Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditácio? Hogyan kell elérni...

Meditácio? Hogyan kell elérni a meditácio állapotát?

Figyelt kérdés
Szeretném elérni a meditácio állapotát de gondot okoz nekem. Nem tudom kiüríteni az elmém és a semmire gondolni azaz semmire se gondolni. valamint ha elérem akkor honnan tudom?és mennyi gyakorlás kell hogy elérjem ezt az állapotot?

2013. szept. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy gondolkodással próbálod elérni. Azon görcsölsz közben, hogy elérd. Pedig épp ez a lényege: ne gondolkodj! Ne azon agyalj, hogy "na, most sikerül, vagy nem?". Így a büdös fenébe nem fog sikerülni. Ha a légzésedre figyelsz, ahogy ki és beáramlik a levegő a tüdődbe, akkor az teljesen leköti az elmédet. Ezt hívják tudatos lélegzésnek. Csak erre próbálj koncentrálni. Rengeteg időbe telik, akár évekbe is, hogy elérd a kitűzött célodat. Eleinte elég, ha 1-2 pillanatig jelen tudsz lenni, tehát nem gondolkozol. Nem hiszem, hogy ésszerű elvárás lenne, hogy azonnal úgy meditálj,mint egy zen mester. Kitartó munka kell hozzá. Nehéz elérni,de megéri.


Sok sikert!

2013. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem 1-2mpre már sikerüllt néha néha elérnem de mindig kizökkentem. tehát ha gyakorlom akkor az az 1-2mp kitolodik. értem, köszönöm szépen :)
2013. szept. 6. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ha már 1-2 másodpercre megy, az szuper. Itt a nyugati társadalmakban ez már teljesen jó. Indiában úgy tanítják a nyugat-európaiakat, hogy helyezkedjen el kényelmesen, és próbálja meg azt, hogy ne fűzze egyik gondolatát a másikba.

Ha már megnyugodott és lehiggadt, akkor jön egy gondolat, és elmegy. Aztán megint jön egy gondolat, és elmegy. A gondolatok közt van egy kis szünet. Na AZ a meditáció.


Persze ők egészen másképpen csinálják. Ők napokig meditálnak. Először néhány napos koplalás és testi megtisztulás után egy napig vizet sem vesznek magukhoz. Amikor meditálni kezdenek, egészen biztosak abban, hogy holmi testi szükségletek (pisilés, kakilás) nem zavarhatja meg őket a meditációban. Általában lótusz ülésben, nyitott szemmel meditálnak. Néha egy forgalmas út, vagy egy forgalmas kikötő melletti csatazaj kellős közepén. Én egyszer majdnem infarktust kaptam, mert egy ezer éves teherautó motorja visszalőtt a karburátor felé. A meditáló szikár úrnak a szeme sem rebbent, pedig a megrémült madarak is mind az arca előtt iparkodtak biztonságos magasság felé...

2013. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nemtudom nekem ez az 1-2 mpes meditácio mindig ment csak tovább nem jutottam. mondjuk nem is gyakorlom napi szinten csak néha néha ha kellően kevés az a tényező ami megzavarhat de az felém ritka. én úgy csinálom hogy elképzelek egy dobozt azaz egy doboz alakú perselyt. minden gondolat ami eszembe jut azt belevágom és lezárom. utána lecsusztatom szépen a horizont alá és ha gyakorlás közben eszembe jut valami azt is lecsusztatom a perselybe ami egyirányu szoval nincs kijárat csak be amég ki nem nyitom :) nekem ez segített. 1 a légzés az mindig kimászik azt nemtudom ugy belecsusztatni hogy ne térjen vissza de a többi gondolatot ez elég jol kiiktatja :)
2013. szept. 10. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
A meditáció lényege, mint mondtam, hogy ne ragaszkodj a gondolataidhoz. Hagyd őket menni, ne kapd el egyiket sem. Te ezzel a dobozos módszerrel szerintem már túlbonyolítod a dolgot, mert már alapból a dobozoláson gondolkodsz. Semmit nem kell dobozba zárni, hanem éppen hogy hagyni kell menni. A légzésre való figyelés alatt azt értem,hogy magára a lélegzés folyamatára figyelj, érezd, ahogy be- és kiáramlik a levegő. Érezni,érzékelni kell, nem gondolkodni. A gondolatokat hagyd úgy, ahogy vannak, ne törődj velük.
2013. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja,az első voltam. :D
2013. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ahha értem :) köszi szépen :)
2013. szept. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!