Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem látják a keresztény...

Miért nem látják a keresztény hívők, hogy megvezetik őket?

Figyelt kérdés
Egyet fogjatok fel, én nem hiszek egy olyan istenben, akiről azt mondják hogy tökéletes és nem tudja hogy mit csinál. Mert akiben ti hisztek az arról szól, hogy megteremt 140 angyalt és arra kéri őket hogy szolgálják az "embert" és erre a fele azt mondja hogy nem Lucifer vezetésével, aki fényhozó angyal. Kérdem én, még isten se tudja hogy mit csinál? Elvileg ő ismeri valamennyire a tettek következményét is nemde? És már ott gyanús a történet hogy millió évek óta harcol a megteremtett angyalaival, ez vicc. Egy logikus ember, már itt azt mondja hogy ez hülyeség. Hogy mondjak még egy két dolgot, Mózes felmegy egy hegyre és elvileg 40 napig ott kolbászol Istennel. Ez megint hülyeség mert istennek nem kell 40 nap hogy 10 parancsolatot le nyomjon testvérünknek. 40 nap múlva, már kitalálta Mózes is a parancsolatokat és lejön a hegyről. Mit lát, hogy a népe egy arany borjút vagy mit imádnak. Népének a felét megöleti, ez áll a történetben és elvileg az első parancsolat az hogy ne ölj. Mózes egyből megszegte, arról nem is beszélve hogy szerencsétlen nép honnan tudta volna a parancsolatokat, azelőtt megölette a felét, mielőtt elmondta volna. Kedves keresztény testvéreim, ha a bibliátokra hivatkoztok, akkor ezek szerint nem volt logikusan elolvasva, de aki ezt megírta azért hagyott egy kis segítséget is ám. Belé van írva hogy az olvassa akinek van szeme a látáshoz és füle a haláshoz! Viszont én nem hiszem hanem tudom, hogy isten nem csak a teremtő, hanem maga a teremtés is és Isten fiai vagytok mindnyájan, de ez csak akkor lesz áldás, mikor túlléptek az anyagi világon, vagyis testeteken és nem azonosultok vele. Jézus azt mondta hogy kövess és te is ugyan oda eljuthatsz mint ő, nem azt hogy imádj. Még azt is mondta, hogy amíg nem lesztek olyanok mint a kisgyermekek, nem lesz tiétek Isten országa. A kisgyermek nem ítél, nem tesz különbséget a dolgok között (rossz és jó), nem aggódik és még sorolhatnám. Majd jönnek a szülök és kinevelik belőle Isten minőséget. Test -> Lélek -> Szellem. Mindenki a szellem, ezt mikor valaki felismeri, akkor Krisztus lesz. Krisztus azt jelenti megvilágosodott. Jézus valódi neve Emánuel Jézus. Hogy honnan tudom ezeket? hát én kutatok és nem fogadok el mindent úgy amit a számba tesznek. És kérditek hogy ez miért jó, hogy a keresztények ezt el hitetik veletek? Hát azért mert amíg félelembe tudod tartani az "embert" addig tudsz uralkodni is felette. A keresztények isten félővé akarnak változtatni titeket. Hogy el dugják azt a nagy titkot amit úgy neveznek hogy Isten. Még Jézus mondá: Isten nem lakozik kézzel csinált templomokban, Isten bennetek van!! Bennetek van! Amíg féltek, amíg hisztek addig nem fogjátok megtudni hogy ki is az, az Isten.

2013. szept. 30. 01:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Oké felfogtuk.. legyen így!
2013. szept. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Érdekes az, amit írsz, de miért éppen ezotéria? Mert ennek is van külön helye, a vallásoknál.
2013. szept. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Egy képi megjelenítés arról, hogy a biblia hogyan, s miben mond magának ellent. Szerintem ez elég érdekes, viszont kb. lesz@rom a vallásokat.

[link]

2013. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem vezet minket meg senki amit itt elmondtál az csak egy pici része a hitünknek.A kereszténység nem csak egy életérzés hanem igazság.Vannak olyan dolgok amiket mi magunk sem tudunk pl:hogy mi történt a hegyen mikor Mózes felment a kőtáblákért.A népének pedig meg volt mondva hogy nem szabad ilyen aranyborjú izéket imádni és aki nem fogta fel az meghalt és az anyalokat is elpusztithatná egy szempillantás alatt.Jézus is valós személy aki él teljesen mindegy hogy hivják az a lényeg hogy elfogadjuk azt a szívünkbem hogy Ő a megváltó.

