Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért írnak az ezoterika...

Miért írnak az ezoterika témába a szkeptikusok, és miért tollkordnak?

Figyelt kérdés

Nem látom a racionális okokat...

Mi közük van olyan kérdésekhez ami nem is nekik szól és miért mondanak véleményt olyan kérdésnél ahol végképpen senki nem kíváncsi rá?!

pl. Hogy kell szellemet idézni?

Nem az a kérdés: Hogy mondjatok véleményt a szellemek létezésével kapcsolatban?

Egyáltalán mi a francnak nézik az ezoterika fórumot, ha úgy sem tudnak a kérdésre válaszolni?!?

Talán azért megvédjenek a saját "téveszméimtől"?

De hát úgy sem fognak megváltoztatni egyetlen ezóst sem, így neten keresztül én még nem láttam.

Másrészt: nem teljesen mind 1 miben hisznek az ezósok, ha úgy is annyira tudatlan hülyék akkor kár beléjük a szó?

Vagy talán fáj nekik, hogyha valaki másként gondolja?! Na és mi a helyzet a szabad akarattal, meg mi egymás: szabad vallásgyakorlással?



2013. aug. 3. 22:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 Nemko77 ***** válasza:
57%

Ez érdekes kérdés, amúgy én se értem őket. Nem megyek oda beszélgetni a festőkhöz, mert nem értek hozzá. De nem mondom nekik, hogy hülye barmok, szobrászkodni kell.


Tehát simán bunkók és nagyon keménynek érzik magukat, amikor "oltogatnak" másokat. Egyébként tényleg nagyon bosszantó dolog, nem értem miért kell. A baj nem is az, hogy nem hisznek benne, ez nem számít, a kutya nem próbálja őket megtéríteni. Ami nem tetszik, ahogy elmondják a véleményüket.

2013. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
58%
"nem mondom nekik, hogy hülye barmok, szobrászkodni kell. " :D :D
2013. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 Szecsői Tibor ***** válasza:
65%

"Ez érdekes kérdés, amúgy én se értem őket. Nem megyek oda beszélgetni a festőkhöz, mert nem értek hozzá. De nem mondom nekik, hogy hülye barmok, szobrászkodni kell.

"

Ugye érzed, hol sántít az a hasonlat? Bár kétségtelenül jól hangzott :).


"

Tehát simán bunkók és nagyon keménynek érzik magukat, amikor "oltogatnak" másokat. Egyébként tényleg nagyon bosszantó dolog, nem értem miért kell. A baj nem is az, hogy nem hisznek benne, ez nem számít, a kutya nem próbálja őket megtéríteni. Ami nem tetszik, ahogy elmondják a véleményüket.

"

Parasztok ugyanúgy vannak mindkét "oldalon", talán mégsem kellene sarkítani. Tipikus, mindenki hülye, csak én vagyok helikopter.


Kérdező:

Az ezotéria és a racionalitás két egymást követő mondatban oximoron :).


" Na és mi a helyzet a szabad akarattal (...)"

Itt a lényeg Ha akarom, kinyilvánítom azt, hogy nem értek egyet, ha akarom, egy szellemidézéssel kapcsolatos kérdésbn mondom el, hogy márpedig úgy gondolom, szellemek nincsenek. Ezek a kérdések teljesen feleslegesek. A forum nyitott, az ír ide, aki akar, amíg a moderátorok is úgy vélik.

De válaszolva az eredeti kérdésre is: engem szórakoztat a hülyeség, jó rajta röhögni, amennyiben meg egy értelmes kérdés merül fel (ilyet is láttam már), az jó vitaindító lehet. Egy kultúrált vita meg mindig szórakoztató (sőt, iylet is láttam már, becsszó!).

2013. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 acelsziv ***** válasza:
35%
Benne van a válasz a kérdésben: Mert trollok. Az ilyen nem szkeptikus, csak annak állítja be magát. Beteg emberek, akiknek az okoz örömet, ha a másikat lenyomhatják. Főleg, ha ehhez sem a nevét sem az arcát nem kell adnia. Figyelmen kívül kell őket hagyni és a kérdés tárgyánál maradni. Csak így lehet elbánni velük. A mellőzés a troll halála
2013. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 Szecsői Tibor ***** válasza:
57%

"Beteg emberek, akiknek az okoz örömet, ha a másikat lenyomhatják."

