Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen lehet a valóság?...

Milyen lehet a valóság? Hogyan nézhet ki a "Mátrixon" túli világ?

Figyelt kérdés

Mindíg is érdekelt a valóság. Mióta megtanultam a modern fizikát, kvantumfizikát, relatívitáselméletet körvonalazódott bennem, hogy ez a tapintható világ, amit eddig valóságnak hittem, csupán egy illuzió.


A Mátrix alkotói nagyon jól ráéreztek erre, lehet a valóság ihlette őket.


Nagyon érdekel, vajon milyen a valóság? Hogy néz ki valójában ? Színes? Az aura az valóság? A csí valóság? Milyen lehet ?



2013. nov. 16. 18:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Pontosan az érdekelne, hogy milyen lehet a valóság. Hogyan látjátok ezt? Én, nem tudom hogy az auralátás létezik-e, de feltételezem hogy igen, mert azok akik száz, ezer évekkel ezelőtt a legmodernebb kvantumfizikai felfedezéseink szerinti világképet vallották,lehet pont azért ismerték ezt mert látták a valóságot. Ők állításuk szerint látták az aurát és minden látó ugyanúgy írja le.


Hogyan nézhet ki egy ember ?


Ma a kvantumfizikusok igazolták, hogy nem az anyagi világ a valós ez csak amolyan illúzió. Tudjuk, hogy nem csak foton, elektron, de atomok, molekulák is viselkednek hullámszerűen, azaz tömegtelenül. Akit érdekel a kvantumfizika annak kezdetnek ajánlom ezt a kis videot, amit kvantumfizikusok készítettek, akik kicsit jobban tudják a fizikát mint pl Mőbiusz szalag és az itteni szkeptikusok :P http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0

2013. nov. 20. 15:05
 12/21 anonim ***** válasza:

Had tippeljek:Zoltánkvantumfizikus vagy nicknév nélkül?

Eltaláltam?


Különben:Nem,a molekulák nem tudnak (még mindig) hullámként viselkedni.Szerinted egy teljesen véletlenszerűen létező-nem létező,lokalizált-delokalizált atomokból álló molekula,tudna mondjuk sejtszerkezetet kialakítani?

Mintha össze-vissza kámforrá váló téglákból akarnék falat építeni.


És sajnálom de a technika nem segít.A YT vidi nem indul el.

De egy ilyen mérhetetlen jelentős publikációnak csak van valami más forrása is.Linkelnél valami olvasmányt?

Egyetlen kitétel:NE legyen se femina.hu,se paranormál.hu,se Index,se Origo,se Pécsistopp,se Blikk,se Bors,se Kurucinfó.Ja majd lefelejtettem:Metapédia se lehet.

Válogass a Wikipédia,VCSE,MCSE,ELTE honlapjai közül.Vagy egy Természet világát is linkelhetsz.És kérem,legyenek megemlítve a szerzők,mert nem akarom fél órán át olvasni a linkelt honlapot,mikor csupán egy Lakatos Dezső nevű mosógépszerelő írta.


És különben:Erről te honnan tudsz?Linkelheted ezt a forrást is.


És zárásnak még annyit hogy 100 000 éve még a pattintott kőeszközöknél tartottunk,nem pedig 20. századi fizikánál.


De hogy adjak is és ne csak kérjek,ezért leírom én is a saját forrásaimat:Ha van a környékeden valami könyvtár,vagy antikvárium,akkor ott biztos van egy példány a Fizika kultúrtörténete c. könyvből.Simonyi Károly magyar fizikus írta.Jó vaskos kis mű,és a felétől már szó van benne részecskefizikáról is.


Az aurát most hanyagoljuk,majd ha ezt a terjedelmes témát kivégeztük,jöhet az is.

2013. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Möbiusz-szalag teljes tévedésben élsz ! :D


"Különben:Nem,a molekulák nem tudnak (még mindig) hullámként viselkedni.Szerinted egy teljesen véletlenszerűen létező-nem létező,lokalizált-delokalizált atomokból álló molekula,tudna mondjuk sejtszerkezetet kialakítani?

Mintha össze-vissza kámforrá váló téglákból akarnék falat építeni"


Rácsesztél, mert igenis hogy képesek. A youtubeon megnézheted te is ! Íme : http://www.youtube.com/watch?v=vCiOMQIRU7I


*


"És sajnálom de a technika nem segít.A YT vidi nem indul el"


Rossz a géped, neted, böngésződ, próbáld chrommal ! Itt van még ez is http://www.youtube.com/watch?v=Jj5XWYQV2i4


*


Azért tudnak a molekulás sejtszerkezetet kialakítani, mert amikor megfigyeljük őket, azok redukálódnak egy klasszikus állapotba és ezzel mi emberek értelmeztük valahogyan őket, ők ezzel az értelmezett kvantumszámmal alkotnak anyagot !


