Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért lehet ez? Este/éjszaka...

Miért lehet ez? Este/éjszaka mindig nagyon nyomott hangulatom van, rámjönnek a rossz gondolatok stb.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Nem tudom pontosan megmondani, de szerintem kb. 1 éve (korábban is volt már, de 1-2 éve vált rendszeressé) este, éjjel mindig nyomott hangulatom van ( jó, tudok vidám lenni, jól szórakozni egy vicces műsoron, vígjátékon, ne úgy képzeljétek el, hogy ülök a sarokban sötét aurával és morcos fejjel), sötét gondolatok jönnek rám és nem tudok tőlük szabadulni. Pl. arra gondolok, hogy mi lesz, ha meg hal édesanyám, hogy fogok tudni élni nélküle, hisz ő a legfontosabb személy az életemben, a világon őt szeretem a legjobban. Vagy ha a nagymamám / nagypapám meghal...bár ők nem állnak olyan közel hozzám mint édesanyám, mert ritkán találkozunk, de annyira szeretnivalóak, és annyi szeretetet kapok tőlük, hogy nem bírnám elviselni ha nem látnám őket többé...és édesanyám arcán látnám majd azt az űrt, fájdalmat...nem bírnám elviselni... Félek... Mi lesz ha meghalunk? Ha én meghalok? Hova kerülök? Egyébként neveltetésem ellenére nem hiszek Istenben, nem vagyok ateista, csak egyszerűen nem bírom elhitetni magammal, hogy igaz, amit a Biblia mond. Eleinte próbáltam bebeszélni magamnak, hogy van Isten, de rájöttem, hogy magam se hiszem el tudat alatt...de nem tudom elképzelni, hogy milyen lesz itthagyni ezt a világot, az utolsó pillanatomban szétnézni tudva vagy nem tudva hogy ez volt a vége...félek... De csak este, éjjel. És addig nek szabadulol e godolatoktól, míg el nem nyom az álom. Mindez nappal semmiségnek tűnik, mert annyira nagyon távolinak látom. Nappal valamiért a jelenben élek, örülök az élet adta örömöknek, nem riadok meg attól, hogy egyszer majd mindez elveszik a semmibe. Talán azért lehet ez, mert nappal élem az életem, teszek-veszek, éjjel meg a semmittevésben jutnak ilyenek az eszembe. Kérlek szépen, ha tudtok segítsetek, írjátok meg a véleményeteket, mert ez így rossz... Meg tudnám szokni, és akkor biztos elviselhetővé válna, de ilyenkor bizonytalannak és esendőnek látom magam és az életem... Várom válaszaitokat!

14/L



2013. dec. 29. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rossz kedved esténként akk próbáld meg elterelni a gondolataidat pl: olvass könyvet, nézz vígjátékot vagy beszélgess barátaiddal facen Meg nem is érdemes olyanokért aggódni ami a közeljövőben nem fog bekövetkezni :)
2013. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, addig jól is van, amíg elfoglalom magam, de utána, amikor lefekszem az ágyba, de még nem alszom el rögtön, akkor nem tudok mást csinálni, mint gondolkodni...
2013. dec. 30. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

en kollegista vagyok, koleszban egyetlen szobatarsammal beszelek elalvasig

itthon tv-re alszok el, felalomban kinyomom.

nekem is hasonloak voltak, kevesebb halallal, tobb fajta negativummal. nem tudom hogy lett vege, valamikor annyi idosen mint te felhagytam a dark, rock eletstilusommal, es elszalltak a rossz gondolatok. mostanaban, hogy megint elkezdtem horrort nezni neha feljonnek de egy forro furdo a kedvenc zeneimmel megnyugtat :) es jobb kedvem is lesz mast csinalni, optimistabban fogom fel a dolgokat. ha barmi kerdes van, priviben irj:)

17/l

2014. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. jan. 5. 11:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok ember mondja, hogy éjjel egy másik világ ébred. Úgymond a 'sötétség' világa. Én is, ha lekapcsolom a villanyt, nagyon sokszor megijedek, mert a tárgyakba belelátok más dolgokat (gnómokat, szörnyeket, stb). És én is gondolkodok ilyeneken, mint te. Ez természetes. Mindenkiben van halálfélelem, mert a halál ismeretlen, és az ember az ősidőktől fogva félt a sötéttől, mert nem tudta, hogy mi vár rá, féltette az életét.

Gondolom olvastál Harry Pottert. J. K. Rowling zseniálisan rámutat a lényegre/megoldásra:


Mumussal való találkozásra a varázsige: Commiculus.

(HP6): "Fred szerint a nevetés meggyógyít" (Ron)


A félelmetes dolgot nevetségessé kell tenni, és akkor elmúlik. Nem véletlen találták ki a kaszás vicceket, ahol kinevetjük a halált, és aki szereti a morbid humort, az nem félelmetes, inkább bölcs. A Simsben is, ha valakiért eljön a halál, akkor sokszor a Kaszás vmi tök abszurd dolgot csinál, amin te nevetsz (kimegy a wc-re pl)


Szóval megoldás: inkább röhögj, nevesd ki a halált és akkor nem fog kísérteni ;)

2014. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. jan. 15. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!