Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Sors és a Véletlen hogy...

A Sors és a Véletlen hogy függ össze? Egyáltalán létezik valamelyik?

Figyelt kérdés
Eddig hittem a véletlenekben, de amióta elolvastam egy cikket a Hihetetlen! c. magazinból, ami pont arról szólt, hogy Isten nem vet kockát avagy véletlenek nincsenek. Kifejtenétek nekem hosszan a saját véleményeteket? Mert érdekel. Bocsi, tudom, hogy ez nem kifejezett kérdés, de kérlek vegyétek figyelembe azt is, amit fent írtam. Szóval a többség szerint melyik "létezik"? A Sors vagy a véletlen? És a kettő miért függ össze? Hogyha van a Sors, és minden előre megvan írva, azt át lehet-e írni? Esetleg honna tudjuk, hogy most nem írtuk-e át azzal a mondattal, hogy ez így volt megírva?

2013. aug. 25. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Minden ami történik velünk azt segíti, hogy a karmánkat beteljesíthessük. A karmából nem lehet kitörni, egy adott élethelyzet addig ismétlődik az életünkbe újra és újra amíg a megfelelő következtetést levonva a megfelelő megoldáshoz eljutunk. Minden látszólag apróságnak jelentősége van, sokszor csak később jövünk rá, mi is volt az. És minden ember, akivel kapcsolatba kerülünk életünk során, a fejlődésünket szolgálja.

Nem úgy kell elképzelni, hogy van egy könyv amiben szóról szóra le van írva, mi fog történni. És azt átírod.

Hanem hogy olyan élethelyzetek kerülnek eléd, aminek végső célja a karmád beteljesítése és a lelki fejlődés egy magasabb szintjének elérése. Ha rossz választ kapsz, újra megkapod a feladatot újra és újra.

Ha pedig annyira szenvedsz a kapott karma súlyától, hogy öngyilkosságba menekülsz, a következő életedben megkapod ugyanazt a karmát. Tehát nem írható át a sors "forgatókönyve".

2013. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
100%
Próbálj megírni egy egyszerű eseményt, ami mondjuk 5 percig tart, ahol három ember ül egy vendéglő teraszán, jön egy pincér, aki egyiküknek ismerős valamiért, de esetleg csak hasonlít egy ismerősére, miközben az utcán elmegy busz, rajta egy párt hírdetésével...tervezd meg ezt a legapróbb részletekig...onnan, hogy az ük-ük szülők megszülettek a szeplőknél, megismerkedtek a párjaikkal, megszülettek a nagyszülők, megszületett az aki majd megépíti a vendéglőt, megszületett a busz tervezője, megszületett a párt, megalkották a colát, mert egyikük azt iszik...minden egyes apró részletet tervezz meg, hogy ez az esemént pont úgy bekövetkezzen, nem lehet semmit kihagyni, mert akkor az esetleg máshogy nézne ki...ha sikerül, akkor tevezd meg a világ összes emberének egy napját...ehhez legalább 5000 évvel előre kell gondolkodnod, hogy azok az épületek (pl piramis) meglegyenek ahol az események történnek... Meg lehet tervezni?...Van értelme megtervezni?
2013. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sorsodat te irányítod. Minden döntéseddel megváltoztatod a jövődet. Ha előre meg lenne írva minden, akkor nem lenne esélyed dönteni. A saját életedet te írod és nem valaki "ott fent" vagy mi.
2013. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackSword ***** válasza:
47%

Egyik sincsen... Mindenki a maga cseresznyéjének pogácsa... Akarom mondani szerencséjének kovácsa... Nincs megírva semmi, hiszen mindig döntesz, és az események egy ok-okozati összefüggésbe rendeződnek, ahol minden ok és egyben okozat...


A véletlen sem létezik, mivel mindent ami megtörténik matematikailag le lehet modellezni, és ki lehet számítani... De ha úgy jobban tetszik, akkor nevezhetjük véletlennek...

2013. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
én az első válaszolonak adok igazat.
2013. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk a fogalmakat.

Mi a sors?

És a mi a véletlen?

2013. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs véletlen, sors van. Én sem hittem a sorsban, addig, mígnem történt egy olyan dolog, ami az egész életemet felforgatta. Ez nem valami értelmetlen, hókuszpókuszos szöveg, így történt.
2013. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én sem hittem a sorsban, addig, mígnem történt egy olyan dolog, ami az egész életemet felforgatta"


És miért vagy biztos benne, hogy az a dolog nem történhetett véletlenül?

2013. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!