Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki meghajlik az érvek súly alatt, és hitet vált?

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy előfordult-e már a világtörténelemben, vagy inkább ezen az oldalon, hogy egy ezós visszatért a tudomány oldalára, vagy egy szkeptikus hinni kezdett az itt olvasottak hatására?

Most olvastam egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5164..

melyre válaszolva P. A. egy tucatnyi korábbi kérdést sorakoztatott fel, melyben szerinte a szkeptikusok hoppon maradtak, én viszont úgy látom, hogy ő maga koppant nagyot. Ebből azt a (talán nem túl eredeti) következtetést vontam le, hogy akármilyen "érv" hangzik is el, abban mindkét tábor a maga igazát véli felfedezni.



2013. dec. 18. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
a belinkelt kérdésnél # 22 válaszadó a tündérek létezését is elhiteti veled..)
2013. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Passiflora ***** válasza:
42%

Kedves Miquel!


Érdekes a kérdésed, és szívesen válaszolnék is Neked saját tapasztalatból.


De megkérdezhetem előtte, hogy Te hogy határoznád meg azt a fogalmat, hogy "ezós"?


Tudom persze, hogy nyilván nem lehet annyira egyértelmű az emberek besorolása "ezós" vs. "szkeptikus"/"tudomány oldalán álló" kategóriákba, mint mondjuk az A/B/AB/nullás vércsoportba való osztályozásuk.


Azért megkérdezhetem, hogy Te például milyen kritériumok alapján sorolnál az "ezós" kategóriába valakit?


Mi az, amiben "minimum" hinni kell a tudományos módszerekkel nem bizonyított jelenségek közül ahhoz, hogy valakit ezzel a jelzővel lehessen illetni?


Ha ezzel tisztában lennék, talán könnyebben tudnék valami értelmes gondolatot írni a kérdéseddel kapcsolatban.


Köszönöm.

2013. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"előfordult-e már a világtörténelemben,"

Én szerintem a vallásos történelemben igen, biztos voltak ateisták akik aztán áttértek a keresztény hitre.


Engem nem nagyon izgat a halál utáni élet meg a halálközeli élmények, de nemrég volt egy orvos, egy doktor Dr. Eben Alexander, akinek leállt az agyműködése ( sokan úgy gondolják ez a két jelenség csak az agy hatása miatt létezik, nem pedig "természetfeletti" ) és neki mégis volt halál közeli élménye. Tehát mégsem az agya idézhette elő a képeket. Átélte, tudta hogy mégsem tartható az az elmélet, amit kitaláltak ezen jelenségek cáfolatára és szkeptikusból hívő lett.


UFO "történelemből" tudom, hogy például a szkeptikus J. Allen Hynek hivatásos csillagász és asztrofizikus, tehát a tudomány embere, aki tucatnyi esetet vizsgált ki személyesen több emberrel együtt, végül megváltoztatta hitét és szkeptikusból "hívő" lett.


Továbbá, a Honvédelmi Minisztérium (brit) volt embere, Nick Pope is szkeptikus volt UFO ügyben, de végül rábízták az UFO esetek kivizsgálását. Végül úgy gondolta ennek van alapja, és nem lehet 5-10%-ot megmagyarázni csak ismeretlen dologgal vagy földönkívüliekkel. Szóval ő is "hívő" lett és már mikor nem volt a H.M tagja egyénileg folytatta a kutatásait és azóta is ezt csinálja.


"vagy inkább ezen az oldalon"

Tudom, hogy jobban arra lennél kíváncsi, hogy itt az oldalon történt-e már ilyen. Nos szerintem nem és nem is fog. Esetleg olyan már történt mindkét tábor részéről, hogy elgondolkoztatta a másikat és tudott neki újat mutatni.


Üdv, George Adamski

2013. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már én is észrevettem, mondjuk más kategóriában, hogy mindenki hajtja az igazát, és akkor sem hajlandó lemondani róla, ha már öten írtak más magyarázatokat. Jó, mondjuk ez mindkét táborra igaz.

De azt vettem észre, hogy mindenhol "csukva vannak az ajtók", és azon senki nem enged be semmit. Ha már egyszer eldöntötte, hogy ő ezt fogja hangoztatni, akkor nem mondja az egyszer csak, hogy "Ja, bocs, tényleg igazad van". Ezt nehezen mondják ki az emberek. :) A csakazértseértekegyet itt nagy divat.

2013. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"milyen kritériumok alapján sorolnál az "ezós" kategóriába valakit?"

Kedves Passiflora, én ezen a téren meglehetősen "merev" gondolkodású vagyok, s minden olyan dolgot, aminek a létezésében HINNI kell, zsigerből az ezo kategóriába sorolok. 35-40 éve én is eljátszottam ezzel-azzal, mint pl agykontroll, UFO, stb, de mivel ezen dolgok valóságáról, vagy működéséről azóta sem került elő egyetlen épkéláb bizonyíték sem, meghagytam őket a megszállottaknak.

2013. dec. 18. 17:33
 6/7 nemelfogult ***** válasza:

"35-40 éve én is eljátszottam ezzel-azzal, mint pl agykontroll, UFO, stb, de mivel ezen dolgok valóságáról, vagy működéséről azóta sem került elő egyetlen épkéláb bizonyíték sem, meghagytam őket a megszállottaknak."


Más meg kicsit tovább ment a játszadozásnál és talált elég okot rá, hogy ne csak a megszállottaknak hagyja a dolgot.


George az egyetlen, aki konkrét neveket említ és tény, sok ilyen van. Hynek és Pope mellett csak pár példa: J.Vallee, J.Mack, D.Jacobs, E.Mitchell, S.Grof, R.Targ és hosszíú a lista. Persze ilyenkor mindig jön a válasz, hogy tudósok között is vannak őrültek, de ez elég gyenge érv. Csak akkor tudom elfogadni, ha valaki konkrétan, azután, hogy ezeknek az embereknek a könyveit elolvasta, bizonyítani tudja, hogy őrültek vagy hazudtak, stb. Ez elég nehéz.


Egyébként kicsit játszadozás a kérdés a szavakkal, mert ugye ezósnak hívhatnak egy kókler asztrológust, de egyesek szerint a fent említett nevek is ebbe a kategóriába tartozhatnak. És nagyon sok, teljesen különböző szintű dolgot egy kalap alá venni elég veszélyes.

2013. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy kategóriában soroljátok magatokat sokszor a magukat "szkeptikusnak" mondó személyek nem vannak tisztában a szó jelentésével. véleményük szerint ők azért szkeptikusok, mert nem hisznek ebben vagy abban a vallásosak pedig azért vallásosak, mert hisznek. véleményem szerint mindkettőnek többféle ágazata van attól, hogy "HISZEL" valamiben lehetsz szkeptikus, ufóhívő, vallásos, stb. mert ez személyenként változik. kérdező, ha halgatsz rám akkor nem sorolod magad kategóriákban. Üdv, Jigsaw Filozofus szkeptikus lángelme :)
2013. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!