Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az emberi...

Mi a véleményetek az emberi játszmákról? Hogyan lehetne felnyitni azok szemét, akik még benne vannak?

Figyelt kérdés
A vallató, zárkózott, szegény én, megfélemlítő típusú játszmákra gondolok. Számomra egyre unalmasabbak, és nem szeretnék részt venni ezekben. Néha azonban, nem tudom, hogy hogyan is reagálhatnám le helyesen őket, miként léphetnék ki. Másrészt, szeretném a barátom figyelmét felhívni ezekre, hiszen egy teljesen őszinte, játszma mentes kapcsolatot szeretnék, de nem tudom, hogy hogyan is lehetne ezt a figyelmébe ajánlani, ő annyira nem vevő az ilyesmire...Esetleg valami tipp, vagy van hasonló tapasztalatotok?
2013. aug. 30. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

*Mi a véleményetek az emberi játszmákról?


Gyenge emberek sportja.

2013. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
és mi marad ezek nélkül? mi az ami már nem játszma?
2013. aug. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az őszinteség marad. :) Az érzelmeink és önmagunk felvállalása, álarc nélkül.
2013. aug. 31. 00:24
 4/13 PrettyVillain ***** válasza:
Ahhoz, hogy ezeken valaki túllépjen, kell egyfajta önismeret, amitől az emberek félnek. Mert mi van, ha nem is olyanok mint amik szeretnének lenni, vagy nem tudom.
2013. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez nem ezotéria... másrészt ezekből a játszmákból ha már elég régen benne vagyunk csak mindkét fél akaratából profi segítséggel lehet kilépni. (Szüleimet szeretném a Berne könyvvel fejbe verni mert apám 15 éve csalja anyámat aki nem válik el pedig tudja már jó ideje.)
2013. aug. 31. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Igazad van, ez valóban nem ezotéria, bár érinti, de inkább a pszichológia témakörébe lehetne sorolni! Eric Berne könyvét még nem olvastam, de nemsokára megszerzem, és neki kezdek! :)

Szomorú, amit a szüleidről írtál, viszont, az az ő életük, az ő sorsuk, meg kell hagyni a döntést mindenkinek, de attól még ajánlhatod nekik a könyvet, bár nem hiszem, hogy túl sok változást idézne elő...

2013. aug. 31. 11:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul kérdezel,mert az nem játszma,hanem maga a kőkemény élet. A kategóriákat,gondolom a Mennyei prófécia c. könyvből vetted. Ott szó nincs játékról. szenvedésről igen.
2013. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
és honnan tudod, hogy ami ma őszinteségnek tűnik az nem egy újabb játszma, egy újabb álarc? :) csak éppen nem a lefelé görbített szájú, hanem a felfelé. szerintem a "szegény én"-nek is úgy tűnik, hogy ő őszinte magával és másikkal, amikor úgy érzi, hogy szerencsétlen a világban.
2013. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves Biró Miklós! A kategóriák a Mennyei próféciából valók, úgy ahogy írod is. Azt viszont nem hiszem, hogy az életnek feltétlen ilyennek kellene lennie, legalábbis, dönthetünk, hogy mi magunk, hogyan is szeretnénk élni. :)
2013. aug. 31. 13:05
 10/13 A kérdező kommentje:
kedves okean! te magad is írtad, hogy "úgy tűnik"- ami viszont csak úgy tűnik, az nem olyan, nem őszinte, csak látszólag. Saját magát is képes becsapni az ember, tanulással azt gondolom, hogy ezen felül lehet emelkedni, persze, ezt elég nehéz és hosszadalmas munka árán. Másoknál viszont, rá lehet érezni, egyszerűen tudni fogja az ember, átlátja majd a dolgokat. Itélkezni persze nem kell, értelmetlen volna, inkább rávilágítani a dolgokra...A kérdésem is erre irányult, hogy vajon hogyan lehetne ezt megtenni?!
2013. aug. 31. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!