Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Posztapolisztikus tervek?

Posztapolisztikus tervek?

Figyelt kérdés

Ki mit tenne zombitámadás esetén a következő időpontokban:

-1 hónappal mielőtt ideérnének ( ahol laksz )

-1 héttel mielőtt itt vannak

-amikor megjönnek

-1 héttel miután megjöttek

-1 hónappal miután megjöttek ( ha még élsz )

-1 évvel miután megjöttek

Ki lenne öngyilkos, miért nem próbálna meg túlélni? Ki az aki kifordulna magából és természete ellenére ölne? Ki hol húzná meg magát? Hányan lennétek, miért?



2014. jan. 5. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:

-1 hónappal mielőtt ideérnének: élem az életem, házibulikat szervezek

-1 héttel mielőtt itt vannak: lerészegedem

-amikor megjönnek: befogadom őket, tépünk együtt, ijesztgetjük együtt az embereket

-1 héttel miután megjöttek: józanodom, rendet rakok

-1 hónappal miután megjöttek: vissza várom őket, zombi-attack after partit tartok

-1 évvel miután megjöttek: vissza emlékszem rájuk, és várom őket vissza, illetve zavartalanul élek tovább

Nem lennék öngyilkos, élvezném ezt a ritka pillanatot.

2014. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 dolog:

1: elírtam: posztapokaliptikus tervek

2: kicsit félreértettél 1-es. Én úgy gondoltam, hogy jönnek és ha nem vigyázol megesznek, mint a többi 7 000 000 000 embert.

Szóval zombi apokalipszisre gondoltam, de vettem a humorod ;)

2014. jan. 5. 12:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Leszámítva azt, hogy sosem lesz ilyen zombi.apokalipszis egy valamit sosem értettem: ha a zombi harapással vagy hasonló sérülés okozásával fertőz, akkor hogy-hogy senki nem megy be valami hadtörténeti múzeumba vagy annak raktárába és próbál valamiféle vértet ellopni magának?


Mert tök érdekes lenne nyugodtan sétálgatni, sikongatás meg rohangálás nélkül, meg nézni nagyra tárt szemekkel ha kifogy a lőszer, meg ilyen zombi-filmes fordulatok...

2014. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
el tudom képzelni, hogy ez a zombi.apokalipszis valamikor bekövetkezhet legtöbb ilyen történt/film/sztori valamilyen vírussal kezdődik elméletileg lehetségesnek tartom, és nem feltétlenül harapással terjedne ez a vírus elképzelhető, hogy levegő útján terjedhetne ezzel majdnem mindegyik embert megfertőzne és csak az immunisak élnék túl, mert vannak, olyan emberek amelyek immunisak ilyen-olyan vírusokra. szóval elképzelhető..
2014. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nos bár értelmes válaszokat kaptam nem pont erre gondoltam. Mindenki megkapja a zöldpacsit, de nem erre lettem volna kíváncsi, hanem arra, hogy ti egy walking dead szituációban mit tennétek.
2014. jan. 5. 13:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Áhá, Walking Dead...


Akkor kérlek kirabolnám a legközelebbi hadtörténeti múzeumot, magamra öltenék egy ilyen teljes alakos, ezer lemezdarabból álló vértet.

És mivel a zombik feje olyan puha, mint a vaj (ugye Walking Dead), ezért nem kínlódnék lőfegyverrel, hanem egyetlen vascsővel sétálnék nyugodtan az utcán.

2014. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát amíg nincs ojan szuperruhád mint Guyver-nek, vagy vassembernek, akkor b.......od meg az egészet! :)

Bunker, több évre való élemiszer, technika, 1pár barát, ez mind kell a túléléshez! És még keveset is mondtam. Amúgy meg már az ehez hasonló vagy más apokalyptikus eseményekre a fejlett országok felvannak készülve.

És amien gyorsan terjedne ez a vírus, vagy zombieság, meg amúgy elejinte tuti hogy elakarnák az egészet titkolni, kötve hiszem hogy bárkinek is bármire lenne 1 egész hónapja!

