Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a gondolatok élnek?

Lehet, hogy a gondolatok élnek?

Figyelt kérdés

Mi van, ha a gondolatok valójában élnek? Lehet hogy csak látszat az hogy mi akarjuk gondolni őket és nekik külön tudatuk, életük van ? Mi azért vagyunk, mert rajtunk keresztűl nyílvánulnak meg. Így megoldódika világ keletkezésének a problémája, nem keletkezett és nem múlik el, csak gondolatok színetre, mint mi is.



Úgy vélem, hogy a gondolataink esetleg azt akarják, hogy mi rájuk gondoljunk és nem mi akarunk rájuk gondolni, ezt csak mi érezzük úgy. Ők azt akarják, hogy mi gondoljunk rájuk és közben háborúban állnak egymással, úgy hogy mi itt nem is tudunk róla. Lehet hogy a jó és a rossz bibliai háborúja zajlik?


2013. márc. 13. 22:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem a gondolatok "élnek" hanem az egó és ejti igába őket. Nem hiába léteznek tudathasadásos, fogyatékos emberek.
2013. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Amit a kerdezo ir, az nagyon okos gondolkodasra vall, jo helyen tapodatozik, csak eppen mindent 'forditva' gondol. Szoval pont forditva vannak a dolgok, megprobalom megmagyarazni:


Nem a gondolatoknak van kulon tudatuk, hanem Te, a Te (en)tudatod valaszthato kulon a gondolataidtol. Gondolatok csak azert letezhetnek, mert van egy tudat/tudatossag (a Te entudatod)ami folfogja/megfigyeli oket. Ez a tudatmezo az, ami nem keletkezett es nem mulhat el, ellentetben a gondolatokkal.


Ha kedezo kvantumfizikat is olvasott, akkor tudnia kell, hogy megfigyelo/eszlelo nelkul nincs jelenseg. A megfigyelo Te vagy, a Te tudatod; a jelenseg a gondolatok. A gondolat letezese foltetelezi a tudatot. Viszont a tudat anelkul is letezik, ha nincs gondolatod.


A hasonlo gondolatok vonzzak egymast. Ra lehet hangolodni egy 'gondolatfelhore', ami gondolatvibraciokbol all.

A gondolatok a tudatmezobol 'pattannak elo'. A morfogenetikus mezo letezik; gondolatrezgesek alkotjak.

2013. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22 es

szószerint így gondolom én is

vagy ugyanolyan témájú könyveket olvasunk, vagy a gondolkodásunk hasonló

2013. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

[link]


Miért jó uram miért? Miért teremtesz ilyen hülyéket ?De ha teremtesz is miért a Földre?


Na mindegy.Ha már előjött benned ez az igen gyp-s gondolat,akkor válaszolok is rá.


Ez egy f@szság.Nagybetűs,aláhúzpott félkövér,Times New Roman betűtipusú baromság.


1.)Kedves leírhatatlan nevű válaszolónak igaza van.a gondolatok az agyban képződnek.Semmi köze semmi külső eredethez.Semmi furcsát nem találsz abban hogy mindig épp olyan gondolatok jönnek létre bennünk mint amilyenek a körülöttünk lévő helyzetek?Szóval még senkit se láttam akinek ha mondjuk a kezére léptek,az a gondolat alakult volna ki benne,hogy milyen szép is a Parlament gótikus építészete!Nem.Ehelyett vagy felordított az illető vagy számonkérte a delikvenst aki a kezére lépett.Vagy egy zuhanó gépen se éppen azok a gondolatok nyilvánulnak meg hogy "milyen sok árnyalata van a kéknek!" hanem hogy "B"AZDMEG LEZUHAN EZ A SZAR!!!!!".Nem furcsa ez?Mert én azt látom hogy ez így működik.Van egy esemény (legyen csak egy környezeti inger mint a napfény,de lehet akáér egy tanár álltal feltett kérdés is) és mindig csak ezzel kapcsolatos gondolatok jönnek létre.


Illetve ha tényleg nem mi gondoljuk ki a gondolatainkat,hanem azok mindig is léteztek,akkor válaszolnál egy két kérdésre?


Kezdetnek elég lenne az hogy miért nem született meg mondjuk mindenhol a világon ugyanaz a gondolat?Nem furcsa hogy a medvedisznó ember, gondolata csak amerikában,csak egy ember eszében fogalmazódott meg?Én miért csak a South Parkból hallottam először?


De hogy kicsit komolyabb példát is felhoizzak:Ha már akkora Einstein fan vagy (fingod nincs se róla se a munkásságáról,a képletei értelméről meg végképp semmit nem tudsz de mindegy) akkor had kérdezzem:Miért nem jött létre ez a gondolat,helyesebben fogalmazva miért nem nylivánult meg az E=mc^2 gondolata mondjuk az ókori egyiptomban?És miért nem jutott eszébe Einsteinen kívül senkinek se?Hisz te mondtad "a gondolatok az embereket csak megnyilvánulási helyként használják fel".Akkor miért csak egyszer,egy emberben jött létre ez a megnyilvánulás?


Vagy az is érdekes hogy mint előbb is említettem vannak gondolatok amik ilyen szégyenlősek,viszont vannak gondolatok amik mindennaposak,mindenkinél.Például szomjas vagyok.De az is érdekes hogy a "szomjas vagyok" gondolat soha nem jelenik meg egy olyan embernél aki fél perce ivott...Vajon miért nem?...



Továbbá mivel én egy ilyen kis görény empirikus,exoterikus,analitikus tudományos elme vagyok várom a következőkre a választ:


-Hol vannak ezek a gondolatok?


-Mi alapján feltételezed hogy ezek élő szervezetek?


-Mi alapján feltételezed hogy ők hoizták létre a világot?


-Hogy hozták létre a világot?


-Mi a hatásmechanizmusuk?


-Mi a lételemük?


-Mi a két világ közt az átívelő alagút?


-Hogy nyílik meg ez az alagút?


-Hogy hogy ezt semmilyen műszer (mondjuk gravitációs hullám mérő) nem érzékli?


-Az ember mnegjelenése előtt ezek mit csináltak?


Mert ugye tudjuk hogy az emberiség törzsfája nagyjából 6-7 millió éves,és a világegyetem pedig 13,7 milliárd éves.


Na ennyit rólad kérdező.És most egy másik igen "átgondolt választ" támadnék meg.


"Ha kedezo kvantumfizikat is olvasott, akkor tudnia kell, hogy megfigyelo/eszlelo nelkul nincs jelenseg. "


És akkor mi volt mondjuk az ember,a szárazföldi élet vagy maga az élet megjelenése előtt?


Könyörgöm mind ennek a válaszolónak mind a kérdezőnek:Az hogy megnéztetek egy videót/elolvastatok egy Index cikket a kétrés kísérletről még nem vagytok Roger Penrose szintű fizikusok!


És Kérdező:Olvastál te nagy tudod mit komoly kvantummechanikát!Te szerintem még a 300 éves Newtoni fizikával se vagy tisztában,nemhogy a 20 század relativitáselméleteire épülő kvantumfizikával!

2013. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!