Újabb remek példa a mindenki hülye, csak én vagyok helikopter elv alkalmazására. Nagyon belegázolhatott a lelki virágoskertedbe itt valaki, ha ilyen komolyan veszed a dolgot.

2013. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
47%

Az értelmet is képviselnie kell valakinek, mi szkeptikusok tesszük ezt. Pont az ezósok azok, akik nem értenek ahhoz, amiről beszélnek (lélekről beszélnek, de nem létezik; kvamtumfizikát emlegetnek a használata és simerete nélkül; í vizet egy varázscuccnak hiszik a homeopaták, ami mindenre emlékszik, amivel találkozott; a horoszkóohívők nem tudják, hogy 13 csillagkép van és mindegyik el van tolódva a ma használt dátumoktól; az UFO hívők nem tudják, hogy a hiteik elődje a démonhit volt és mindkettőt hatezerszer tépte már szét a tudomány). Csak, hogy egy kis ízelítőt mutassak.


"pl. Hogy kell szellemet idézni?

Nem az a kérdés: Hogy mondjatok véleményt a szellemek létezésével kapcsolatban?"


Csakhogy a tények nem véleménykérdések: Tény1: nincsenek szellemek. Tény2: nem létező dolgokat nem lehet megidézni.


De, ha a tények nem tetszenek, akkor: volt egy állításotok (vannak szellemek), tessék bizonyítani!


"Talán azért megvédjenek a saját "téveszméimtől"?"


Igen, és hogy ne is terjeszd őket. Memetikus betegség, tudod.


"Vagy talán fáj nekik, hogyha valaki másként gondolja?!"


Az fáj, hogy senki sem mérte még fel, hogy hány ember halt meg az "alternatív" (azaz nem működő, sohasem bizonyított; de igen drága) gyógymódok használata miatt, miközben az orvosi gyógymódot elutasították. És mivel 3-szor annyi ezós, mint tudományos könyvet adnak el mostanában... Százezrekről beszélünk. Az ostobaság nyomorba taszít és öl.

2013. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
42%

Tiborkám, ez olyan mintha egy vallásos menne be dumálni a tudományba, mert hogy a Földet Isten teremtette nem pdig másként jött létre, holott nincs ott keresni valója, főleg ha csak kötözködni jár be.


Az olyanok mint te, azaz szkeptikusok, ide jártok és ugyanúgy bizonygatni akarjátok a saját "igazatokat", amire a hívők tudhatnátok, hogy nem kíváncsiak nagyrészt, mert nem ezért tették fel a kérdést.


Itt mi "hívők" értelmesen megakarunk beszélni egy kérdést, egy témát. De nem ez történik sokszor. Tudod mi? Hogy valaki feltesz egy kérdést és ilyet beír a szkeptikus hogy "hülye vagy,bolond vagy,nem így van, stb." Ez miért jó nektek? Mi nektek nem akartunk soha bizonygatni semmit, de hát ide jártok "észt osztani", akkor nem lehet elkerülni egy vitát a témáról. És ezt én NEM provokálásból írom. Mikor régen feltette valaki ugyanezt a kérdést, hogy ez miért jó nektek, azok a válaszok jöttek rá hogy "felvilágosítsunk egy témáról, elmagyarázzuk, felnyissuk egyesek szemét", DE mostanában egyáltalán nem az történik. Azzal nem nyitod fel senki szemét, hogy beírod hogy ez meg az ökörség. Hülyeség? Írd le ész érvekkel, hogy miért az és azzal megtetted a dolgodat, ha már ide látogattál. És ezzel vagy megfogadja valaki a kommentedet vagy nem, te leírtad amit tudni kellene szerinted a témával kapcsolatban.


Mi elmélkedünk egy adott témáról. A másik, hogy valakinek ami bizonyíték az másiknak lehet nem jelenti azt.