És ha csak nincs egy kibebaxot "noé bárkánk a földalatt" akkor csak simán élvezük azt a kevéske életet ami hátramaradtt, mer ez a szarság az egész földi élővilágra is szétterjedni, állatokra is! Tehát teljes apokalypszis

biztos lennének immúnis állatok meg emberek, is de az pont nemlessz a homlokukra írva! :)

Úgyhogy marad a hagyományos lovag páncélzat, és az "élvezetes" utolsó séta egy vasrúddal a kezünkben! :)))))))))))))))))))

2014. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tudom mire gondoltál, de én mindenképpen ezt tenném. Habár lehet megölnének, de legalább jól szórakoznék. :)
2014. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Prepper vagyok:D Nem tudod megmondani előre, hogy most egy hónap, vagy egy hét van rá, mert ha nem terjed kiszámíthatatlanul gyorsan, akkor megtudják állítani.

Minden esetre, amikor hallom a híreket, hogy egy távoli országban zombi járványra utaló jelek vannak átnézném a felszerelésem, esetleg pár rendelést leadnék, amivel célzottabban tudok a zombikra készülni pl.: a higiéniás felszerelésem bővíteném, mivel az egy járvány alatt fontosabb.

Amikor már pontosabb hírek vannak, és a média se köntörfalaz beállnék a fosztogatókhoz, mert úgy is fosztogatnának. Ha jól megszedtem magam elemekkel, és élelemmel neki vágnék barátnőmmel az erdőnek(sajnos sok a vadász a környéken, így a területet ennek megfelelően választanám ki). Elég nagy a helyi vadállomány, úgy hogy csapdázással minden nap tudnánk enni. A fertőzés környéken valómegjelenésétől számított egy hét lehet szerintem azaz idő, amikor a városban csak néhány elbarikádozott túlélő marad. Ekkor megpróbálnék bejutni egy környező városba, és egy raktárban meghúzni magunkat. Az erdőben is túl lehet élni, de minél több idő telik el annál jobban szét szóródnak a zombik a város környékén, később az erdőben. Így a kezdetben biztonságos terület egyszer csak veszélyesebbé válik, hiszen az erdőben nem igazán vannak épületek, amik védelmet jelentenének. Küzdeni csak a legeslegvégső esetben küzdenék velük a fertőzés veszélye miatt, hiszen nem csak a zombi kórságot terjeszthetik, hanem rengeteg olyan betegséget, ami ugyan nem halálos de legyengíthet úgy, hogy képtelen leszek tovább túlélni, illetve az antibiotikumok is elfogynak egy idő után. Az ember ölés nem jelentene problémát, ha valamelyikünk életéről van szó.

2014. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Itt a lovagpáncélzattal csak az a baj, hogy a múzeumokban olyan páncélok vannak amit véletlenül leejtesz és széttörik. De ha ne adja isten találsz olyat, ami még egyben van és hordható. Az olyan 15-30 kg plusz, illetve a felszerelés, fegyverek, még egy minimum 10 kilót számoljunk. Az már 25-40 kiló teher. :D Abba futni :D, sőt abba sétálni hosszútávon lehetetlen, illetve az illesztéseknél, kidörzsöl, elfertőződhet és abba halsz bele.

No meg egy zombi horda darabokra tépi rajtad a páncélt (az illesztéseknél), aztán pedig téged is. Valószínűleg olyan gyorsasággal mozognál a páncélba mint a horda, leterítenek, rád fekszenek 10-en 20an már is nem olyan könnyű az a fránya oxigénfelvétel.


Igazából Magyarország egészen jó hely, mindenhol kerítések vannak, még az erdők körül is. Szóval a nagyvárosokon kívül nem indulsz 98%os vesztéssel.

Ha annyira még van idő, hogy a gyengébb helyeken megerősítsétek a kerítéseket, itt ott éles dárdákat kihelyezni. Annyi a feladat, hogy biztos élelemforráshoz jussatok, legyenek gyógyszereitek, kötszerek stb... Ahhoz, hogy megsebesülj kb. csak akkor van esélyed, ha kilépsz a kapukon kívülre mondjuk élelemszerzés céljából.

