Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hinnétek egy cigányasszony...

Hinnétek egy cigányasszony áldásának?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom... Jönnek majd a szarkasztikus válaszok és a cinizmus, de komolyan kérdezem. Én sem vagyok egy hiszékeny ember, nyilván ezért is tettem fel ezt a kérdést. Egyik nap hazafele jövet a piacról, ahol koldult egy cigány asszony. Nem volt koszos, nem volt alkoholista feje, egyszerűen csak koldult. Adtam neki 200 Ft-ot, mondta, hogy nagyon köszöni, gyógyszerre kell neki, amire én azt válaszoltam, nekem aztán mindegy mire költi. Néha rám jönnek ilyen kisebb "adakozások", olyakor adok aprót pl. hajléktalanoknak, stb. Menni is akartam azonnal tovább, de megkért, hogy álljak meg, hagy mondjon el néhány dolgot. Gondoltam, most jön a további pénzkunyerálás a "szolgáltatásáért".. Elmondott ott pár dolgot, már pontosan nem emlékszem miket, aztán magára és képletesen rám is vetett egy keresztet. (legyen egészségem, boldogságom, jó munkahelyem, áldjon meg az isten, stb csak kicsit nyilván bővebben) Szerintetek van ennek valami jelentősége? Nem foglalkozom túl mélyen a dologgal, de egy kérdést azért megért.. Mint már mondtam, nem kért több pénzt,meg sem említette, pedig a tárcámból adtam neki, így láthatta hogy van még benne.
2013. máj. 1. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nézzd meg a Sorvadj el című filmet ...

Nem tudom h igaz történet e,de mindenesetre nagyon tanulságos! :)

2013. máj. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Éppen annyi haszna van, mintha megátkozott volna: semmi.
2013. máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan annyi haszna van az áldásnak, mint amennyit ártani tud az átokkal = amennyire hiszel benne!
2013. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

egyszer adtam egy hajléktalan embernek egy csomó pénzt, az egyik bolt előtt volt, kéregetett, mondtam neki tartsa a markát és az összes aprót ami nálam volt, neki adtam nem győzött hálálkodni, de mire kiértemmár ott sem volt.

mikor odaadtam neki a pénzt azt mondta ISTEN fizesse vissza, magamban én is azt kívántam h sokszorosan kapjam vissza ezt.

pár napra rá vásároltam az egyik kisboltban, és ahol a kosarakat szokták hagyni találtam egy pénztárcát teli pénzzel, szinte az örömtől magamhoz sem tértem, mikor kaptam a fizut is (heti fizetésem volt) és egy 20 ezer ft tal több volt benne, megkérdeztem a főnökömet, azt mondta ezt a jó munkámért kaptam.

szóval létezhet ilyen.

2013. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor a boltban előttem a kis öreg nénike pénze 20 Ft-tal kevesebb volt, én is odanyújtottam. A pénztáros mondta később, hogy a néni mindig ezt csinálja.


Más alkalommal a tele szatyorral kilépek a boltból, egy tiszta, rendes férfi, kisebb utazó-táskával a kezében jön hozzám, hamarabb kiengedték/elküldték egy nappal a kórházból, mint eredetileg tervben volt, ágyhiány miatt. A szomszéd településen lakik, 200 Ft a buszjegy. Oda-adtam neki, 2 nap múlva ugyanaz a hapi, ugyanaz a szöveg ....

2013. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Jaaa! És nem emlékszem, hogy ezek a pénzek nekem bármikor is "visszajöttek" volna!

Igaz, hogy nem is azért adtam! Akkor adtam, mert úgy éreztem, hogy adnom kell! Mostmár azért meggondolom.

2013. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a tapasztalataitokat! Én sem azért adom, hogy visszakapjam... Ha sosem kapom vissza, lényegében az sem érdekel.
2013. máj. 1. 11:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Romának hinni?! HÁHÁHÁHÁHÁ! X)
2013. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az áldásban nem tudom mennyire lehet hinni, szerintem semennyire, azon felül, hogy jól eső érzés lehet ha megáldanak, viszont biztos vagyok benne, hogy aki így szokott "adogatni" alkalmanként hajléktalannak, vagy más rászorulónak, az vissza kapja. Nem feltétlen egy nagyobb összegben, elképzelhető, hogy olyan formában, hogy kevésbé lesz az életben anyagi gondja, de vissza kapja.
2013. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is inkább olyan tapasztalataim vannak, hogy nem érdemes sem adakozni, se becsületesen visszaadni a talált tárgyakat. Régen találtam egy teli pénztárcát és az első dolgom volt megkeresni a tulajdonost a strandon, de mivel ez képtelenség, ezért odaadtam az úszómesternek a tárcát, mert ez az ő dolga. Később visszahallottam, hogy röhögve ment a haverjával a büfébe. Egy bácsi mindig kunyerált az utcán, megsajnáltam, adtam neki pénzt, mert ott sírt, hogy éhes. Erre hallottam a többiektől, hogy tízezreseket vesz ki a kalapja alól, mert ők a környéken laktak. és így tovább. Megválogatom, hogy kinek segítek, mert nem mindenkinek érdemes.
2013. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!