Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kedves utálatos szkeptikusok!...

Kedves utálatos szkeptikusok! Miért?

Figyelt kérdés
Minek beszéltek bele vagy piszkáljátok az ember társaitokat??? Mire mentek vele, tudjátok a tolerancia miatt lettünk kiemelkedőbb faj? Semmi közünk nincs ahhoz hogy ő miben hisz, ha pedig ugyanabban hisztek vele akkor normálisan is ki lehet javítani az illető esetleges hibáit. Ezotéria rész nem azért van hogy trágár módon ássuk alá mások önbecsülését. Értelmes válaszokat nem kérek mivel szinte biztos hogy nem kapok

2013. jún. 17. 12:49
1 2 3 4 5
 1/41 Antimod ***** válasza:
100%
Eszméletlen, hogy az utóbbi hónapokban már itt az ezotéria témakör javarészt másról sem szól, mint kitalált hülyeségekről, illetve a "hívő" - "szkeptikus" állóháborúról. Nem szántam értelmes válasznak, csak kijött belőlem, mint belőled a kérdés.
2013. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%
Oh, tehát a tolerancia az csak a szkeptikusokra vonatkozik? Gratulálok.
2013. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%

"Értelmes válaszokat nem kérek..."

Csak azt nem értem, akkor miért írtál ide? Miért nem a "Humor" topikba írsz, ha hülyeséget akarsz hallani.

Hozzád, akárki is vagy bőven kell tolerancia! Valami kis meg nem értett tehetség lehetsz a magad kis autista világában!

2013. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
11%

Itt a probléma abszolút gyökere egy brutális vitában rejlik.


Hogy van-e más is, mint anyag/energia?


[link]

Pedig itten kérem szépen ez a jelenség elég sokat mondatna magával. Itt van valami, amit nem tudunk megfigyelni, nem tudunk mérni, fogalmunk sincs mi a p*csa az. Hatásai közé tartozik az, hogy a galaxisok nem úgy viselkednek, mint kellene.

[link]

Íme egy másik, nem megfigyelhető, fogalmunk sincs mi ez, annyit tudunk, hogy az univerzum nem úgy viselkedik, mint kellene.


Tehát itt van 2 jelenség, fogalmunk sincs mi az, nem látjuk, nem halljuk, nem érezzük, nem tudunk semmilyen konkrét megfigyelést végezni róluk, egyetlen szalma szál amibe beletudunk kapaszkodni az, hogy a dolgok nem úgy viselkednek, mint kellene.

Ebből mire feltételez az anyagias ember? Hogy vmi anyag,energia az. Nem tudja mi az, fogalma sincs.

Én azt mondom, hogy esetleg a galaxisnak lehet tudata, és ezért nem úgy viselkedik, mint ahogy itt azt az ember elvárná. Erre az anyagias ember rámondaná, hogy hülyeség, mert nem. Miért nem? Mert nem. Mert csak anyag/energia létezik.

Hát itt képződnek az alapvető problémák.

Szerintem semmi olyan nem létezhet, ami ne egy energián/anyagon alapulna. Éppen ezért, amit nem tudsz ezekkel megmagyarázni, az lehetetlen, és nem létezhet.

Itt van a kutya elásva

2013. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert a legtöbb szkeptikus kötelességének érzi felvilágosítani a babonás embereket, nagyon helyesen. Persze stílusban van különbség. Egészen más egy Carl Sagan vagy Dawkins féle tényfeltárás, mint egy unatkozó és ezért mocskolódó kommenthuszár.


Csak azért érzed ennyire utálatosnak és ellenségesnek, mert ellentmond a hitednek. Ez váltja ki a haragot.

Akik csak gúnyolódnak mások hitén vagy esetleges tudatlanságán, azokra nem kell figyelni. (Bár én már elég sok bántó választ olvastam itt vallásosoktól és más ezosoktól, amik sokkal személyesebbek voltak.)

2013. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
*szerinte, nem pedig szerintem :P
2013. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Keddves 3. , úgysem oda normálisat szóval tök mindegy
2013. jún. 17. 13:06
 8/41 A kérdező kommentje:
nem csak a szkeptikusokra vonatkozik a tolerancia, de ha ti minden esetben ilyen válaszokat adtok, akkor természetes hogy lesz ilyen kérdés is
2013. jún. 17. 13:08
 9/41 A kérdező kommentje:
az 5. nek pedig mondanám hogy engem csak ahogy mondtad a kommenthuszárok zavarnak
2013. jún. 17. 13:11
 10/41 anonim ***** válasza:

Oké, csak nem mindig fogam fel elsőre a kérdéseket. Tudom, szörnyű átok ez.


Ők mindenkit zavarnak. Ellenük tenni nem lehet és nem is kell, mert ilyen válaszreakciók is táplálják a trollt. :D Tudom, mert én is szoktam.

2013. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!