Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy az...

Csak én érzem azt, hogy az emberiség még semmit sem tud a világról szinte?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem , hogy a sok ezer éve gondolkodó tudósok , még így sem tudnak semmi konkrétat mondani úgy általánosan a világról , vannak feltevések elméletek. Azt érzem , hogy inkább kialakítanak egy külön világot(számítástechnika, internet stb.) minthogy erről megtudjanak még többet.

Erről mi a véleményetek. Bocsánat ha nem fogalmaztam jól de mostanában kialvatlan vagyok.



2013. júl. 15. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ténleg nem tufunk semmit sem!
2013. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dxeno ***** válasza:
0%
Igazad van. Az emberiség körülbelül 2-3 tizedét tudja a világ dolgainak,amin él. + az "zűr" odakint. Szóval jah,elég tudatlanok vagyunk
2013. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Most akkor semmit, vagy szinte semmit nem tudunk? Nem mindegy. És igen, csak te hiszed azt. Rengeteg tudás gyűlt össze a könyvtárakban (legyenek könyveken alapulók, vagy elektronikusak). Persze még rengeteg minden megismerni való jelenség, rejtély áll előttünk, de a tudásunkat a semmihez hasonlítani kishitűség. És ezt nem személyesen hozzád címzem, de aki kijelenti, hogy semmit sem tudunk, az csak a saját műveletlenségéből, tanulatlanságából indul ki...


És kevés nagy kérdés van: Isten(ek) létezése, túlvilág(ok) létezése, lélek létezése, élet oka/célja/eredete, a puszta lét oka/célja/eredete. Remélem látjuk, hogy közvetlen tényeket egyik mellett és ellen sem kapunk, révén ezek filozófiai kérdések, műkérdések. Ezen kérdéseknek nincs értelme, mert nincs igazi, csak egy fantáziabeli témájuk van; és ha választ is kapunk rájuk, az sem változtat semmin. És ilyen érdemtelen, önajnározó, önmagunkat a világmindenség közepére tévő kérdésekkel csak az egónkat elégítjük ki - hát még a rájuk adott válaszokkal...

2013. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de a sok tudás ellenére is pusztítjuk a bolygót, egymással háborúznak a népek, és sorolhatnám a sok ostobaságot amit nap mint nap csinálunk. Akkor ez most hogy van?
2013. júl. 15. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

"Igen ez igaz, de a sok tudás ellenére is pusztítjuk a bolygót, egymással háborúznak a népek, és sorolhatnám a sok ostobaságot amit nap mint nap csinálunk. Akkor ez most hogy van?"


Mert intelligens emberből kevés van.

Nem is értem, hogyan gondolod ezt, szerinted ami tudást megszerzünk, az mindenki egyába beleépül, és mindenki mindent tud? Mindenki kvantumfizikus, genetikus, vallástudós, kémikus, földrajzprofesszor, nyelvész lenne? Ugye, hogy nem :D Az egyén arányaiban - még a legműveltebb is - idióta ahhoz a tudáshoz képest, amink van, és amit elérhetünk.

2013. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt megértem , de akkor miért nem a tudás hatalmával rendelkező emberek irányítják a világot?
2013. júl. 15. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ezt megértem , de akkor miért nem a tudás hatalmával rendelkező emberek irányítják a világot?"


Hát én nem hiszek egy mindenek felett álló háttérhaalomban, de minden terület fel van osztva pár emberre, vagy dinasztiára. Ezek egy része régen tényleg a tudásuknak meg munkájuknak, de inkább a vadkapitalista, szegényeket mindenükből kiforgató tevékenységük miatt vezet.

A gazdaságon, a pénzen múlik a hatalom, mert azzal ételt, biztonságot, mindent meg lehet venni... Az embernek is van ára, minden értlemben... És pedig egy gazdasági elit irányítja a világot (összefoglalva, több tíz-százezren, de gazdaságiak mind), nem tudományos vagy vallási, vagy politikai elit. Ezek mind alatta vannak, és egy működő gazaságnak irányítható, buta emberek kellenek - a tudást úgyis fel lehet jegyezni.

2013. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor ha ekkora tudást felhalmoztunk, ennyi tapasztalat után , miért nem hoznak létre egy olyan világot , rendszert , ami mindenkinek egyaránt jó.
2013. júl. 15. 19:34
 9/11 Emrys válasza:
Mert a nagyobb mindig uralkodni akar majd a nala kissebben,es ez egy primitiv tarsadalomban igy is lesz.Amig nem tanulunk a hibainkbol,es ujra meg ujra belelepunk ugyanazokba a pocsolyakba,ne is varj valtozast.
2013. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

ZoltánKvantumfizikus válasza:


Így van kérdező. Valójában a puzzlékat ismerjük, tehát pl a kvazárok,fekete lyukak, vöröseltolódás, jelenségek stb nagyon jól kidolgozottak, de összerakni nem sikerült, mert nem az ősrobbanás a helyes, hanem a statikus univerzum modell, mert a tudományt jelenleg pénzéhes, materialisták irányítják, akik mérgekkel, gyógyserekkel mérgezik az embereket, ahelyett hogy pl gyógynövényeket adnának

2013. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!