Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hívők/szkeptikusok! Egyszerű...

Hívők/szkeptikusok! Egyszerű kérdés: mi a véleményetek az ide névvel írogató válaszolókról és kérdezőkről?

Figyelt kérdés

Amolyan esti lazítós kérdés!

Csak puszta kíváncsiság, gondolom válaszok,kérdések alapján egy kisebb kép ki van alakítva mindenkiről :D

És ezt csak olyanoktól kérdezem akik folyamatosan nézik, olvassák a topikot, válaszokat, kérdéseket.

Aki visszatérő vendég látja hogy kik kommentelnek. Én is emlékszem, hogy ki mit írt már nagyjából, milyen témákhoz.


Hívők egy része:

George Adamski,Orsitsch Mária,Súr,nemelfogult,Haggard


Szkeptikusok egy része:

Karbonát,adfgrzhn,Scavenger,Poliateista,montihun


A kettő közt "ingázók", legalábbis úgy vettem észre:

Stilness,Biktop,Wadmalac,Antimod,Murr


Ilyenekre gondolok hogy pl. X jó válaszokat ad, mert ...stb. Y viszont szerintem elfogulatlan, mert ...stb.


Természetesen nem soroltam fel mindenkit, bárkiről lehet írni! Ja, és ilyenkor sajnálom hogy nem ír mindenki a felhasználó nevével, de folyamatosan válaszolgat. Nem érte miért kell rejtegetni hisz úgyis csak egy felhasználónév!


Nem személyeskedés céljából tettem fel a kérdést, csak kíváncsi vagyok kiről mit írnak.



2013. máj. 23. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a szkeptikusok lazábbak :D
2013. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 DarkLantern ***** válasza:

Szerintem én adom a legjobb válaszokat, mert pontosan.

És igen, a kormány titkolja hogy nem léteznek UFO-k. Mert így el tudják adni a kis ajándéktárgyakat és a "hitele" képeket.

Jut is eszembe, van nállam eladó földönkívüli maradvány, ugyan itt bontott disznó kapható.

2013. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kérdés alapjában véve hülyeség. Ha utána járok egy témának, vagy gyűjtök bizonyítékokat valaminek a létezésére, akkor én "hívő" vagyok? Mert racionális érvek alapján feltételezek valami olyasmit, amit az átlag birka ember nem?
2013. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

esti lazulás

"hisz úgyis csak egy felhasználónév"- ez azért, van, mert rászállnak egyesek egyesekre. Vagy kettesekre.

Nem vagyok itt gyakori, és ritkán írok, mert nem fogadnak el. Szerintem az ezotéria témái itt gyakran a tiszta, világos létszemléletből történő leágazások, többnyire zsákutcák. Egyszer szeretném a karma és a sors közti különbséget megvitatni, de nem akadtam vevőre (majd, ha több időm lesz, kiírom kérdésnek)

A felsoroltak közt ' montihun '-t kedvelem, mert jó a humora, gyakran megnevetett, sőt megríííígat, és furcsa módon még azt is gondolom, hogy ezáltal közelebb van/vagyok/vagyunk az igazsághoz, mintha komolyan vennénk egyes dolgokat, mint a vakbélgyulladás.

ü: anonimanna-aa-

2013. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%

"Hívők egy része:

George Adamski,Orsitsch Mária,Súr,nemelfogult,Haggard"


Jó érzékük van a dolgokhoz, de még keresik azutat.


"Szkeptikusok egy része:

Karbonát,adfgrzhn,Scavenger,Poliateista,montihun"


Reménytelen agymosottak !


"A kettő közt "ingázók", legalábbis úgy vettem észre:

Stilness,Biktop,Wadmalac,Antimod,Murr"


átlagemberek.

2013. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
Szegény Veronikát kihagytad :-D
2013. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Baromság ez a beskatulyázás, hogy hívő vs. szkeptikus.


Mintha minden kérdés egyenlő színvonalú lenne a topikban, és nem lehetne az egyikben fantáziát látni, a másikat meg teljes bizonyossággal trollkérdésnek tudni.

