Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a biológiai órában?

Ti hisztek a biológiai órában?

Figyelt kérdés
A hetvenes években olvastam az IPM-ben a biológiai óráról. (Manapság megtalálható a neten) Ti hisztek benne?
2013. aug. 5. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen rossz rovatban van. Tudományosan igazolt. Igen hiszek benne, kb. annyira, mint abban, hogy a csapból a víz lefelé folyik, hogy a fejem a nyakamon van, s nem vagyok trolibusz.
2013. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmondod mi ez?
2013. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az ezotériához. Akik rendszeres napi beosztás szerint élnek, már évszázadok óta tudják.

Ezért nehéz az első egy-két nap azoknak, akik váltott műszakban dolgoznak, mert a biológiai órájuk nem áll át rögtön a más időpontban történő lefekvésre-felkelésre.

2013. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Másodiknak írom, kérdezőnek is szól.


Volt egy érdekes kísérlet. Önkénteseket elzárták a külvilágtól. Teljesen. Semmi külső inger nem érhette őket. Filmeket nézhették tévén, ehettek, ihattak, olvashattak, de semmi külső inger nem érte őket.

Az első egykét napon semmi különösebb nem történt. De a vége felé már teljesen össze-vissza éltek. Délután reggeliztek, s rá nemsokkal ebédeltek. Majd másfél napig semmi. Volt, amikor két napot aludtak, más alkalommal egy felet. S a feszkó is nőtt, mert nem mindenki egyformán csúszott el. Az egyik aludt volna, amikor a másik tornázott. Ez éhes volt, amaz órákat üldögélt a slózin.

S egy adott időpontban beszóltak hangszórón. Jó napot kívánok, most 15 óra 35 perc. Holnap vége a kísérletnek. Ébresztő 8.00-kor.

És egycsapásra minden a helyére került. Este lefeküdtek, reggel nyolckor felkeltek pontosan.

2013. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem lehet,hogy összekevered a bioritmussal? Mert az ilyen ezo-dolog...Biológiai órája mindenkinek van,abban nem kell hinni
2013. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, utolsó, fején találtad a szöget! Valóban a bioritmusra gondoltam.
2013. aug. 5. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a két fogalom ugyanazt takarja, bár Google tényleg kidobott valami ezós marhaságot.


#4:

Ez nem egy atomóra, hogy olyan pontos legyen. Ha nincs mihez viszonyítani, akkor nyilvánvalóan egyre nagyobb lesz a hiba.

Például én is megszoktam, hogy mindig nyolcra állítottam az ébresztőt, most már magamtól is felkelek, de nem pontban akkor, mindig van egy jó pár perces eltérés.

2013. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!