Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre, vagy...

Csak én vettem észre, vagy másnak is zavaró? (a titok)

Figyelt kérdés
Amikor először láttam a Titok című filmet teljesen magával ragadt,akkor hallottam először a vonzás törvényéről,de minél többet olvastam róla,annál inkább úgy vettem észre hogy a film nem a teljes valóságot mutatja be,hiába emeli ki azt hogy csak magunk által érhetjük el amit szeretnék,gyakorlatilag mégis imádkozásra buzdítja az embereket,emellett túlzottan az anyagiakra koncentrál és szándékosan egy misztikus burokba csomagolja az egész vonzás törvényét?

2013. ápr. 3. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavaró.
2013. ápr. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar. Az miért baj, hogy imádkozásra buzdít, ha így van. Az imádkozás ha szívből jön, tapasztalataim szerint egészségesebbé tesz lelkileg és ezáltal testileg is.

Ha jól rémlik (nem mostanában láttam a filmet) olyan állítások is vannak benne, hogy az "univerzum" reagál a mi valamilyen szinten megnyilvánuló vágyainkra, gondolatainkra, és ez alapján kapjuk tőle amit "rendeltünk". Tehát csak magad érheted el, amit szeretnél, mert neked kell a gondolataidat, érzéseidet a megfelelő irányba terelned. Ezt más nem teszi meg, maximum segíthet benne. Szerintem így kell érteni, hogy csak magunk által érhetjük el, amit szeretnénk.

2013. ápr. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönd meg a megkapott dolgot egy felsőbb erőnek és érezz hálát.-Ez még nem teljesen imádkozás,bár a vonzás törvénye és a vallás között én is látok egy kis hasonlóságot.
2013. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szerintem rosszul fogalmaztam

a lényeg hogy nekem nem igazán fér össze az hogy egyszer azt mondják hogy mindent a saját erőnkből érünk el,csak akarni kell és megkapjuk,utána meg azt magyarázzák hogy kérni kell,nekem a kettő ellentmondásos,de ezek szerint csak én látom így

2013. ápr. 4. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavar, hogy Isten helyett valami iksz felsőbb erő van, és kényelmek, örömök vannak kikiáltva boldogságnak, miközben a boldogság adott, épp a vágyak tesznek boldogtalanná. Salamon tata frankón tisztázta ezt pár évezredel ezelőtt, ott van a világos tanítás a boldogságról a Bibliában. Nem, nem járok templomba...
2013. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Attól hogy nem vagy vallásos és nem hiszel x y-ban, még lehet hited! Hited önmagadban, abban hogy bármire képes vagy!

Imádkozás nem nagyon van benne, szerintem. De ahogy előttem is mondták, fontos hogy hálás légy és megbecsüld a dolgaidat!

Az anyagiakról meg annyit, hogy igen a legtöbb célunkhoz pénz kell ez tény, de az hogy te ezt miként fogod fel csak rajtad múlik! Túlzott anyagiasság vagy egy eszköz a céljaim eléréséhez? Máris másképpen hangzik:)

És hát mondhatni egy kicsit misztikusnak is a dolgot, de szerintem több köze van a tudományhoz. Persze aki nem hisz benne annak mondhatok bármit:)

2013. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!