Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az álmaink az...

Lehet, hogy az álmaink az igazi valóság?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről? Hogy amikor elalszunk ki tudja talán akkor vagyunk az igazi valóságba?
2014. jan. 24. 18:38
 1/9 Grielean ***** válasza:
Mivel semmi nem utal erre, nem hinném. De oké, várom az érveket és a bizonyítékokat az elképzelésed mellett!
2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sztem fordítva van. De lehet, hogy én vagyok hülye. :D
2014. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt már felvetette néhány nagy filozófus is.

Ha az álmaink is egy másik valóság, akkor miért változik mindig az a világ?

Az a valódi világ, amelyik állandó. Ez.

De szerintem kérdezd meg az álombeli gyakorikerdesek.hu-n is ezt, hátha ott jobb válaszokat kapsz.

2014. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából én sem hiszem, de tök jó lenne, mostanában az összes álmomban mindig tudom, hogy hogyan kell repülni. Csak koncentrálok, és már a levegőben lebegek. Jó lenne, ha ez lenne a valóság, mert imádok repülni! Álmaimban sokszor egy gyönyörű helyen élek, ami a valóságban nem létezik. Na, ez is tetszene... Persze néha olyan is van, amikor félelmetes dolgok történnek, főleg ha babgulyást eszem vacsorára, vagy horrort, thrillert nézek elalvás előtt. Akkor annyira nem szeretném, ha ez lenne a valóság. Azért szeretem a valóságot is :)
2014. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet, hogy amikor ebben a valóságban - ahol válaszokat irkálok a Gyakorira - valami rossz történik, az azért van, mert a másik valóságban csülkös bab volt a vacsora?
2014. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az álmaink. A teremtő képzeletünk.

Weöres Sándor: A képzelet / A teljesség felé /


A Föld a hazugság tisztítótüze; itt minden hazug körülöttünk: a tér ál-végtelenje, a dolgok ál-valósága, önmagunk ál-sokasága. S az ember-agyban még az igazság is táncol: egyszerre minden igaz, és egyszerre semmi sem igaz. A hazugság-áradatból az egyetlen kivezető út éppen az, amely a leghazugabbnak látszik: a képzelet. A sok ál-valóság közt képzeletedre van bízva az igazi valóság helyreállítása.

Nem a hegy és nem a völgy a valódi, hanem a szépség, melyet képzeleted a hegyek-völgyek formáin élvez; és a jelenség világ ál-végtelenjéből képzeleteden át vezet az út a benned rejlő igazi végtelenbe.


Más a képzelet és más a képzelődés, ahogy más a beszéd és más a fecsegés.

A képzelődés az élet törvénye szerint működik és az éhen maradt vágyakat köddel eteti; a képzelet a lét törvénye szerint működik és amit megteremt, műalkotás, tettet, gondolatot: valódi és igaz.

A Földön mindaz, ami keletkezik és elmúlik, valóságnak neveztetik; csak éppen a képzelet tűnik olyannak, mintha teremtményeit a semmiből húzkodná elő. Az ál-semmi, ahonnét a képzelet merít: a valóság; s a sok külön-lévő ál-valóságban csak az a valódi, ami bennük semminek, képzeletnek rémlik: érzékelhetetlen, közös lényegük, a változó megnyilvánulások mögötti változatlan létezés.

2014. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az a valódi világ, amelyik állandó. Ez."

Hát akkor van egy rossz hírem: ez a világ nem állandó.:)))

2014. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az agyunk teremti meg a "valóságot", amit a szemünk érzékel, amit a kezünkkel tapintás útján érzékelünk, amit szagolunk azt mind az agy dolgozza fel, és így teremt meg egy sajátos valóság képet. Ez minden embernél különböző. Vannak például a színvakok. Világéletükben azt fogják gondolni, hogy minden tárgy fekete/fehér/szürke ha nem mondja meg nekik sok ezer ember, hogy "De biza' léteznek színek is!". De az is lehet hogy minden ember másként látja a színeket. Például van két ember, akik egy képet néznek. Mindketten látják hogy zöld a lombkorona, barna a fatörzs, az ég kék színekben pompázik. Az egyik embernek tetszik is a kép, míg a másiknak nem. Lehet hogy azért nem tetszik neki, mert a zöld szín helyett zöldes-vöröses színt lát, a fatörzseket kékes-barnának nézi, miközben minden objektum a képen világos zöld és világos barna. Nem lehet tudni, mert nincs olyan ember aki egy másik ember világképét látná.

De a lényeg igazából az, hogy ha a valóságot (látás/hallás/tapintás alapján) az agy képzi, akkor az álomnak is valóságnak kell lennie, mert azt is ő maga kreálta, csak nem receptorokból érkező jelekből, hanem a saját maga neuronkötéseiből. Szóval elméletben lehet az hogy egy másik "valóságot" jársz be álmaid során, de fizikálisan még mindig a kanapédon heversz és alszol.

Természetesen felfogtam kérdésed. Úgy gondoltad hogy egy másik világba lépsz be álmaid során, elhagyva az előző világot. De mivel testileg még mindig ott vagy ,ezért ne mis tudtál másik valóságban járni. :)

2014. jan. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A valóság az mindig változatlan. Ami változik az már nem valóság csupán illuzió. Az álom és az élet ugyanúgy illúzió csak az élet fizikai anyagi szintű az álom pedig asztrális síkon megy végbe. Ezek periodikusan változó állapotok csupán. A harmadik állapot az alvás állapota, mikor az elme teljesen eltűnik. A valódi létezéshez ez áll a legközelebb de ez is ugyanúgy mulandó állapot mint a másik kettő, csupán itt teljesen eltűnik az elme, míg álom állapotban még valamennyire megvan álomképek formájában, ébrenlét állapotban életképek formájában. Az igazi Önvaló túl van ezeken a mulandó és változó állapotokon, mert az igazi énünk mindig létezik. Akár alszol, akár álmodsz, akár ébren vagy.
2015. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!