokémikus és a pszichiátria professzora.


[link]

2012. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszek a Lélekvándorlásban ( Reinkarnáció kb ugyan az mint a lélekvándorlás)


Szerintem ha létezne ilyen akkor ..... nem ez lehetetlen mert ..... nem , nem lehetetlen de ezekre sosem fogunk magyarázatokat kapni szóval felesleges rajtuk töprengni halálunk után úgy is választ kapunk mindenre .

2012. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Tudományilag nem lehet bizonyítékot találni a reinkarnációra.... a tudomány és az ezotéria mindig is egy cipőben jártak már a kezdetek óta csak ezt nem tudjátok a tudomány a megmagyarázhatatlan jelenségek esetében az ezotériából merít információkat hogy abból kiindulva vizsgálódhasson hogy azért lehessen egy elképzelésük az adott témáról... az ezotéria pedig tudományilag akar magyarázatokat keríteni a még számára is ismeretlen tevékenységekről, jelenségekről mikről csak kevés információkkal rendelkezik de többnyire azok elképzelt históriák szerint alapszik. Hogy vannak emberek kik emlékezzenek előző életükre nem lehetséges mert még ha létezne is a lélekvándorlás amint elhagyják az-az előtti életciklusukat minden emlék szertefoszlik hogy egy teljesen új életet kezdhessenek lényegében tiszta lappal indulhassanak neki újból.... nem hiszem hogy bárki is tudni szeretné mit követett el előző életében mert ha mondjuk megölt valakit vagy valakiket akkor azt jobb inkább kitörölni örökre a tudatából ugyan is egy ilyesfajta emlék kihatna az információt birtokló személy jelenlegi életciklusára. Én hiszek a reinkarnációban pedig racionálisan értelmezem a dolgokat és más szürreális furcsaságokat kizárok mégis azért mondom hogy létezik mert megnyugszik a lelkem ha arra gondolok mikor már nem leszek az élők sorában vigasztaljon az a tudat hogy nem szűnök meg végleg létezni ugyan is mi emberek félünk egyszerűen rettegünk a megsemmisülés gondolától.... talán ez az egyetlen értelemszerű ok arra mért is akarnak vagy hisznek annyira a szellemekben, reinkarnációban. Vannak akiknél tudathasadást okoz a halál iránti félelmük.
2012. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!