Az istenfélelemmel kapcsolatban pedig nem szoktunk félni csak tiszteljük Istent de nem rettegünk tőle.Meg kell értened és be kell fogadnod a szivedbe Istent mert addig nem fogsz megérteni semmit erről a vallásról.

2013. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

A 40-nap szinbólikus,még a lélek meg nem érik az Isten Törvényét befogadni amit a szivünkbe írt.

(A kőtábláról a szívünk hústábláira)ami már képes érezni,és az érzéseit követni.


És ha a szívünk érzéseit követjük,akkor szembesülünk saját ferdeségünkkel,vagyis ütközünk a többi emberrel a törvénnyel.És ez által van lehetőségünk felismerni a bennünk lévő tévest.Ami kiigazításra kerül,így tanulunk hibáinkból akár a megszégyenités,vagy a szenvedés által.

De mindennek ki kell egyenlitődni-e,egyensúlyba kerülnie.

ez a lelki fejlődés útja.Ami a tudatosodás felé vezet Jézus Krisztus kegyelme által.

2013. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Végigolvastam amit írtál.

Én hivő keresztény vagyok de ne haragudj te nem vagy normális ha ilyeneket írsz.

Én nem félek! Sőt! Tudom,hogy az Úr vigyáz rám.

Azt ajánlom,hogy ne légy hülyegyerek és figyelj jobban oda ha már kutatsz valamit,mert hülyét csinálsz magadból.

2013. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező! Elmondom,mi a fő probléma a hívőkkel.

A szemléletváltásnál nincs nehezebb. A dohányos miért nem akar leszokni,miközben köztudomású,hogy 99%-uk tüdő-gége és gyomorrákban fog meghalni. Hiába beszélsz egy egészségesebb életmód pozitív lehetőségéről,hogy 20-30 évvel tovább élhet...

A hívő hinni akar,ha a szeme előtt játszódna le az evolúció felgyorsítva,akkor is Isten csodáját látná benne. Az evolúció jelenlegi folyamatai pedig hidegen hagyják. Nem akar új szemléleti alapokat építeni,mert a hit úgy hat rá,mint a dohányosra a nikotin; ellazítja,mentesíti az élet alapkérdéseivel való szembenézéstől,a halálfélelem megélésétől...egyszerűen nincs bátorsága szembenézni élete esetlegességeivel,félelmeivel,cselekedeteinek okaival,nem meri megismerni saját magát,mert fél attól,amit esetleg találna. Inkább görcsösen hisz és bízik valamiben,ami megváltja saját magától. Ez egy egzisztenciális gyávaság.

2013. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Na végre, olyan nézeteket látok, melyek értelmesek.

Félre értés ne essék, én nem szapulom egyik vallást sem, de sajnos el kell hogy ismerjem, hogy a vallás elkorcsosulóban van, persze ez már nem most kezdődött, hanem onnantól kezdve, hogy papírra vetették a Bibliát, hiszen elég sok mindent kihagytak belőle, ez az egyik, másik pedig hogy szépen át lett költve a megmaradó rész és az idők folyamán szépen átfordult a vallás a pénz hatalmak oldalára.

Ha már kereszténység, akkor inkább a feketék imádatát hallgatom szívesen. Érdekes, hogy ők ünneplik Istent és Jézust, nem könyörögnek nekik. Örülnek egymásnak és zeng a templom az örömüktől, nem sírón beleborulnak kis bibliáikba. Kíváncsi lennék, hogy Isten melyik imádatot részesítené előnyben?

De legyen szó bármelyik vallásról is, a lényeg nem azon van, hogy Istent imádjuk, vagy Allahot, vagy Buddhát, hanem hogy higgyünk valamiben, ami segíti életünket, lelkünket a gondok és akadályok legyőzésében. Hogy tudjunk erőt meríteni miből, ha már akár szegénységről, akár fájdalomról van szó.

2013. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a biblia egy nagy mesekönyv Semmi realitás nincs benne.
2013. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Ha megengeditek, akkor nem hívőként én is leírnám a véleményemet.

A legtöbb hívővel az a baj, hogy a bibliát úgy olvassák mint egy könyvet, és nem is fogják föl sokan, hogy az nem egy regény, hanem csak egy útmutatás.

A legtöbbjük úgy szemléli, hogy megtörtént eseményeket írnak le benne, pedig nem erről szól szerintem.

Az én olvasatomban az egész biblia egy pszichológiai tanulmány az emberi lélekről.

2013. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!