Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Arról szeretnék tájékozódni,...

Arról szeretnék tájékozódni, hogy valaki tapasztalt-e már valaha olyat, hogy égve felejtett gyertya mellett elaludva, ébredés után, kisebb-nagyobb területen -a gyertya környezetében szétszóródva viaszcseppek helyezkedtek el?

Figyelt kérdés
(asztalon, környezetében levő tárgyakon, stb)? Egyéb kiegészítést szándékosan nem fűznék a kérdéshez. Annyit talán hogy nem a poén gyáros válaszadókra számítanék.

#éjszaka #gyertya #viaszcsepp
2013. nov. 1. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az csöpög! Nem értem! A gyertyától 1-2 méterre is volt? Vagy hogy gondolod?
2013. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én összetenném a kezem, hogy égő gyertya mellett aludtam el és még élek.
2013. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: A gyertya csöpög valóban. De lefelé csöpög normálisan. Nem egy-két méterre, csak néhány (5-10) cm sugarú körön belül pontszerűen szóródva. De nem fröccsenve, vagy szétfolyva, mint ha kilöttyentenéd a forró viaszt. Sohasem történik meg ébren, nappal, vagy este felügyelet mellett tartva a gyertyát hogy ilyen nyomokat hagyott volna maga körül és maga otán. Csak ha véletlenül égve maradt éjjel.
2013. nov. 2. 08:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként saját tapasztalatom szerint ilyen jellegű (kisebb cseppekben, de viszonylag sűrűen elhelyezkedve egymáshoz képest) pontszerű viasz csepp szóródást nehéz szándékosan (vagy akárcsak véletlenszerűen is) produkálni, mert annak eredménye ált. nagy cseppekben és/vagy tócsákban (amikor lecsöpögteted pl szándékosan a viaszt), vagy megfolyásokban/fröccsenésekben jelentkezik (pl ha felborítassz egy gyertyát). De ilyen jellegű, szétporlasztott cseppenkénti szóródást szerintem viszonylag nehezebb volna produkálni (különösen álmodban).
2013. nov. 2. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ébren láttam ilyet.Nincs benne semmi misztikus, rossz a gyertya minősége.Gyártás közben úgy tudom, víz marad a viaszban és attól szétpattogzik, "szétrobban" égés közben a gyertya.Az ilyen hibák miatt is van az, hogy nem ajánlatos felügyelet nélkül hagyni a gyertyát, mert egy ilyen hibás darab még könnyebben tüzesetet okozhat! Most szerencséd volt.
2013. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezt úgy kell elképzelni, hogy a gyertya, miközben ég,időnként sercegve szét fröccsenti a viaszt , meg kisebb-nagyobb viaszdarabkák is leválhatnak és szétvetődnek a gyertya körül.

Mivel mindenféle kreatív dolog érdekel, gyertyakészítést is tanulmányoztam, ezért is tudom, mivel kell vigyázni, hogy ne készítsünk ilyen veszélyes gyertyát.

2013. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezen az anyaghibás, "mikrorobbanásos" dolgon magam is elgondolkoztam, de azért mégsem tudtam kizárni a hajlamomat a misztifikálásra. :D De köszönöm hogy leírtad ezt az alternatívát kedves válaszolóí Így jobban hajlok már eme természettudományos magyarázatra. Bárcsak minden ilyen egyszerű lenne... :)
2013. nov. 2. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!