Ha nem figyelünk oda az sincsen, csak ha megfigyeljük. :)


*


"De egy ilyen mérhetetlen jelentős publikációnak csak van valami más forrása is.Linkelnél valami olvasmányt?

Egyetlen kitétel:NE legyen se femina.hu,se paranormál.hu,se Index,se Origo,se Pécsistopp,se Blikk,se Bors,se Kurucinfó.Ja majd lefelejtettem:Metapédia se lehet.

Válogass a Wikipédia,VCSE,MCSE,ELTE honlapjai közül.Vagy egy Természet világát is linkelhetsz.És kérem,legyenek megemlítve a szerzők,mert nem akarom fél órán át olvasni a linkelt honlapot,mikor csupán egy Lakatos Dezső nevű mosógépszerelő írta.


És különben:Erről te honnan tudsz?Linkelheted ezt a forrást is."



Jogos a kérésed ! Teljesítem is. Sokan nem is olvastatok erről, de nem csupán az elektron, foton, hanem atomok, sőt molekulák is viselkednek tömegtelen hullámként, ami TELJES MÉRTÉKBEN cáfólja azt, hogy a világ olyan, mint amilyeneket klasszikus szemlélettel látni vélünk !


Én nem olvasok csillagászati folyóíratokat, mert nem futja energiámból és érdeklődési területemen kívűl esik. MCSE-nek jó kiadványai vannak, de az nem erről az aspektusról szól.


Énmagam ezeket szakfolyóíratokban olvastam Physical Rewiev és hasonlók, de számtalan helyen megvan ez neten is. A kollegák ezt a Scrödinger's cat is not fat or fat vitapublikációkon keresztűl mesélgetnek és tőrténetezgetnek erről.


Valóban mérhetetlen jelentős áttörésről van szó, amit szintén elhallgatnak tudatosan az átlagember elől és ha nemlenne paranormal és társai a közember semmit sem sejtene erről.


Itt elsőre ezeket a tudományos írásokat találtam neked erről : [link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Nem olvastam végig hírtelen mindet, lehet nem teljesen fedi az általam olvasottakat, de szerintem ebben megtalálod amit te keresel.


*


Továbbra is kérdés az, hogyan nézhet ki a valóság?



ui : [link]



Már nagy molekuláknál is sikerült kimutatni kvantumos jelenséget, ergó igen "dagadt" zsíros Scrödinger macskája.

2013. nov. 21. 20:07
 14/21 anonim ***** válasza:
Had tippeljek ismét:Azt szeretnéd kihozni az egészből,hogy a tudat alakítja a valóságot?
2013. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Érdekes elképzelés Möbiusz-szalag, fejtsd ki !
2013. nov. 25. 15:40
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy kérdésem lenne ezzel az interferenciás kétrés-kísérlettel kapcsolatban: vajon akkor is kialakulna az interferenciakép az elektronok lövöldözgetése során az ernyőn, ha tisztán csak neutronok felhasználásával alkotnánk meg a két rést biztosító lemez anyagát?

Ilyen jellegű kísérletről (már ha megvalósítható egyáltalán) sehol nem olvastam.

2013. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Onnan gondolom hogy ez a célod,hogy nagyon úgy ábrázolod az elektront,mintha eldöntené (agy nélkül...-_-") hogy ő hogyan fog becsapódni.


De ha te ilyen értelmes vagy,kérlek elárulnád nekem hogy hogyan is dönti el hogy épp milyen lesz?

2013. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a vitapartnerednek, hogy nagyobb, komplexebb molekulák esetén is sikerült már kimutatni az interferálódást a kétrés-kísérletben.

ÁM: amíg egy elektronnál mondjuk 100 közül mondjuk 80 ami részt vesz az interferenciakép kialakításában, addig egy protonnál már csak 50, egy alfa-részecskénél már csak 20, egy fullerénmolekulánál pedig már csak 2 az, ami az interferenciakép létrehozásában részt vesz. A többi a két csíkba csapódik be, mint a krétagolyócskák esetében.


Tehát elméletileg az egy centis krétagolyók is alakítanak ki interferenciális képet az ernyőn, de ehhez cirka ötventrillió éven keresztül kellene lövöldözni minden másodpercben egyet, hogy felismerhetővé váljanak az interferencia-sávok.

2013. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Meg tudnám mondani, hogy mi van a mátrixon túl, de nektek magatoknak kell rájönnötök!


Az utat .... nektek kell bejárnotok.


Minden klón ostoba és a célt el nem éri.


-Mi a cél?

-Szerintem a tudás.

2013. nov. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Takarítót a 5057973. kérdéshez,tömény koncentrátumú hablaty loccsant ki az előző kommentnél.
2013. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!