Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Normális, ha nem szeretek...

Normális, ha nem szeretek "meditálni", mégis úgy érzem, hogy mindig hozzáférek a belső hangomhoz?

Figyelt kérdés
Gyakorta hallom, jó témákban, hogy milyen fontos a meditálás, ha megakarjuk találni a belső békénket, amúgy nagyon zárkózott jellem vagyok, és lehet már alapból kizárom "a külvilág zaját", szóval, amikor meditálnék is, nem nyújt számomra semmi különösebb élményt. Ettől függetlenül érdekelnek az ilyen belső világ témák, talán sokszor "segítség nélkül" is megvagyok a belső világomban, talán csak azt képzelem, van ennél "magasabb szint"?:)) 18/L
2013. febr. 27. 11:51
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Ha nem szeretsz meditálni, nem kell erőltetned. A lényeg, hogy zárkózottságod révén nem nyomják el a külvilág zajai a belső hangod. Tapasztalatból beszélek, én is ilyen személyiség vagyok.

2013. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, a meditáció az csak egy módszer, számtalan módszer van még ezen kívül arra hogy megismerd azt ami te vagy:)
2013. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A zárkózottság és az, amit te tapasztalsz, nem meditáció. Olvass utána picit.
2013. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem állítottam, hogy a meditáció zárkózottság.
2013. febr. 27. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ok, átfogalmazom: a zárkózottság és a befelé fordulás teljesen más, mint a meditáció. Ahogy te írtad, ilyenkor elvagy a saját belső világodban. Ehhez nem kell semmilyen különösebb képesség vagy gyakorlás, a legtöbb ember csinálja, én magam is elég gyakran.

A meditáció nem más, mint a tökéletesen irányított figyelem. Az az állapot, amikor nem engeded az "elmédnek", hogy mindenféle spontán gondolatokkal elterelje a figyelmedet, nem gondosz jövőre, múltra, semmire és senkire, csakis és kizárólag egyetlen dologra, amire koncentrálsz. Ez az átlagember számár nagyon nehéz, de idővel tanulható. Az, hogy ülsz törökülésben, sötétben, csendben a szobádban, és próbálsz mindent kizárni a fejedből, csak egy alapvető gyakorlása a meditációnak, az első lépés. Aki képzett, az képes lehet bárhol és bármikor meditálni, és nem "csak úgy", hanem meditálhat bármelyik cselekedetén, bárkin és bármin. A lényeg a tökéletes, zavartalan, előítéletektől mentes, összpontosított figyelem.

2013. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!