Illetve óriási nagy tévedés, hogy majd te avval fogsz túlélőset játszani akikkel szeretnél. Ha éppen suliba vagy, dolgozol, mondjuk 2 várossal arrébb, akkor kb olyan 20% esélyed van haza jutni, és még optimista voltam. A család többi tagjáról nem is beszéltem, és eszedbe se fognak jutni a haverok.

Ezért kell nálad lenni mindig egy minimális "felszerelésnek", ami nem csak zombi apokalipszis, de egy olyan óriási hóviharnál mint tavaly, vagy akármilyen város lezárásnál, áramkimaradásnál, vagy csak simán a hétköznapokban jól jöhet.


Nekem elég sűrűn eszembe szokott jutni, hogy Pestre járok suliba, de a budai oldalon lakok. Akármi történik, és lezárják a hidakat, vagy eltorlaszolják, vagy csak óriási veszélyforrások lebzselnek a hidakon én soha nem jutok haza. Soha. Akármilyen jól felszerelt lehet a házunk, ha épp hétköznap délelőtt tör ki a nagybumm, én ott veszett ügy vagyok. Soha többé nem látom a családomat. Ekkor történik az, hogy összefogunk egy csapattal, akikkel közösek az érdekeink, és együtt próbálunk felülkerekedni a helyzeten. Amíg egyedül vagy szinte 0% az esélyed a túlélésre, de túl nagy sem lehet a társaság, mert az is öngyilkos merénylet.

Egy dolgot tudok biztosan, mindig alakzatban kell harcolni. Akár élő, akár holt az ellenség. A hátadat mindig egy sorstársnak kell védenie, ha valaki kiesik a körből be kell zárni azt, segíteni a kiesetten és ha képes rá, újra visszaállni a helyére, vagy az alakzat közepébe engedni. Kivéve, ha megfertőződött, akkor azonnali halál, mindenki érdekében.


A városból el kell húzni a csíkot, egy kisebb faluba kell menni, ahol van a házak körül kerítés, és kevesebb is az ember. Minél messzebb annál jobb. Én erdőbe nem mennék, mert nehéz a terepiszony, nem be/átlátható, illetve egyáltalán nem komfortos, egyáltalán nem tudnék aludni az állatok miatt, bemásznak mindenhova, megcsípnek stb (ráadásul én allergiás vagyok pár pókcsípésére), maximum csak egy fa tetején kikötözve tudnám elképzelni az alvást.

Szóval én a falukat céloznám meg, kis ház, ami bevethető, lefedném az ablakokat, egy bejáratot és egy vészkijáratot hagynék "szabadon", mindenképpen kutas telket néznék, ahol esetleg már van veteményes. ÉS nincs a közelben állat (disznó, tehén, kakas tyúk, kutya meg ilyenek). Rengeteg "szuperétel" alapanyag őshonos Magyarországon is, leginkább ezek beszerzésére törekednék, és egy alkalmat se hagynék ki, amikor szerezhetnék belőle. Illetve ha útba esne egy könyvtár, ami nem hemzseg zombitól, akkor elhoznék legalább 1 gyógynövényes képes könyvet~lexikont, és egy elsősegély könyvet.


Illetve sajnos értelmetlen az időbeosztás, mert amíg krízishelyzet nincs, tehát se telefon, se tv se internet, addig úgy se tudjuk, hogy hopp jönnek a zombik. Sajnos az a rideg valóság, hogy csak úgy egy dolgos hétköznapon, vagy laza hétvégén, a suliban, vagy a pékséges előtt, úton hazafelé hirtelen jön a sok sikoltozó ember, káosz és már szaladhatsz is. Vagy épp se internet, se tv, se telefon (mesterségesen lekapcsolva, információ blokkolás) és csak úgy rettegsz, hogy vajon mi lehet, határlezárások, nem érkezik több ellátmány az áruházakba, infláció, tömeges elbocsájtás, iskolaszünet. És csak vársz míg meg nem érkezik. Akármikor.

2014. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!