Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Anyám fanatikus keresztény....

Anyám fanatikus keresztény. Nem hagy spirituálisan fejlődni! Vki tud segiteni?

Figyelt kérdés

Már talán 2 éve rátaláltam az Igazságra, és járom a spirituális utamat, de ezt titkolnom kell anyám miatt (t.i. még 18 éves se vagyok). Volt már, h látta néhány ezoterikus jegyzetemet és aztán órákat beszélt, h ez okkult és bűn, stb...

Hála Istennek csak protestáns szóval nem szertartásos, de a Bibliábol minden mondatot komolyan vesz. Tudom, hogy a Bibliában sok igazság van, de az inkább csak a 4 evangéliumban található meg.



2013. márc. 9. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

mond anyukádnak h kicsit olvasgasson már utána hogy mik voltak azok a zsinatok KRISZTUS születése után pár száz évvel és azokon mi történt.

Meg nézegesse meg azokat a könyveket, amiket kispóroltak a bibliából!!

EREDETILEG benne voltak, csak vkinek nem tetszett, és szépen lassan kiszedték őket, és ma maradt az amit sok ember olvas.Pedig a régi könyvek egy része is megvan, , lefordítva és online is meg sem kell vennie , mond neki olvasgasson a témában.

Már ne haragudj de anyukád kicsit el van maradva.

egy teológiát tanult ember voltam...

2013. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
anyádnak igaza van, a pokol tüzén fogsz égni!
2013. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Anyádnak van igaza. Ezek a spirituális dolgok csak babonák, és sokat árthatnak a későbbi életviteledben. Már nem a középkorban élünk.
2013. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

A témától függ, hogy mi számít bűnnek, vagy babonának... Manapság olyan tág az "ezoterika" alá sorolt könyvek tárháza, hogy szerintem nem mindegy miről beszélünk...

Én semmi problémát nem találok a "gondolkodj pozitívan", "éld az életed"témában íródott könyvekkel kapcsolatban...

Manapság úgy veszem észre hogy a spiritualitás is elég tág fogalom...

Szerintem semmi probléma nincs azokkal az írókkal, akik azt tanítják, hogy gondolkodjunk pozitívan, figyeljünk oda egymásra...

2013. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem szabad anyukádat bántanod ezért, élegyél megértő. Ő abban nőtt fel, és VALÓBAN azt gondolja, hogy neked nem lenne szabad más úton járni, és félt téged, mintha valami kötéltáncos lennél, hogy leesel.

Viszont igen, neked a magad útját kell járnod szintén. Én is a spirituális úton vagyok, nekem is vannak "sajnálóim" , de könnyebb a helyzetem mint a tiéd, mivel már felnőtt vagyok.

Tehát egyensúlyozgatnod kell, néha meghallgatni anyukádat kedvesen, de sosem erőszakosan. Estleg mondhatod, hogy: majd Isten, ha akar, akkor más útra térít, vagy ilyesmit.

De akármelyik útrúl van szó, ott van a SZERETET PARANCSA. Nehogy az inkvizíciót utánozzuk, vagy a vallásháborókat, meg ilyesmit. Kerüld el nagyon a veszekedést, egymás meggyőzését, a " ki az okosabb" vitákat, stb. Nem mondom, hogy hazudj, vagy tagadd le azt, amit te követsz, de lehetőleg ne szembesítsed őt ezzel a másik úttal. Aztán lassan felnősz, és elalszik a vita meg a harag... gondolom.

2013. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 James McClendon válasza:
100%

Szia!


Csatlakoznék az előzőhöz: először is a szeretet kellene a közös nevező legyen. "Versengjetek" abban, hogy ki szereti jobban a másikat. (Persze ez alatt nem a vitatkozást értem, hogy 'de én jobban szeretlek, mert ezt meg ezt tettem neked, stb.') hanem a valódi, cselekvő, türelmes, a másik javáért élő, a másikat a hibáival együtt is elhordozó szeretetet. (Keress rá, hogy "Szeretethimnusz"!)



A másik közös nevező számotokra Jézus személye lehet. Feltételezem (javíts ki, ha tévedek), hogy bár nem úgy gondolsz Jézusra, ahogy a keresztények, de mint egy spirituális "Mestert" te is tekintélynek tartod.



Ha őszinte igazságkeresésre törekedtek mindketten, javaslom a következőt:


Olvassátok el először a Bibliában található evangéliumokat (mondjuk kezdve Jánossal), hogy mit mond bennük Jézus


Majd olvassátok el az apokrif (gnosztikus)evangéliumokat, mondjuk kezdve Tamással, és nézzétek meg, hogy azokban mit mond Jézus


Kétféle Jézusra fogtok bukkani, a bibliai az anyukád hitével fog jobban passzolni, az apokrif inkább a tiéddel, de mindketten fogtok majd új információkra bukkani, és ha őszintén imádkoztok Istenhez, akkor megfogja mutatni majd, hogy melyik az "igazibb"


(Egy előző embernek pedig, aki azt véli aduásznak, hogy ő teológiát végzett ember, csak annyit, hogy minden világnézetnek megvannak a maga "teológiát végzett" emberei, pl. jelen sorok írója is az, így ez önmagában nem érv egy világnézet igaza mellett, vagy ellen)

2013. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell mindent elmondani. Ha nem ért meg anyukád akkor nem kell erről vele beszélgetni.

Sokszor a legközelebb állok korlátozzák az embert de ilyenkor ignorálni érdemes a korlázott és neked nem az a dolgod, hogy anyukádat meggyőzd. Neked az a dolgod, hogy a saját életutatadat járjad és legfeljebb példát mutatsz az életviteleddel, sikereiddel, pozitivitásoddal a kételkedőknek, szellemileg fejletleneknek, földhözragadtaknak, vagy vallási fanatikusoknak.

2013. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
korlázott = korlátozót
2013. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Átérzem a helyzeted....

Sajnos az a baj,hogy egy vallási fanatikussal semmit nem tudsz kezdeni,semmivel nem tudod meggyőzni,ha meg felveszed a kesztyűt,akkor csak magát érzi igazolva,hogy belőled a Sátán beszél,azért vagy ilyen lázadó.Sz..rd le,ennyit tudok mondani,mást nem tudsz tenni.

2013. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy a fanatikus hívőknek, vagy nem tudom, minek nevezzem őket, minden, de tényleg MINDEN sátánista és az ördögtől van. Én is találkoztam ilyennel, de úgy döntöttem, nem figyelek rájuk.
2013. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!