Pl. feltesz valaki egy kérdést hogy " erről mi a véleményed? ez szerinted szellem volt? ez miért történt?stb." ezekben nem vár senki semmiféle bizonyítékot, de nem is azt hogy felteszi a kérdést egy személy, örömmel látja hogy 5 komment jött rá, de amikor oda kattint azt látja, hogy 4 lenéző,beszólogató belőle. Csak egy választ kér, egy ÉRTELMESET.

2013. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
25%

Imelke:

"tessék bizonyítani! "

Miért akarnám én neked bizonygatni? Kit érdekel hogy most pár szkeptikus vadidegen kommentelő nem hiszi el amit írok? Nem azért járunk mi ide, hogy nektek bizonygassunk valamit.


"Az fáj, hogy senki sem mérte még fel, hogy hány ember halt meg az "alternatív" (azaz nem működő, sohasem bizonyított; de igen drága) gyógymódok használata miatt, miközben az orvosi gyógymódot elutasították. És mivel 3-szor annyi ezós, mint tudományos könyvet adnak el mostanában... Százezrekről beszélünk. Az ostobaság nyomorba taszít és öl."


Mi az hogy 3szor annyi? Statisztikai adatok hol vannak? Vagy az ujjadon számoltad ki? Vagy csak a levegőbe beszélsz? Itt most te állítasz valamit, na tessék akkor BIZONYÍTS, csak hogy a ti szavaitokkal éljek.

Biztos vannak hülye emberek, akik minden maszlagot bevesznek, de az emberi szervezetet ugyanúgy tönkre teszi az orvos által felírt kismillió gyógyszer, amit ki kell váltani. Na meg ott vannak azok az orvosok akik nem megfelelően gondozzák a betegeket vagy egyszerűen nem is foglalkoznak velük úgy ahogy kellene. Mert hanyagok, nem azért mert hülyék lennének hozzá.

Hányszor szidták már a kórházakat a TV-kben, interjúkban az ellátás és kezelések miatt stb. Mégsem jön egy ezo hívő sem köpkölődni ide, hogy "szánnivaló orvosok és tudomány" stb. mint ahogy te tetted.

2013. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 Szecsői Tibor ***** válasza:
91%

"Tiborkám, ez olyan mintha egy vallásos menne be dumálni a tudományba, mert hogy a Földet Isten teremtette nem pdig másként jött létre, holott nincs ott keresni valója, főleg ha csak kötözködni jár be. "

Anonimkám, ez egy újabb sántító hasonlat. Ilyet már csak a legelborultabbak mondanának, sőt, a vallásosság és a tudományok manapság nem zárják ki egymást. Számtalan konkrét példát tudnék mondani.


"Az olyanok mint te, azaz szkeptikusok, ide jártok és ugyanúgy bizonygatni akarjátok a saját "igazatokat", amire a hívők tudhatnátok, hogy nem kíváncsiak nagyrészt, mert nem ezért tették fel a kérdést."

Már megint az általánosítás. Én személy szerint nem akarok semmit bizonygatni, de mint mondtam, ez egy nyitott fórum, nekem meg ha olyan kedvem van, hogy kikapcsolódásként idejövök, és elmondom, amit gondolok, hát ezt fogom tenni.


"és ilyet beír a szkeptikus hogy "hülye vagy,bolond vagy,nem így van, stb." Ez miért jó nektek? "

Ilyet hol láttál tőlem? Értsd: ne általánosíts, parasztok mindenhol vannak. Nem vallás, hit, meggyőződés kérdése.


"írd le ész érvekkel, hogy miért az"

Köszi a tanácsot, leginkább ezt szoktam tenni. Kivéve ha a kérdés annyira elborult, hogy csak trollkodva lehet rá reagálni. Ne mondd, hogy ilyen nincs...


Mellesleg jellemzően most is csak a lepontozás megy, mert valaki más véleményen van. Engem személy szerint jobban érdekelnének azok a más vélemények, a % hidegen hagy :).

2013. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 Szecsői Tibor ***** válasza:
#10 Ezaz, ezt jól megaszontad! Anyu biztos büszke! Amúgy remélem vágod, hogy te hisztizel a legjobban :D. Nem mintha számítana, úgyis moderálnak hamarosan ilyen stílussal.
2013. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!