Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok hogy bizonyítanátok?

Szkeptikusok hogy bizonyítanátok?

Figyelt kérdés

Szóval hogy bizonyítanátok, azokat az eseteket, elméleteket, csodákat stb.? Mert valamelyik nem végezhető el tudományos laboratóriumokban.


A világ, csak egy icipici töredékét ismerjük, ismerhetjük, szóval ezek a jelenségek akár létezhetnek is, azt kijelenteni viszont, hogy "természetesen" nem léteznek, vagy azt jelenti, hogy mindent tudsz a világról, amelyben élsz, vagy azt, hogy egy személyeskedő, arrogáns bugris az illető.


Gondolok itt a

- halál utáni élményekre

- a kísértetekre, szellemekre, lélekre

- különleges képességekre

stb.


Bár a 3.-ikra csak csak léteznek mérések, gyakorlatok, kísérletek és volt is rá példa, csak nem derült ki teljesen egyértelműen.


Tehát itt ne ejtsünk szót Ufokrol, furcsa állatokról, mert azokat tudjuk hogy lehetne egyértelműen bizonyítani.


Tehát ami nem megfogható, tapintható és nem tartozik az anyagi világhoz. Ezeket hogy bizonyítsák a "hívők" és átélők? Milyen módszert alkalmaznátok Ti, ha a helyükbe lennétek?



2013. aug. 13. 20:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert nem léteznek. Nem értem ezzel mit akarsz? Ha szerinted létezik, bizonyísd be te, ne pedig attól várd akit meg akarsz győzni.
2013. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 schocko ***** válasza:

Épp most olvastam egy cikket az elsőre, igaz, az Index az nem annyira megbízható forrás, de most tekintsünk el ettől...


[link]

2013. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

1, A szkeptikus nem tudós, a szkeptikus annyit jelent, hogy nem veszel be automatikusan minden hülyeséget, amit a másik mond.

2. A tudomány feltételezi, hogy minden jelenség megismételhető, legalább elméletben, tehát nincs olyan, ami ne tudnánk elvégezni. Egyébként gyakorlatban igen sokszor szembesül azzal a tudós, hogy még azt is neki kell megtervezni, hogyan csinálja a kisérletet, majd le kell gyártatni hozzá a műszereket és utána csinálhatja amit eleve akart.

3, Az, hogy a világ kis részét ismerjük nem jelenti autómatikusan, hogy szellemek és társaik léteznek. A kettőnek egymáshoz semmi köze.

4, A tudomány nem foglalkozik a "természetfeletti" dolgokkal. Nem dolga, nem célja, nincs is rá erőforrása, bőven elég leírni az "anyagi" világot.

5 Bizonyítság úgy, hogy először is megismerik és átlátják a tudomány rendszerét, azaz tudást is szereznek, nem csak véleményt.

2013. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 nemelfogult ***** válasza:
8%

"A tudomány nem foglalkozik a "természetfeletti" dolgokkal. Nem dolga, nem célja, nincs is rá erőforrása, bőven elég leírni az "anyagi" világot."


Ha így van, az nagy csőlátást feltételez. Vannak anomáliák amik nem magyarázhatóak meg jelenlegi materialista világlépünkkel, mégis léteznek.

Tehát ilyenkor a tudomány homokba kell dugja a fejét szerinted? Remélem nem így van, sőt, tudom, hogy vannak ennél a nézetnél intelligensebb hozzáálást követőek, de egyelőre kevesen.

2013. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
71%
Én szkeptikus vagyok és nem ilyen tereken nem hiszek el semmit ami nincs bizonyítva. Viszont az, hogy valamire nincs bizonyíték az nem bizonyíték arra, hogy nem is létezik, magyarul ökörség kijelenteni valamiről amiről fogalmunk sincs, hogy márpedig nem létezik és kész. A tudomány folyton változik ahogy egyre jobban megismerjük a világot, a középkorban például még máglyán égették el azt aki nem azt mondta, hogy a Föld a világ középpontja, az ember pedig a legtökéletesebb lény. Lehet, hogy pár száz év múlva olyan dolgokkal fog foglalkozni a tudomány, amiről még itt az ezotéria katgóriában sem beszélnek.
2013. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Sajnálattal látom, hogy egyesek fel sem fogták a szöveg értelmét és mondandóját. Főleg az első. Rá illik is a benne fellelhető tartalom egy része.


#2 Hamarosan elolvasom!


#3. Sok tudós is szkeptikus. Szóval egy tudós jellegű szkeptikus is bizonyíthatna valamit. Az hogy mi hülyeség és mi nem azt nem egy valaki fogja eldönteni.

3. De létezhet! mint írtam. nem zárható ki teljesen 100%-ággal.

4. Na látod ez egy óriási probléma!

5. De hogy? Pont ezt kértem, hogy írd le hogy te hogyan bizonyítanád!


#5ös. Nem azt mondtam hogy hidd el. hanem hogy játsz el gondolatban a dologgal, hogy mit tennél, hogy bizonyítanád? De a komment nagy részével egyet értek.


Úgy látom tényleg nem fogta fel valaki.... Nem azt kértem hogy írd le "nemnemilyennincsnemlétezik". Hanem képzeld magadat egy hívő/átélő helyébe, és hogy te most fogod magad és azért is bebizonyítod hogyan kezdenél neki! Meg van rá minden eszközöd és erőforrásod, így semmi sem gátol!

2013. aug. 13. 22:30
 7/30 anonim ***** válasza:

"Szóval hogy bizonyítanátok [...]"


Sehogy, nem tudok magyarázatot adni rá. De ettől már miért kellene elfogadnom a másét?

2013. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
6%
Egy szkeptikusnak nem az a dolga, hogy bizonyítson. Hanem hogy okosnak látszó ürüggyel kihátráljon a vitából.
2013. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

"azt kijelenteni viszont, hogy "természetesen" nem léteznek"

Majd ezt is beböfögi valamelyik vadbarom, és a kérdező természetesen vele fog leállni vitatkozni (=veszekedni), és végül levonja a következtetést: a szkeptikusok szűk látókörűek.

2013. aug. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem, a kérdező azt fogja mondani,hogy nem értette meg a kérdést :"Milyen módszert alkalmaznátok Ti, ha a HELYÜKBE lennétek? Meg van rá minden eszközöd és erőforrásod, így semmi sem gátol."


Van 7 komment, de egyik sem tudott rá normális választ adni, csak mellébeszél, teljesen másról.

2013. aug. 14. 01:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!