Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen lehet a valóság?...

Milyen lehet a valóság? Hogyan nézhet ki a "Mátrixon" túli világ?

Figyelt kérdés

Mindíg is érdekelt a valóság. Mióta megtanultam a modern fizikát, kvantumfizikát, relatívitáselméletet körvonalazódott bennem, hogy ez a tapintható világ, amit eddig valóságnak hittem, csupán egy illuzió.


A Mátrix alkotói nagyon jól ráéreztek erre, lehet a valóság ihlette őket.


Nagyon érdekel, vajon milyen a valóság? Hogy néz ki valójában ? Színes? Az aura az valóság? A csí valóság? Milyen lehet ?



2013. nov. 16. 18:36
1 2 3
 1/21 nagylzs ***** válasza:
100%

A valóságnak csak egy nagyon kis részét vizsgálják az emberek tudományos módszerekkel. Az így szerzett tudás kollektív. Ennek egy kis része az amit te egyéni tudásként magadévá tudsz tenni. A valóság megismerésének egyik legbiztosabb módja ha a kollektív tudásból merítessz - az elég biztos tudás.


Ami a valóság tôbbi részét illeti, arról nem tudsz tudást szerezni. Ezért arról csak fikciód lehet, hited és illúziód. Ha másokat kérdezel róla akkor másod kézből kapsz hitet és illúziót, de tudást azt nem valószínű.


Szóval ha tényleg tôbbet akarsz tudni a valóságról akkor azt ne itt keresd.

2013. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A színek, hangok stb, idő illúzió, akkor a világ minden csak ezeket kivéve. Logikusnak hangzik szerintem.


De akkor azt is tudnod kellene, hogy az 'valóság' nem létezik, magad alkotod a valóságodat. Ez meg Fraud :)



A valóság az, barátom, hoyg egy ember vagy, akit ez a rendszer (fizika, stb) egy evolúció során végigkísért és mondhatjuk teremtett (tehát nem mű dolog vagy, amit egy harmadik fél alkotott), így a te valóságod éppen megfelelő valóság. Az, amit hívhatunk egy verziónak.



Remélem érted, mire utalok.

A pszihológia is beletartozik, hiszen ha még nem si hiszel benne, hogy létezel (tehát ateista vagy), csak kémiai reakció és rendszerek egybesülése lennél, akkor a Gaia elmélet szerint meg az univerzum "szervezetként való működésének" elmélete szerint pont úgy működsz, mint minden más és így a valóságod is valós.

2013. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentelő nagyon jól rátapintott a lényegre:

itt jn az, hogy a vallások és filozófiák bő ismerete is kellene egy tudósnak, nem csak az ateizmus. Akkor kerülhetsz közelebb a válaszhoz.


A filozófusok és vallűsi vezetők is egy ilyen "lyuk" betöltésére alkottak elméleteket az akkori (és sok máég ma is használható) elmélettel (pl a buddhisták "magamnak igazat mondok" hite vagy akár az "egy az univerzummal" állításuk, ami tulajdonképpen maga az univerzum-szervezet elmélet régi megfelelője :) )

Olvass sok ilyen könyvet és higyj el midnent (szóval ne csak 1et, ne csk 20at...) Így talán közelebb jutsz.

2013. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha elhiszel mindent, akkor soha semmit nem fogsz tudni biztosan. Egy hatalmas nagy információ-dezinformáció kavar-katyvasz lesz a fejedben, és a végén már azt sem fogod tudni, hogy fiú vagy-e vagy lány. Akik mindent elhisznek, bármilyen információnak látszó dolog érkezik be a külvilágból, azok vagy megbolondulnak egy idő után, vagy nagyon csúnyán rászedik-kihasználják őket mások. Szóval ez szerintem nem olyan nagyon túl jó ötlet.
2013. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%
Butaság kérdező! A Mátrix 1 film!!! Miért hiszed el? Nemigaz! EMBEREK tényleg itt tart a magyar nemzet? Amúgy a csí valós igen! Mostmár félek a magyaroktól! Annyi buta ember van itt......á inkább kussolok! (-_-)
2013. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A 4.nek üzenem: NINCS 1... szóval nem értem, miről beszélsz. Kérlek, olvasd el megint.


Ha vallásos vagy és azt hiszed, van, akkor meg mondd azt :D

2013. nov. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

5. kommentelő: nem tudom, hány éves vagy, de menj külföldre, nem akadályozunk meg. Ha azt hiszed, jobb. És majd gyere vissza, ha rájöttél, nem (vagyis... "menj vissza", mert én éppen nem Mo-n vagyok ha ha)


Mellesleg nem azt hiszi, hogy Mátrixban élünk. A film mondanivalója, hogy a valóság fiktív alapú. Ebben senki se kételkedik :) érted?

2013. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekek, amíg az általatok igazinak hitt valóság előkerül, nem kéne ebben a jelenlegiben gyökeret verni? Csak azért kérdezem, mert hogy amíg azt a másikat kergetitek, elmegy mellettetek a valódi élet, és nem viszitek semmire. Tudjátok, ez nem számítógépes szimuláció, amiben, ha nem tetszik az eredmény, egy gombnyomással visszavonom, és újrakezdem. Itt, ha valamit elcsesztek, nemigen kaptok újabb esélyt.
2013. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Mióta megtanultam a modern fizikát, kvantumfizikát, relatívitáselméletet körvonalazódott bennem, hogy ez a tapintható világ, amit eddig valóságnak hittem, csupán egy illuzió."


Én meg Öveges professzor vagyok,mi?

Valszeg megnéztél valami NatGeo-s 45 perces "csodát" és most azt hiszed ráéreztél a valóságra.


De mint minden jó szkeptikusnak szokása,meghagyom a bizonyítás jogát.Mondd kérdező,mi vagy mik azok a folyamatok,dolgok,amik téged arra a következtetésre vezettek,hogy ez egy illúzió?


Met abban az értelemben az életünk valóban illúzió,hogy nem olyan mint a mosóporreklámokban,ahol az idilli Nyugat-Német család boldogan éldegél a kertesházában,egy medencével a kertben és minden megoldható 3 perc alatt.Valóbvan,nem ilyen a világ.De ehhez nem is kell fizikusnak lenni hogy rájöjj.

Szóval végül is miért lenne a nagybetűs valóság,csupán illúzió?Például:Szerinted akkor nem léteznek más Földrészek?Nem léteznek más bolygók?esetleg te se létezel csak Én létezem és mindenki más csak egy mátrix ami az Én agyamban van?Vagy senki nem létezik és csak egy lepke álmában élünk?Mire gondolsz kérdező?

2013. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A Fekete ***** válasza:
42
2013. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!