Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted Atlantisz egyetlen...

Szerinted Atlantisz egyetlen hatalmas sziget volt, vagy több különböző szigetből állt?

Figyelt kérdés

Olvastam Platón elbeszélését, hogy földrajzi értelemben, hogy nézhetett ki ("Ez a sziget valaha Líbiánál és Ázsiánál is nagyobb volt...") - persze Ázsia alatt az ókori görögök a közel-keletet értették - ennek ellenére egyre több bizonyíték utal rá, hogy talán nem is egy egész sziget volt . Platón is beszámol a fővárost (főszigetet) körülvevő hatalmas földgyűrűkről és a széles csatornákról . Emellett az Atlanti-óceán domborzata is nagyon hegyes-völgyes, tele van mély gödrökkel és kiálló fenékhegyekkel . Még korábban rajzoltam ezt a térképet Atlantiszról :

[link]

Ha nem lenne jó :

[link]

Platón így írja még le a kontinenst :

"A szigetnek ez a tája ilyen volt: a tenger felől a sziget közepe táján egy síkság terült el, a hagyomány szerint a legszebb minden síkság közt és a legtermékenyebb. Tovább haladva a sziget belseje felé, a síkság közelében körülbelül egy 50 sztadionnyi távolságban emelkedett egy hegy, ami minden oldalról alacsony volt. "

Tehát a sziget közepén egy hegy volt és ekörül feküdt a síkság 9264 méter sugarú körben . Ez nem lehetett az egész kontinens, ha előbb még Ázsiához meg Líbiához hasonlította . Szerintem itt Platón csak Atlantisz fővárosát írja le, ami csatornák (tengerszorosok) határolnak . Ebből kifolyólag szinte kizárt, hogy egyetlen földdarabból állt volna Atlantisz . Ti mit gondoltok ?


OM


2013. júl. 16. 12:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Abba a vitába nem mennék bele, hogy létezett-e avagy sem.

Azonban van egy kis félreértés az összehasonlításban: hiába írja Platón, hogy Líbiánál és Ázsiánál is nagyobb volt, ugyanis a görögök más számrendszert használtak, tehát itt egyesek félrefordíthatták a földterület teljes méretét, másrészt pedig úgy olvastam hogy akkoriban még nem is a teljes Ázsiát ismerték, hanem csak egy részét. Ha ezeket figyelembe vesszük akkor azért Atlantisz mégsem olyan nagy, és máris megvan az összepasszolás az állítólagos 9264 méter sugarú körhöz.

2013. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11# Írtam is, hogy az ógörögök Ázsia alatt a Közel-Keletet értették . De a Közel-Kelet és Líbia partvidéke is összesen több száz kilométer nagyságú terület, ez pedig sokkal több mint a 10 km sugarú terület .
2013. júl. 16. 19:04
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Az Ószövetség "istene" is mindig "szigetekként" utal Atlantiszra.


"...és meghallják (szavaimat) a szigeteken..."


Elmondanám, hogy a zsidók által (zsidók számára) (írt és )fordított (Biblia)-szövegek sokkal pontosabbak és kifejezőbbek (történelmi dolgok tekintetében),

mint a keresztények kiadott Bibliák.


A keresztények szerintem csak a "limonádét" kapják információ terén.

2013. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

javítás:

mint a keresztények számára kiadott Bibliák.

2013. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!