Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A biblia szerint mielőtt...

A biblia szerint mielőtt Lucifer fellázadt hova kerültek azok az emberek akik nem kerültek a mennybe?

Figyelt kérdés
Mert Lucifer hozta létre a poklot. Szóval előtte hova kerültek? Mert ez nem tiszta. Azt tudom hogy elméletben ő a kígyó de akkor előtte nem is létezett ember? Vagy ha nem akkor mi ellen veszett össze? Meg ha az angyalok jók és színtiszta jók akkor hogy lehet hogy Luciferrel mentek és démonok lettek? Meg hogy lehet ha valaki a mennybe kerül akkor angyal lesz? Ezek érdekes dolgok nem teljesen értem, tudom hogy valaki elkezd itt fújogatni hogy ez egy könyv de érdekel a történet szerint hogy van?

2014. jan. 6. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem is kell, ne keress logikát a Bibliában. A történetek útmutatásként szolgálnak.
2014. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

De ez annyira áá.. meg Noé bárkájára minek pakoltak halakat.

Nehogy vizesek legyenek? Am ezt megmagyarázták hogy mérgező volt a víz. Másik kérdés mivel etették azt a sok állatot? Egy noé hogy épített ekkora hajót?

2014. jan. 6. 15:09
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Hagyd a bibliát a fenébe, az csak egy szép kis mesekönyv, (ott ahol nem irtják ki egymást) aminek ha az 1% igaz is az is mind lódítás.
2014. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Szóval... A jelenések könyvét lapozd fel, ott le van ez írva. Azt mondja, hogy Jézus második eljövetelekor kerülnek az emberek a "menybe" és a "pokolba" és ilyenkor már nem lesznek emberek. Ígyhát mivel még nem jött el és még élnek emberek, még senki sem került sehová...(Ne kérdezd h hol vannak, valszeg "alszanak" de én csak annyit tudok mondani amit oda le van írva.)
2014. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem lucifer hozta létre a poklot a pokol mindig is létezett az ördög vagy a gonosz egyidős a teremtővel, mert ahol fény van lennie kell árnyéknak is lucifer egy angyal volt és az Úr taszította le a mélybe nem igaz, hogy lucifer hozta volna létre a poklot, azok az emberek, akik nem ismernek Istent vagy sátánt a purgatóriumba kerülnek az egy ideiglenes azok, akik a megszentelő kegyelem állapotában haltak meg, de még tisztulásra van szükségük ahhoz, hogy beléphessenek a mennyországba a purgatórium egy tisztítótűz.
2014. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is mondták nem Lucifer hozta létre. Isten egyik legfőbb angyala volt, aki fellázadt Isten ellen. Ezért "megbukott" és Mihály győzte le. Utána lezárták a Pokol legmélyére. Nem kifejezetten ő az ördög. Csak a legelső aki odajutott. Vagy valami ilyesmi.. A pokolban kínoznak. Kínzás hatására, a lélek változik, hogyha csupa rosszal vagy körülvéve, te is az leszel. A menny is kb ez.. De én annyira nem értek ehhez.. Ez csak az én véleményem.:D idővel úgyis mindenki megtudja, hogyha létezik-e egyáltalán ez az egész Barátok közt előzetes..
2014. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Mert Lucifer hozta létre a poklot. Szóval előtte hova kerültek?"


Ezt melyik tájékozatlan embertől hallottad? Csak mert a Bibliában nincs ilyen.


"Azt tudom hogy elméletben ő a kígyó de akkor előtte nem is létezett ember?"


Igazán elolvashattad volna legalább azt a részt ami a teremtésről szól. A Biblia legelején található. Igen a logikai következtetésed jó. Előtte nem létezett ember.

Az ember lett megteremtve utoljára.


"Meg ha az angyalok jók és színtiszta jók akkor hogy lehet hogy Luciferrel mentek és démonok lettek?"


Lucifer is angyal volt. De az angyalok is szabad akarattal rendelkeznek. Így dönthettek úgy hogy Luciferrel tartanak. Persze ennek következményei lettek és vannak.


