Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halál előtti, utolsó,...

A halál előtti, utolsó, "ajándék" nap - ti is láttatok, tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Nem ez a legjobb kategória rá, de nem passzolt sehová a kérdés.
2013. aug. 31. 22:52
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
35%

Nem, én még élek.

És nem is holnap szándékozom meghalni, úgyhogy nagyon remélem, hogy ez nem a halál előtti, utolsó, "ajándék" napom volt.

2013. aug. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Feltételeztem, hogy a válaszolók érteni fogják, mire gondolok, ezek szerint nem értik.

Természetesen nem az egyén saját halálára gondoltam, hanem arra a jelenségre, amikor a súlyos beteg, haldokló a halála előtti utolsó napon felélénkül, jobban lesz, aktív és tiszta elmével gondolkodik, beszél, aztán még aznap éjjel, vagy másnap meghal.

2013. szept. 1. 00:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, láttam is ilyet! Szerintem ez egy esély a búcsúra!
2013. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

a súlyos, halálos betegek, az utolsó percig küzdenek, de hiába.

én amit az ilyen embereken láttam, az a keserűség, félelem, düh, kilátástalanság.

és ált egyedül, szenvedésben haltak meg.

amiről te írtál, azt max a filmekben tudom elképzelni, de a valóság az nem így működik, ha már láttál, haldokló embert.

2013. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, én láttam egyébként, de kíváncsi vagyok, más milyen szituációban találkozott ezzel. Nem kitaláltam, mert ez tény.

Nevelőapám öccse súlyos májbeteg volt, a halála napján nevelőapám meglátogatta a kórházban. Több heti fekvés után fent járt, rejtvényt fejtett, viccelődött, az addigi állapotához képest kirobbanó formában volt. Aznap este tüdőembóliát kapott, 11-szer próbálták újraéleszteni, de menthetetlen volt.

Egy nővér mondta azt, hogy a gyermekosztályon sokszor fordul elő, vacillálnak a beosztással, ha valamelyik súlyos beteg gyerek a nap folyamán javulást mutat, sajnos tudják már előre, hogy éjjel el fog menni. Minden esetben bejön a sejtésük, tehát nem csak én, laikusként mondom, hogy ez a jelenség létezik, ott dolgozó emberek, akik sokszor látnak ilyet, alá tudják támasztani a tapasztalataikkal.

Szerencsésnek tartom, aki még nem látott ilyet különben, fals reménytől menti meg.

2013. szept. 1. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem 32 évesen hunyt el, daganatos beteg volt. És teljesen így volt, tisztán láttuk hogy haldoklik, ezt az orvos is megmondta. Előtte nap azt hittem csoda történt olyan jó volt, teljesen tiszta volt még a gondolkodása is, beszélgettünk stb, másnap este meghalt. A nővérek azt mondták ez sokszor így van, egy utolsó erőfeszítést még tesz a szervezet.
2013. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6. válaszoló, pontosan erre gondoltam. Én is azt hiszem, arról van szó, hogy még kimeríti a szervezet az utolsó erőtartalékait.

Köszönöm a válaszod, fogadd együttérzésem a feleséged miatt. :(

2013. szept. 2. 09:09
 8/10 anonim válasza:
100%
Kórházban dolgoztam. Egy súlyos beteg került az osztályra, hónapokig kómában volt. Aztán egyszer elkezdett jobban lenni, először a szemével, majd a kezével kommunikált. Mosolygott, kommunikált, mindenki reménykedni kezdett, majd a beteg minden átmenet nélkül meghalt. Nem egyedi esetről írsz, aki az eü-ben dolgozik, biztosan rengeteg hasonló esetet tudna sorolni. Súlyos betegek hihetetlenül gyorsan jobban lesznek, majd meg is halnak. Nálunk ez már az osztályon biztosan gyanakvásra adott okot.
2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam, szintén kórházban. Egy súlyos beteg retardált kislány, aki 24 órában kényszermozgást végzett, lehetetlen volt etetni is emiatt. A halála előtt két nappal abbahagyta a mozgásokat spontán, könnyedén megetettük kanállal, még az arcszíne is sokkal szebb lett. Aztán szépen átaludta magát a másvilágra.
2013. szept. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Még nem haltam meg.
2017. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!