Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az élet virága szimbólum,...

Az élet virága szimbólum, hogyan jelenhetett más más helyeken, olyan területeken is melyek nem állatak egymással kapcsolatban? Szkeptikusok válaszaira is kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A világ számos pontján fellelhető ősi szent ábrázolás. Megtalálható az egyiptomi Ozirisz (Abydos) templomban, Izraelben, Masada-ban, a Sina-i hegyen, illetve kínai és japán templomokban. Megtalálták még Indiában, és Ausztriában, Dániában és Spanyolországban is.


Élet magja Többek között a következő helyeken találták meg: Asszíria - Assur-bán-apli templomában Egyiptom - Ozirisz templomában Abüdoszban, valamint a Sínai-hegynél Magyarország - a Kárpátoknál Izrael - Maszadában; ezenkívül az Izrael Múzeumban egy freskón (Heródes király egyik palotájábaól származik a mű) Kína - Pekingben, a Tiltott Városban és jónéhány templomban Japán - jónéhány templomban India - a Harmandir Sahibnál (Arany-templom); Hampiban és Adzsantá templomainál Törökország - jónéhány régi római telephelynél; Epheszoszban; Iznikben Spanyolország - a Monasterio De La Olivánál; Iglesia de San Martínnál (Izco, Navarra); Córdobában Ausztria - Weitrában; Pfarrkirchében (Bad Deutsch-Altenburg) Norvégia - Osloban, a Norsk Folkemuseumban; a Hordamuseetben Olaszország - Erbannoban Örményország - a Tatev Monostornál; Ahtamar-szigeten, egy templom falán Írország - Clonmacnoise-ben Dánia - Brædstrupban, a Tønning Templomban Bulgária - Kabilében (Jambol); a Demir Baba Teke mauzóleumban; Plovdivban, az Etnográfiai Múzeumban Észak-Afrika - Marokkóban Közel-Kelet - Libanonban és jónéhány iszlám mecsetnél; Szíriában, Ruweiha ősi templomainál Dél-Amerika - Peruban Észak-Amerika - Mexikóban



2013. márc. 19. 12:21
 1/3 Lupus ***** válasza:
100%
Az ötlet szikrája többnyire nem az embertől ered, az ember csak "veszi az adást". Így lehet, például az is , hogy ugyanazt találják fel egyszerre egymástól független helyeken.
2013. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy, hogy nagyon egyszerű megszerkeszteni - szinte semmi nem kell hozzá, és gyönyörű szép. Ha egymáshoz kötözöl stabilan két egyenes faágat V alakban, és az egyik véget megpörkölöd (hogy a korommal írni lehessen), máris kaptál egy kőkorszaki körzőt. Rajzolsz egy kört, a körívre teszed a nem író véget, rajzolsz még egy kört. Ahol az új körív metszi az elsőt, abból a pontból még egy kört rajzolsz. Ha ezt elég sokáig csinálod, akkor megkapod azt a szép alakzatot.

Nem tudom, hogy emlékszel-e, amikor megvetted az első körződet. Nem ez volt az első forma, amit rajzoltál vele?

Tehát szerintem feltalálhatták ezt az alakzatot egymástól függetlenül különböző kultúrákban, nem kell, hogy jelentsen valamit.

De lehet, hogy jelent valamit, nagyon érdekes lenne, ha így lenne. Pont egy ilyen kérdest láttam nemrég egy német kérdezős oldalon, és ott ezt a könyvet ajánlották: Gralsstein - Der Stein der Weisen.

Még nem olvastam, de jó lenne. Viszont fenn van a neten D. Melchizedek: Az Élet Virágának Ősi Titka című könyve. Abban vannak érdekes dolgok.

2013. márc. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Drunvalo Melchizedeknek vannak fent videoi is magyar szinkronnal meg ha rákeresel a szakrális geometria kifejezésre is akkor sok mindent kiad.


Hogy hogy lehet hogy mindenhol találtak? ugyanúgy ahogy pl a piramisok is az egész bolygón vannak. Kínai, bosnyák, egyiptomi stb stb.

Még jóval a vallások kitalálása előtt és Atlantisz elsüllyedése (Kr e. 11.800) előtt a Földön sokkal fejlettebb civilizációjú emberiség lakott mint a mai materialista anyagelvű gyűlölködő rosszindulatú és teljes mértékben agymosott, lebutított. Annyira nagyra vannak a technikájukkal pedig jó pár ezer évvel ezelőtti - környezetkímélő - fejlett technikát el sem tudnák képzelni.

Na de ez nem ide tartozik. Tehát abból a civilizációból maradtak fenn. Nem voltak lebutított vallások, pártok, de volt szakrális tudás.

2013. márc. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!