Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért jó hinni nem bizonyított...

Miért jó hinni nem bizonyított/nem létező dolgokban?

Figyelt kérdés
Enélkül, nem lehet teljes értékü életet élni?

2013. nov. 13. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

ez egy pótcselekvés olyan embereknek, akiket soha senki nem értett meg az életben, és ebben megtalálták a saját igazukat, ehhez ragaszkodnak, és itt foggal körömmel védik.

bizonyíték hiányában (ami ugye sose nincs),én ejtem a vádat:)

2013. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
A bizonyitott/létezö dologban nem lehet hinni. Azt tudni lehet.
2013. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha mindenki úgy állt volna hozzá, hogy ami még nem bizonyított, az egyértelműen nem is létezik és nem kutatta volna az emberiség az ismeretlen, nem is fejlődött volna sehova.

Más kérdés az, ami bizonyítottan (és nem elméletileg) nem létezik.

2013. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert sok a régimódi-gondolkodású hiszékeny, és értetlen ember van. papolnak, a vallásról ha mindannyian: olyan hiszékeny emberek, volnánk Mint egyesek mostanra a nomád körülmények között elő, emberek lennék, akik a tudományt is valamilyen isteni csodának vélik.
2013. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nagylzs ***** válasza:
100%

Ez több kérdés egyben.


> Miért jó hinni nem bizonyított dolgokban?


Nem egyértelmű a válasz. Vannak olyan nem bizonyított dolgok amikben érdemes hinni. És vannak olyanok amikben nem.


> Miért jó hinni nem létező dolgokban?


Általában véve, ez nem jó.


> Enélkül, nem lehet teljes értékü életet élni?


Nem tudunk mindent a világról, és véges agyi kapacitásunk okán nem is leszünk képesek ilyesmire. Viszont olyan dolgokkal kapcsolatban is szükségünk van magyarázatra, amiről nem vagyunk képesek biztos tudást szerezni. Ezért van az, hogy a teljes értékű élethez szükségünk van hitre. Mindenki hisz valamiben. Sőt mindenki sok dologban hisz. Az idióták akár önmaguknak ellentmondó baromságokban is hihetnek. A hit az emberi élet része. Ez a kérdésed olyan mintha azt kérdeznéd: az emberek gondolatok nélkül tudnának-e teljes értékű életet érni.


Az viszont fontos dolog, hogy nem mindegy ki miben hisz. Egyáltalán nem mindegy.

2013. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Bár én magam is a tudomány embere vagyok, így nem vagyok hívő, nem hiszek se istenben, se földönkívüliekben, se mágiában, se semmilyen ezotériában, de egy nagyon fontos dolgot kihagynak a képletből azok, akik itt primitív, visszamaradott embernek akarnak beállítani mindenkit, akik ilyesmikben hisznek.

Mégpedig azt, hogy a tudomány soha nem fog választ adni olyan kérdésekre, mint pl. mi az élet értelme, miért vagyunk itt, miért történik meg velünk ez vagy az, és hasonlók.

És bár én magam nem szoktam ilyen kérdéseken gondolkodni, de sokan vannak, akik igen, és addig nem találják meg a lelki békéjüket, amíg nem kapnak rá választ. És mivel nem kapnak rá tudományos választ, ezért más választ keresnek ezekre a kérdésekre, és nekik ettől lesz boldog és teljes a lelki világuk. Ettől ők még nem szükségszerűen ostobábbak, mint mi, pusztán más kérdések is foglalkoztatják őket, mint minket, vagy nem elégednek meg azzal, hogy nincs tudományos válasz ezekre.

Sok komoly tudós is van, aki hisz pl. Istenben, szóval nem kéne lenézni mindenkit, aki pl. hisz Istenben.

2013. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

>Miért jó hinni nem bizonyított/nem létező dolgokban?


Mert biztos pontot, reményeket, kiemelkedettség érzetét, valahová tartozás tudatát, menedéket adnak a hívőnek (ezek tetszőleges kombinációját).


>Enélkül, nem lehet teljes értékü életet élni?


Dehogynem, miért ne lehetne?


Ignoramus

2013. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amiért például a Wright fivérek hittek abban, hogy lehet repülni, vagy Edison hitt abban, hogy lehet villanykörtét csinálni. Ha mindenki így akkor még az őskorban élnénk és dárdákkal vadásznánk állatokra.
2013. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"És bár én magam nem szoktam ilyen kérdéseken gondolkodni, de sokan vannak, akik igen, és addig nem találják meg a lelki békéjüket, amíg nem kapnak rá választ. És mivel nem kapnak rá tudományos választ, ezért más választ keresnek ezekre a kérdésekre, és nekik ettől lesz boldog és teljes a lelki világuk."


Azokkal nincs is semmi probléma, akik keresnek a kérdéseikre válaszokat, és ha nem találnak, vagy a 'nem bizonyíthatóság' falába ütköznek, akkor időlegesen kipótolják valami misztikussal (jellemzően valamely vallás tanaival).

A probléma azokkal van, akik eredendően hisznek olyan dolgokban, amelyek nem valósak, nem bizonyíthatóak, és nem is keresnek racionális válaszokat a kérdéseikre, hanem a hitvilágukból próbálnak elsőként magyarázatot meríteni. Onnan ugyanis bármilyen választ kreálhat magának, csupán a fantáziája szab határt a válaszlehetőségek számának.

Ennél pedig már csak azok rosszabbak, akiknek annyira lefedi, beszűkíti az érdeklődési körüket ez a hitbéli világuk, hogy eleve kérdések sem fogalmazódnak meg bennük.

2013. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mondanál esetleg példákat a kérdésedben szereplő dolgokra, vagyis hogy a Te megítélésed szerint mi sorolható az alábbi két kategóriába?


1) nem bizonyított dolgok (vagy léteznek, vagy nem sem)


2) nem létező dolgok


(Csak azért gondotam, hogy megkérdezem, mert szerintem így valamivel könnyebb lenne válaszolni a kérdésedre.)


Köszönettel:

Vera

2013. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!