Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Álmomban állítólag hangosan...

Álmomban állítólag hangosan beszéltem. Szerbül. Hogyan lehetséges, ha csak néhány szót tudok?

Figyelt kérdés

Magam sem hiszem, de állítólag álmomban sikítoztam, kiabáltam szerb nyelven. Nem egykét szót, hanem hosszabban. Még káromkodtam is. Pedig azt magyarul sem teszem soha.

Buta ötlet, de este kerestem szerb rádiióadásokat. Semmit nem értettem abból, amit beszéltek. Ugrat valaki, vagy igaz lehet ez?


2013. okt. 16. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem aki azt állítja, hogy szerbül beszélsz álmodban csak ugrat.

...

2013. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ez nem csak ugratás... akkor érdekelne, emlékszel-e az álmodra? Feltételezvén azt, hogy talán mégsem ugratnak, reinkarnációs rémálomra gondolnék, vagyis egyik korábbi életedről álmodtál, amely életedben szerb voltál és káromkodtál is (bár érdekelne, honnan tudta, hogy szerbül káromkodsz), és ez az álom olyan erős rémálom volt, ami a testedre is kihatott (sikítozás, kiabálás).

Persze, lehetnek más verziók is. Ha próbálok pl. a realitás talaján maradni, akkor feltételezném, hogy nem szerbül kiabáltál, csak valami hasonlót, amit ő annak értett, de ez hosszabb kiabálásnál, pláne összefüggő mondatok elsikítozásánál azért eléggé gyenge érv...


És persze, továbbra is ott van a lehetőség, hogy ugratnak. Vizsgáld meg, mennyire megbízható az, aki ezt állította, és próbáld meg kiugrasztani a nyulat a bokorból, ha ugrat, előbb-utóbb ki kell derülnie. :)

2013. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
aki hallott szerbul beszelni az tud szerbul? Lehet csak halandzsaztal ossze vissza o meg raszerbezett.
2013. okt. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudat alatt megjegyezhetsz dolgokat. Pont azért jött elő álmodban, mert még nem dolgoztad fel.
2013. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Apukám nem az a viccelődős fajta. Ilyent biztosan nem találna ki.
2013. okt. 17. 11:56
 6/7 A kérdező kommentje:

„egyik korábbi életedről álmodtál, amely életedben szerb voltál”


Én ebben az életemben is szerb vagyok félig, másik felem olasz, az egész szívem magyar. Nem osztom meg, miért nem tudok sem szerbül, sem olaszul. Lényeg, hogy a szüleim nem tanítottak meg rá.

2013. okt. 17. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Hopp, ez akkor más tészta (az előző életes választ adó vagyok), ez esetben szimplán lehetséges az is, hogy az elnyomott, letagadott "oldalad" akar előtörni. Van egy olyan jelenség, amit úgy szokás hívni: "kitagadás". Mármint tudjuk, hogy van, amikor egy családtagot kitagad a családja hivatalosan, viszont egyfajta "pszichológiai" értelemben kitagadásnak számít az is, amikor pl. a halott kistestvérről nem beszélünk, "mert fáj", vagy épp a nagybácsi börtönben van, de a gyereknek azt mondjuk, hogy külföldön él, ahol nem tudjuk felhívni telefonon.


Azt írtad, nem mondod el az okát, hogy miért nem tudsz sem szerbül, sem olaszul, ezt tiszteletben tartom, és nem is firtatom. Viszont az a döntés, hogy ne tanítsák meg neked ezt a két nyelvet, nem a te döntésed volt, hanem valaki másé (vagy a körülményeké), ez kicsit olyan, mintha kitagadták volna a családfádat, innen nézve. Szóval meglehet, hogy itt kell keresni a probléma gyökerét, lehet, hogy csak egy alkalom volt persze, de ha máskor is előfordul, akkor talán ideje végre kinyitni a lezárt ajtókat, még ha fájó is, és nehéz. :)


Persze, még mindig érdekelne, hogy mi is volt az, amit kiabáltál, mert valószínűleg a szöveg értelmezése is sokat számítana, nem mindegy ugyanis. Addig én is csak találgathatok ezekkel a leírtakkal, elvégre ez sem 100%, csak én erre asszociáltam épp, és lehet, hogy ugyanúgy tévedés, mint az előző életes feltételezés. Minden a szövegtől függ, és annak a jelentésétől...

2013. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!