Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti is gondolkoztok azon hogy...

Ti is gondolkoztok azon hogy van-e élet a halál után?

Figyelt kérdés

Én mostanában nagyon sokat. A kérdést inkább a 15 éves körülieknek szánom, nekem speciel minden este eszembe jut probálok nem rá gondolni de nem megy...

annyira zavar az a tény h lehet h megszűnünk létezni halál után...

tudom hogy nincs értelme ezen gondolkozni mert nincs aki meg tudja ezt mondani

szóval a kérdés lényege inkább az hogy SZOKTATOK E TI IS EZEKEN GONDOLKODNI?

15/f



2013. júl. 2. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
NEM.
2013. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
És már leállhatnátok ezekkel a "mi van a halál után?" kérdésekkel... úgy is megtudod egyszer, há nem?
2013. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tíz éves korom körül kezdtem el erről gondolkodni(bár ma már 26 vagyok).
2013. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én szoktam. De szerintem nem szűnünk meg létezni! Javaslom ezt a dokumentumfilmet (ami nagyon jó), nézz bele: http://www.youtube.com/watch?v=HK67I_DPPgc .
2013. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sokat agyaltam rajta én is és arra jutottam, hogy a halálfélelem teljesen felesleges. Ezzel még csak véletlenül sem az öngyilkosságra vagy az életösztönök eldobásra akarlak buzdítani.

Írtam egy fb bejegyzést is erről:


"Megvilágosodtam!

Nem félek a halától többé! De most komolyan! Nem azt mondom, hogy eldobom az életösztönt.


Egy kis logika:


1. Tétezzük fel, hogy igaza van az a naturalistáknak, materialistáknak (többsége) és a halál után nincs semmi. Oké, meghaltam, és akkor mi van?! Nem tudok arra gondolni akkor, hogy: Jaj, meghaltam most mi lesz!? Nem csináltam meg valamit, pedig szerettem volna!? stb.

Nem vagyok többé: mert ugye akkor nincs tudatom amivel erre tudjak gondolni. Sőt azt sem fogom tudni, hogy valaha is léteztem volna. Tehát már nem fog érdekelni.

Szóval, ha végig gondolod ez egyáltalán nem ijesztő!


2. Tételezzük fel, hogy igaz amit a vallások tanítanak (pl. mennyország, feltámadás, reinkarnáció stb.). Az viszont csak pluszba jó. Talán csak akkor nem ha a pokolra kerülök... De hát a világ csupa változás, semmi sem tart ki örökké...

Meg majd valahogy csak kidumálnom magamat!


3. Tételezzünk fel egyéb eseteket pl. mind a két elmélet igaz, esetleg földönkívülivé változóm, nem létezik igazából a halál stb.

Hát ezek sem ijesztőek, inkább csak érdekesek! Inkább csak kíváncsi vagyok! Mind 1!

Azért nem fogom most felvágni az ereimet, hogy megtudjam...


Meg hát: ugye,ugye amikor már öreg leszek akkor szerintem inkább egy lehetséges kiutat fogok benne látni. Meg valószínűleg úgy be leszek gyógyszerezve akkor, hogy azt sem fogom tudni, hol vagyok Még a fájdalom sem olyan ijesztő ennek fényében, hiszen mint mondtam: semmi sem tart ki örökké..."


Remélem segítettem. :)

Tanácsom, hogy kezdj el valamit csinálni, valami hobbit akkor nem fogsz ezzel foglalkozni

Meg hát az egész nem olyan ijesztő mint amennyire sokan hiszek. (tapasztalat, sajnos :(

Minden jót!

25/F

2013. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem az a kérdés h mivan halál után hanem hogy szoktatok e gondolkodni róla..
2013. júl. 2. 21:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Minden értelmes ember szerintem elgondolkozik ezen. Főleg a kamaszok. A kamaszoknak kicsit ijesztő az a gondolat, hogy most ereje teljében érzi magát, de egyszer ez véget ér és egyszer meg kell öregednie és meg kell halnia. A kamaszok jobban félnek a haláltól, mint az idősebbek, ez tény. Általában az emberek kamaszkorban gondolkodnak sokat a halálon és ez depresszióba taszíthatja őket. A legtöbb kamaszkori depresszióért ez a felelős. Az élet minden percét ki kell élvezni, mert nem tudhatod, hogy mikor halsz meg. A mai napot megélted, a holnapra nincs garancia! Ezért kell az élet minden percét kiélvezni azokkal akiket szeretsz és szeretnek!
2013. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Antimod ***** válasza:

"Megvilágosodtam!

Nem félek a halától többé! De most komolyan! Nem azt mondom, hogy eldobom az életösztönt."


Valóban megvilágosodtál. Nagyon kevesen képesek felfogni, hogy az indokolatlan halálfélelem teljesen irracionális - most teljesen függetlenül attól, hogy ki mit hisz el. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy azok rettegnek, akik az elkárhozástól tartanak, ilyen formában ezek a tanítások még a materializmusnál is veszélyesebbek evilági életedre nézve.

2013. júl. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ijesztő???

Szerintem a 9 éves gyereken keresztül egészen a 123 éves öreg nénikig senkinek sem kellene félnie a haláltól... Azért van az emberi lét, hogy megtegyük azt, amit szeretnénk, és nem azért, hogy rettegjünk, mi lesz a végén. A halál inkább érdekes, mint ijesztő.

névte2en

2013. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miközben születtem, háromszorosan a nyakamra tekeredett a köldökzsinór és megfulladtam. El voltam feketedve, oxigénhiány, meg minden ami kell. Elég sokáig kellett újraéleszteni, mert már a szívem is leállt, meg nem lélegeztem, tehát gyakorlatilag halott voltam, de sajnos nullnapos koromra való tekintettel nem emlékszem rá, hogy mi van "odaát". Pedig szívesen elmondanám. Viszont én körülbelül olyan 6-7 éves koromban gondolkoztam el először azon, hogy mi lesz velem, ha a szüleim meghalnak. Meg, hogy végül is ők hova kerülnek akkor. Még mostanában is néha elmélkedek rajta. Ma már 18 vagyok, de válasz még mindig nincs. Én valahogy mégsem félek az elmúlástól. Ez az egyetlen dolog, amin mindenki biztosan átesik nemtől, bőrszíntől, gazdasági helyzettől függetlenül. :)
2013. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!