Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gondolatok honnan szarmaznak...

A gondolatok honnan szarmaznak, az agy hozza letre oket, vagy nem?

Figyelt kérdés
Az agy csak antennakent mukodik ?

2013. okt. 5. 22:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 9-est (és a hozzá hasonlókat) a meglehetősen rossz modora miatt alap esetben figyelmen kívül hagynám.

De érdekes kérdést tett fel.


A közönséges állandó mágneseknek az erősségéhez (azaz fluxussűrűségéhez) képest a Föld mágneses mezejének elenyésző a ereje. Mégis, a Föld mágneses mezeje a Földön bárhol hat az iránytűre, míg ha egy állandó mágnest eltávolítunk a közeléből, akkor már nem befolyásolja azt.

Az agy sem hagyományos adó-vevőként működik. Az agy egy nagyon kifinomult, érzékeny rendszer.

2013. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

KEdves előző köszönöm, hogy kisegítettél. Én vagyok az agyasok írója :) Én is olvastam már a számonkérő hangulatú választ. A kérdésnél be van nekem állítva a figyelő opció.


"A találmányoknak csak 20%-a az agy terméke.80%-a véletlenszerű. Pl.: benzolgyűrű"

Persze hogy egy részük a feltalált dolgoknak véletlenszerű. Mert próbálgatásból, kísérletezésből születnek vagy sikerül, vagy nem jön össze alapon.

2013. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11:


Ne a modorommal törődj, inkább az állításaimmal :)


Igen, a Föld viszonylag gyenge mágneses térerőssége kitéríti az állandó mágnest... És mi köze ennek az agyhoz, vagy ahhoz, amit írtam?

Ha analógiát akarnál felállítani, akkor az úgy nézne ki, hogy fogsz egy picike iránytűt (ez felel meg az agy eletromágneses jeleinek), amit odaraksz egy nagy, bekapcsolt elekrtomágnes mellé (ami az elektromágneses háttérzajt jelképezi). Nem valószínű, hogy az iránytű állásából ezek után komoly műszerek nélkül ki tudod mutatni a Föld mágneses terének vagy egy másik kicsi iránytűnek a hatását.


És még ha ez meg is van, akkor sem ad választ a miértre és a hogyanra. Tehát hogy:

- miért lenne az agynak ilyen képessége, tehát miért érzékelné és "értelmezné" más agyak "jeleit"? Mi késztet bennünket egy ilyen >bizonyítható< jelenség feltételezésére?

- hogyan, milyen hatásmechanizmuson keresztül tenné ezt? Hogyan fogadja az agy a másik agy jeleit, hogyan dekódolja és hogyan értelmezi azokat?


Erről bizony nem szól a fáma, de szívesen várok forrásokat vagy bármi infót.


És persze, az agy érzékeny műszer, de ez sem magyaráz vagy indokol semmit.

2013. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem valószinű,hogy itt a teljesség igényével léphet fel bárki is. Pl.: Vegyük a távgyógyitás esetét.adott egy beteg és egy távgyógyító ember.Utóbbi megtudja,hogy valakije beteg. Gondolata: Segítek rajta. Ezt a gondolatot a segítő szándék gerjesztette. Cselekszik. Gyógyító gondolatai az illetőre irányulnak,minek következtében beáll a gyógyulás,mivel a beteg agyának tudatalattija aktiválta a gyógyulást. Másik eset: A zsidó népet sanyargatta a fáraó Isten meghallgatta a nyomorgatottak szenvedését. Akcióba lépett - többit lásd a Bibliában - melynek eredménye ként a zsidó nép kiszabadult Egyiptomból.Talán más variáns is lehet.
2013. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Az agy egy bio számítógép, egy hardver. Ez futtatja a te programodat. Ez a szoftver vagy te. Ez a szoftver hozza létre a gondolatokat. Hogy az agy megszűnése előtt rátöltődött-e valahonnan ez a szoftver és áttöltődik-e valahová, az már hit kérdése."


Ha egészen pontosak akarunk lenni, akkor az érzékelés, a mozgás, emésztés és egyéb testi funkciók a szoftver...s TE pedig a Felhasználó vagy, ha már informatikus analógiát alkalmazunk. ;)


A kiírt kérdésre pedig a válasz az, hogy mivel csak annyit látunk, hogy egy-egy gondolatnál az agy adott területei valamit csinálnak, ezért természettudományos alapon nem jelenhetjük ki, hogy az agy hozza létre a gondolatokat, de természetesen azt sem, hogy nem az agy...a vizsgálódást teoretikusan tehetjük meg, ami jócskán meghaladja a "kézzel foghatóság" határait, s ha egy "megfoghatatlan" valamiről(gondolat) akarunk diskurálni, akkor bizony pont, hogy a szintén megfoghatatlan valamivel(elme) kell ezt megtegyük.


üdv

29/F

LastOne.Left

2014. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!