Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Dianetikával kapcsolatban...

A Dianetikával kapcsolatban van-e valakinek valami tapasztalata?

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

mért ettől vársz vmi csodát, ha eszerint élsz?

mert sokan ezért fordulnak ilyen baromságok felé mint szcientológia, dianetika, meg egyéb szekták...

2013. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Van, de szerencsére nem a sajátom. A barátnőmet szippantották be tíz éve, azóta fogva tartják.
2013. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
23%

Személyes nincs. De van egy pár szcientológus ismerősöm.

Jó emberek!

Van egy jó pár dolog ami tetszik a dienetikában, illetve az egész elméletben. Én bár megtehettem volna nem csatlakoztam, mert nekem ne adjon senki tudást pénzét. Inkább sokat figyeltem, és próbáltam tanulni Tőlük. Nagyon magas az etikájuk és az úgynevezett tónus skálán is fent helyezkednek el.

2013. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Áltudomány
2013. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Igen, Cs! Jól hallottad. De inkább olvass utána alaposan. Sokan leírják, mi történt velük és hogyan szabadultak.
2013. márc. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy valaki foglakozott-e a dologgal anélkül, hogy bármilyen szervezet tagjává vált volna? Mi történt vele később? Miben segített?
2013. márc. 15. 17:40
 7/10 anonim válasza:
100%

Én vagyok a 0százalékos.

Nekem segített megismerni, felismerni az elnyomó embereket a környezetrmben, megtanultam kezeleni a helyzetet vagy ha nem lehetett akkor megszakítottam a kapcsolatot. És sokkal jobban érzem magam hogy olyan emberekkel veszem magam körül akim építik az embert....

Amit szívesen kiptóbálnék az az auditálás...

Egyébként nem érdekel ha 0-ra pontoztok, mert mindenki élje úgy az életet ahogy jónak látja, én így látom jónak.

Egyébként aki nem akar az nem csatlakozik, mint ahogy én sem tettem..

Egyesek képesek másokat hibáztati a saját döntésük miatt, de miért? Senki nem tartott fegyvert a fejükhöz! Márpedig aki belép az tudja hogy van anyagi vonzata, minnél nagyobb ot szinten van annál nagyobb ez az összeg. De semmi sem kötelező....

2013. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz dolog, de a jelenlegi "auditálás-ipar" kizárólag a pénzről szól (állítólag).


LRH-nak vannak gondolatai, de az egyházi típusú fanatizmus és dogmatizmus semminek sem használ.


kapcsolódó anyag:

[link]

2013. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt saját élmény. Elkezdtem egy tanfolyamot, és aztán csalódtam bennük. (A clearek tévedhetetlenek, én meg egyen tévedésen kaptam - egyszerű ált. isk. 2. osztályos helyesírási hiba)

Szóval amúgy is már kezdett elegem lenni, és otthagytam a társaságot. még évekig kaptam a leveleket, telefonokat, hogy menjek...

Azt amit "tanítanak", és értékes, egy amatőr önismereti könyvből is elsajátíthatod. A könyvtár olcsóbb, és nem zargat.

Csak magánvéleményt fogalmaztam meg, hogy mi a "tény", arról nem nyilatkozom.


Egyébként itt egy film


http://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ


http://www.youtube.com/watch?v=6ENTFzUhnv8 (folytatásokat is keresd)


http://www.youtube.com/watch?v=VOeLrXZPmUE


és valahol láttam régebben egy kétrészes riportot egy "kigyógyult" magyar lánnyal, aki majdnem öngyilkos lett.

2013. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem a diatnetika a rossz, hanem maga, hogy vallássá emelté és egyháza van.

A szcientológia a rossz.

A Hubbard-i Dianetika működik. De sosem fogják a tudást átadni az XY nemetközi bármelyik Központban mert ez a lényege, kifizetsz egy vagyont és nem kapsz semmit.


Ők maguk nyírták ki L. Ron Hubbardot is (David Miscavige szervezte és váltotta le), majd az egyház maga is squriell lett, azaz mókus - az kapta ezt a jelzőt az egyháztól aki megváltoztatta a Hubbard Dianetika tudományát és úgy adta át. Hát maga az egyház csinálja most azt, amivel megvádol embereket, hahó!


Ne menj soha el semmilyen Szcientológia Központba, sehova ami hivatalos, ami Misszió, aminek valami szerződése / kapcsolata van az amerikai ággal.


Csak underground, régi harcosokat keress, akiket száműztek és bújdosva élnek, mert azoknak még van auditori tapasztalatuk, valódi tudásuk és ezért üldözik őket.

2017. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!