Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire hisztek a megérzésekb...

Mennyire hisztek a megérzésekben? És szerintetek milyen magas szintig lehet ebben elmenni? Lehet esetleg fejleszteni?

Figyelt kérdés
Kiskoromban is voltak megérzéseim, de nem figyeltem rájuk igazán, nem is tartottam őket különösnek. Gyerek voltam és nem is fordult elő sűrűn. De lassan 18 leszek és egyre sűrűbben történnek velem ilyen dolgok, az utóbbi időben szinte minden nap. Nem ilyen létfontosságú megérzések, hanem álltalános dolgok, de akkor is furcsának találom, hogy előre megérzem. Ha nagyon gondolok valakire, az 1 percen belül megjelenik vagy telefonál. Vagy mondjuk minden nap elmegyek egy ház mellett, amit már egy ideje újítanak és nem lehet normálisan elmenni, ki kell menni a kerékpárútra. És nemrég mikor mentem el a ház mellett nagyon ideges voltam és erőssen arra gondoltam, hogy fejezzék már be a felújítást, mert egyszer valakit elcsap egy kerékpáros. Erre mikor néhány óra múlva mentem hazafelé ugyanazon az úton, az oszlopok meg minden le lett bontva. Kicsit tartok ezektől a megérzésektől, de lehet, hogy jól is jöhet majd néha. És ha ezt lehet fejleszteni, akkor jó dolgokra is használhatnám. Ja azt elfelejtettem mondani, hoyg ritkán, de az is előfordul, hogy befolyásolom az emberek gondolkozását. Pl. egy bejelentett ellenőrzőre nem készültem eléggé, és rettentően szerettem volna, ha elhalasztják. Másra sem tudtam gondolni. És az utolsó pillanatban az ellenőrző le lett mondva.
2013. szept. 8. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Hisztek? Ennek marhára semmi köze nincs a hithez, az agy kényszeresen elemzi a környeztet és megpróbálja megjósolni mi fog történni, de mivel a tudat relatíve lassú, ezért ez a tudatalatti részek feladata, amikor átadja az eredményt a tudatnak, azt hívod te megérzésnek. Ez nem hit, természetes képesség.

Fejleszthetni úgy lehet, ha a kapott infón nem gondolkodsz el, azaz nem végzel az információn tudatos újrafeldolgozást. Ugyanakkor ennek ára van, mertha elnyomod a tudatod, akkor ez el lesz nyomva, tehát okos megoldások helyett, barábár de gyors megoládsokkal fogsz előállni egy-egy problémára.

2013. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antimod ***** válasza:

Igen, voltak olyan élményeim, amikor a még ismeretlen, közeli jövőt előre megéreztem, és az pontosan úgy következett be. Sajnos ilyen megérzésem igen ritkán van, és akkor sem bízom benne teljesen, a legtöbb esetben kiderül, hogy nyugodtan lehetett volna.

Nem tudom, hogyan lehet "fejleszteni" (vagy inkább jobban figyelni rá, észrevenni), engem is érdekelne.

2013. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nemigen tapasztaltam ilyesmit, egészen tavalyig, amikor néhány hónapon belül "megjósoltam" néhány dolgot. Egy szerelmi háromszöget, amelybe belecsöppentem (megírtam versben, mielőtt egyikükkel is megismerkedtem volna, bár akkor még azt hittem, hogy csak metafora - de szó szerint következett be), egy betörést (előtte való nap azzal poénkodtam, hogy be fognak törni ide), apám totál váratlan halálát (egy héttel azelőtt pánikrohamom lett, és minden előzetes összefüggés nélkül arról kezdtem beszélni, hogy mi lesz, ha meghal... persze elhessegettem mint abszurditást). A mai esemény csak apróság volt, bambultam a buszon, eszembe jutott egy régen látott ismerősöm, aki nem arra lakik, gondolatban beszélgettem is vele egy kicsit, erre egy perc múlva elhajtott mellette a busz - biztosan nem láttam őt előtte.
2014. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!