"Meg hogy lehet ha valaki a mennybe kerül akkor angyal lesz?"


Hát úgy lehet hogy elképzeled. Mert a Biblia ilyet sem ír. Bocs de ez van.


"...meg Noé bárkájára minek pakoltak halakat."


Noé bárkájára nem pakoltak halakat!


"Másik kérdés mivel etették azt a sok állatot?"


Azzal az élelemmel amelyet az özönvíz előtt gyűjtöttek és vittek be a bárkába.


"Egy noé hogy épített ekkora hajót?"


Eltaláltad Noéból csak egy volt akkoriban. De rajta kívül még voltak heten. Noé felesége a 3 fiuk. Meg a 3 fiúnak volt 3 felesége. Tehát 4 nő és 4 férfi. Ők is segítettek. Ja és nem 2 hét alatt dobták össze a bárkát.


"...Istent vagy sátánt a purgatóriumba kerülnek az egy ideiglenes azok, akik a megszentelő kegyelem állapotában haltak meg, de még tisztulásra van szükségük ahhoz, hogy beléphessenek a mennyországba a purgatórium egy tisztítótűz."


Ilyet megint csak nem ír a Biblia. 2Korinthus 5:10 Mert mindnyájunknak meg kell jelennünk Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki aszerint, amit e testben cselekedett, megkapja akár a jót, akár a gonoszt.

2014. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jó de Noé meddig hajózott? Hány napig tartott míg partot értek amíg a galamb megjelent? Plusz pl egy oroszlánnak sok hús kell, ami megromolhat. Szóval vagy vittek oda olyan állatot amit levágtak vagy mi? Meg az is érdekes hogy ha mindenből csak kettő volt akkor vérferőző szaporulattal jöhetett létre a többi utód. Mivel csak maximum a kis testvér állatok szaporodtak tovább. Szóval akkor elvesztették valamilyen szinten azt a génállományt ami elméletileg volt. Mivel korcsok lettek az utódok.

Ez Ádám és Éva esetében is érdekes.

2014. jan. 7. 13:33
 9/23 A kérdező kommentje:
Az első ember pedig [link]
2014. jan. 7. 14:11
 10/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jó de Noé meddig hajózott?"


Nem tudom! A bárkának nem volt úti célja. Mindent ellepett a víz hová ment volna? A bárka csak úszott a vízen majd megfeneklett.


"Hány napig tartott míg partot értek amíg a galamb megjelent?"


A galamb az nem megjelent mert az is a bárka lakója volt és Noé engedte ki hogy lássa talál e szárazföldet.

Maga az esőzés az 40 nap és 40 éjen át tartott.

Az eső elállta után még 150 napig emelkedett a víz.

Ez után is kb. még 1 évig voltak a bárkában. Aztán a bárka megfeneklett. De még ez után is 7 hónapig voltak a bárkában mielőtt kijöttek volna belőle.

Tehát kb. 2 évig éltek a bárkában.

Nem kerestem ki minden részletet.


"Plusz pl egy oroszlánnak sok hús kell, ami megromolhat."


Ami a bibliai leírást illeti az özönvíz előtt nem ettek húst csak utána. Az özönvíz előtt soha nem esett az eső. Minden megváltozott az özön vízzel.

Az állatok sem ettek húst növényevők voltak gyümölcs stb.


"Meg az is érdekes hogy ha mindenből csak kettő volt akkor vérferőző szaporulattal jöhetett létre a többi utód. Mivel csak maximum a kis testvér állatok szaporodtak tovább. Szóval akkor elvesztették valamilyen szinten azt a génállományt ami elméletileg volt. Mivel korcsok lettek az utódok."


Igen majdnem így van. Azt leszámítva hogy a bárkában lévő állatok utódai nem lettek korcsok. A génromlás fokozatosan ment/megy végbe nem egyik napról a másikra.


Lilit-ről annyit hogy ő egy sumer istenség. Semmi köze a Bibliához.

De ezt te magad is elolvashatod.

2014. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!