Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem létezik idő, akkor a...

Ha nem létezik idő, akkor a múltat hogyan lehet értelmezni?

Figyelt kérdés
Hallottam ezotériával foglalkozó emberektől, hogy az időt nem egy síkban kell elképzelni, hanem úgy, mintha egy pont lenne, azaz csak a most van, se múlt, se jövő.
2013. nov. 27. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:

a múltat az események tükrében értelmezheted...de az események mindig is tények maradnak.

pl egy békeszerződés aláírása.

de h arról kinek mi a véleménye és tanultságából vagy tudatlanságból mennyit tud róla, az már ennyi dolga.

2013. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tegnap ettem.

Akkor valójában nem is ettem az ezotéria szerint? Meg nem is fogok?

2013. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A múlt illúzió.
2013. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Ezt tudománynak nevezünk nem ezotériának rossz helyen

tetted fel a kérdésed Az idő nem valós, létező

jelenség. csak egy általunk

felállított mértékegység.

2013. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Hallottam ezotériával foglalkozó emberektől, hogy az időt nem egy síkban kell elképzelni, hanem úgy, mintha egy pont lenne, azaz csak a most van, se múlt, se jövő."


Ilyet én még senkitől nem hallottam, de amúgy a saját bőrödön érzékelheted, hogy ennek mennyire nincs valóságalapja .

2013. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olvasgass még kérdező [link] [link] [link] [link]
2013. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

>az időt nem egy síkban kell elképzelni


Valóban nem, mert a sík kétdimenziós, az idő pedig egydimenziós. Ha geometriai formában akarod elképzelni az időt, akkor egy vonal lenne.


Ha az időt jobban meg akarod ismerni, akkor ne ezotéiával foglalkozó emberektől olvass róla, mert csak hasonló, jól hangzó, de homályos dolgokat fogsz kapni.

2013. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 baldwin13 ***** válasza:
Kérdező azt hallodtad, hogy csak a most van. A véleményem szerint pont ez nincs, mert a most ill. jelen csak egy olyan rövid ideig tartó pillanata az időnek, ami szinte már nincs. Emiatt az emberek zöme fel sem fogja, hogy a múltban él. Aztán nem értik, hogy miért jön a depi meg a mindenféle pszihés nyavaja.
2013. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
baldwin: amiről te beszélsz, az az a "múltban élés", amit az emberi test véges sebességű információfeldolgozása okoz, tehát hogy mindig egy picit mindig le vagyunk maradva a jelentől. Ennek semmi köze ahhoz, ha valaki depizik, meg folyamatosan a múlton mereng, mert képes feldolgozni az emlékeit. Ez két különböző dolog.
2013. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 baldwin13 ***** válasza:
Ez is, mint ahogy minden csak nézőpont kérdése.
2013. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!