2013. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Antimod ***** válasza:

"A kettő közt "ingázók", legalábbis úgy vettem észre:"


Köszi, de nem ingázom semerre. Elég stabil nézetem van a világról, ami nem mindig esik egybe a legkülönfélébb ezo-témákkal, legalábbis amik itt előfordulnak, kb. a Forrástól a badacsonyi görényemberig.


Az egyetlen oka, hogy "nevet" használok, hogy meguntam magyarázni a topicokban, hogy én melyik előző hozzászóló voltam a sok azonos százalékú felhasználó közül.

2013. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
REPORT : diatort kihagytad !
2013. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Alapvetően az alábbi típusok vannak (meghazudtolva magamat, az általatok kijelölt hívő vs. szkeptikus bontás szerint):


1. BIRKA (csak hívők): a véleményében nem biztos, de nagyon szeretne valamit elhinni. Mindössze megerősítést keres, egy nyájat maga köré, akikkel együtt bégethet - amit ha sikerül szereznie, természetesen objektív véleményalkotásnak könyveli majd el. Tipikus példa a szerelmi kötéses tinilányok, illetve akik "aki nem hisz benne ne is írjon" címkével látják el a kérdéseiket.


2. JUHÁSZ (csak hívők): Véleménye már kész, az ilyen embernek esze ágában sincs közelednie más irányba. Műveltségét késznek érzi, megtanulta elvetni az ellenvéleményeket, vagy szemet hunyni fölöttük. Azért van itt, hogy a magányos bárányokat a saját nyájába terelje. Ebben ő maga is megerősítést keres.

"Igen, persze, az aurádat láttad. Írj priviben, elmagyarázom, hogy ez hogyan működik! Ne higgy a sok lehurrogónak."


3. FARKAS (csak szkeptikusok): Azt nem nézik jó szemmel, amikor a juhászok dolgoznak. Igyekeznek a bárányokban kialakult rózsaszín ködöt oszlatni.

Véleményük szintén erősen kiforrott, a juhászokkal ellentétben a kínos kérdések felett inkább szemet hunyni tanultak meg, mintsem kamu válaszokat adni.

A farkas nem magyarázatot ad a jelenségekre, hanem igyekszik felhívni a figyelmet a logikai bukfencekre: kételyt ébreszt a juhásszal szemben.

"Nem nehéz ilyen felvételt összeállítani. Hogy lehetséges, hogy egy nyavajás földönkívülit láttak és még csak rá sem próbáltak fókuszálni?"


4. KUTYA (csak khm. khm. "szkeptikusok") A birka nem hívő párja. Szeret a farkasok közé verődni, annak képzelni magát, holott közelébe sincs. Csak okoskodni jár ide, élvezi, ahogy a sok idióta ezós magát égeti. Ez azért kell neki, hogy okosnak képzelje magát, építse az egóját, és azt higgye, az ezósok mind idióták, és ezért ne is kelljen komolyan vennie őket. Szkeptikusnak mondja magát, közben nem ért semmihez, és pontosan azok a sztereotípiák érvényesek rá, amivel a juhászok a farkasokat vádolják - hogy csak a tévéből hallott mindent, hogy bemagolta amit az iskolában tanítottak, stb... ezt keményen fel is használják a juhászok a bárányok terelgetéséhez.

"Ha te komolyan elhiszed, hogy a világegyetemben egyáltalán nincs élet, akkor a lipótba való vagy, xD, annak 0.0000001 az esélye."


5. SZERENCSÉTLEN VÁNDOR: nincs semmi komoly sztereotípiája, berögződése, csak kíváncsi. Ide téved, ahol egy csatamezővel találja szembe magát.

"Jól van már, nem tudtam, hogy 1000x megkérdezték."


A juhászok mottója, hogy a farkas megeszi a bárányt, a farkas mottója, hogy a juhokat a vágóhídra viszik.

2013. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!