Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem ilyen különlege...

Tudnátok nekem ilyen különleges, gyönyörű temetőket linkelni?

Figyelt kérdés

Régebben láttam csodaszép temetőkről képeket, de sajnos már nem tudom, hol keressem.Talán ezek távol keleti temetők voltak.Volt olyan, ahol egy egész városnyi terület temető volt és nem sírok voltak, hanem sírként szolgáló gyönyörű kis díszes "épületek"(minta kis tornyocskás paloták és színpompásak).

Voltak olyan sírok, amelyekre ételeket, szép edényeket és ékszereket is leraktak és otthagyták.

Vagy például antik temetők, ahol csodaszép szobrok voltak, de rengeteg.Pl hatalmas angyal borult a sírra, meg hasonló szép szobrok voltak láthatók.

Az lenne a kérdésem, a világ melyik tájain gyakoriak ilyen fajta temetők?

És ha tudnátok képet, cikket ilyenekről linkelni, azt megköszönném.Olyan szépek és "misztikusak" ezek :)


2013. nov. 23. 20:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Na, én közben már találtam egyet:

Cimitero monumentale(így kell beírni a képkeresőbe, ha esetleg van itt még valaki akit érdekelne).

Hát, ez sem semmi!Egyszerre gyönyörű és hátborzongató.Nem mindennapi, az biztos!A szobrok hihetetlenül élethűek és kifejezőek.

Bár itt nincsenek például ételek rakva a sírokra, melyik kultúra az, ahol ilyesmi is szokás?

2013. nov. 23. 20:28
 2/2 anonim ***** válasza:
A szerbeknél szokás, hogy a sírokhoz nem virágot, hanem ételt visznek.
2013. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!