Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A valóság valóban illúzió?

A valóság valóban illúzió?

Figyelt kérdés

"Átfogó értelmezés: kezdetben volt a semmi. A semmi részecskéi egy napon összesűrűsödtek, és akkorát robbantak, hogy abból valami lett. " ""Kezdetben nem "volt a semmi", hanem "nem volt semmi", még idő sem. Tehát nem volt olyan időpont, amikor az energiamegmaradás ne teljesült volna. Az ősrobbanásnak nincs előzménye, hiszen nincs olyan hogy "az ősrobbanás előtt". ""? egy válaszadó


Még ma se nincsen se idő, se tér. E kettő és minden más csak az ember számára valós és létező. Még az elme számára sem létező dolgok. Hisz korszakokat lehet átlépni gondolatban, és a legtávolabbi pontokat is elérheted. Az időt csak az észleli, ami véges. Az ember számára megvan határozva az idő. De mi van azzal aminek nem a föld forgása szabja meg az életét?



2013. aug. 28. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A tapasztalati világ illuzórikus (nem illúzió, illuzórikus hétköznapi tudatállapotban való tapasztalással)

A valóság: a lélek, az alany, a tapasztaló tudat

Vagyok, tehát gondolkodom (így lenne helyesen).

Ez vagy Te. Szabó Lőrinc verse szépen szól erről:

"Száz virágból hordják össze a méhek

a drága mézet,

száz illatot és száz színt elkevernek,

így találják meg a sokban az egyet:

egy a valóság s ezer a ruhája,

a lélek az egy, ez a könnyü pára,

hiszed-e, Szvétakétu?"

[link]

2013. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része. Ebből következik, hogy nem lehet illúzió. Mondjuk Zolikának pompás elméletei vannak, hogy a tudatunkal formáljuk a valóságot... Lehet, hogy ő jobb választ adna.
2013. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem:

A valóság az amit a világból érzékelünk --->

Mindenki másképp érzékeli a körülötte lévő világot +

A valóságról alkotott képünk folyamatosan változik +

Valamint az ember valóságról akotott képe módosítható, alakítható (akár drasztikus mértékben is)--->

Ha ennyi féle valóság van akkor az nem egységes, hanem egyedi ---> a valóság illúzió.

2013. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

"A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része." Pont.


Az, hogy te miként érzékeled ezt, az már a te saját, szubjektív valóságod.

2013. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"A valóság a természet és az anyagi világ tudatunktól függetlenül létező része."


Igen. Ezt mindig, mindig, kivétel nélkül 1 db tudat állítja. Ezen érdemes elmerengeni.

Ez az ún. "naiv realista"állás-pont.

2013. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ennek az utolsó válasznak semmi értelme nem volt.
2013. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
adfgrzhn, korrektebb lenne, ha azt írnád: nem értem. De a te dolgod.
2013. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Miért jobb az neked, ha úgy írom, hogy nem értem, mert nincs értelme? Nem ugyanaz? :D
2013. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Úgy látom itt csak az a különbség az emberek közt, hogy mást tekintünk "valóságnak" :)

2013. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"adfgrzhn válasza:Miért jobb az neked, ha úgy írom, hogy nem értem, mert nincs értelme? Nem ugyanaz? :D"


- de nem ám! (na meg nem ezt ezt írtad: hanem hogy "nincs értelme"


Azt, hogy tudat (!!) nélkül van bármi is: soha senki sem tapasztalta.

Ezt a babonát el lehet hinni - de nem kötelező.

2013. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!