Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek nem kéne ez...

Szerintetek nem kéne ez ügyben tenni valamit?

Figyelt kérdés

Régebben az Ezotéria topicban voltak értelmes ezoterikusok (persze voltak abnormálisak is) és értelmes szkeptikusok(és persze trollok is). De most, 2014-ben ritkasággá vált az olyan kérdés, ami normális vagy érdekes volt, és ezzel párhuzamosan megszűntek a normális viták is. Azzal, hogy a sok unatkozó tizenéves kölyök, akik mókásnak tartják a trollkodást, idejöttek, és az egész ezót tönkretették. Régebben a viták a két ellentétes oldal (ezó vs. szkepticizmus) között értelmes viták zajlottak le, tényekkel, forrásokkal alátámasztva (természetesen volt egy pár abnormális, mint 51%-os, akit még a társai is hülyének tartottak). De a normálisak kommentjei a jelenlévő trollok számának növekedése miatt visszaszorult, majd eltűnt. Míg réggeben a kérdések pár troll kérdéstől eltekintve normálisak voltak, és egészen jó viták zajlottak le. Manapság, ha valaki ránéz a topicra, ilyen kérdéseket talál:

"Milyen festmény ez?"

"Azt álmodtam hogy egy nagy szőrös pók mászik a plafonon. Felkeltem és a plafonon tényleg volt egy.."

"Mit jeent z ha fél álomba vagyok és azt álmodom hogy meg szál egy szellem és a kör tükröt néztük és nem hisem hogy álmodtam?"

"Én úgy gondolom hogy vannak természetfeletti (dolgok, lények, erők) nem?"

"Mi voltam előző életemben ha nem voltam?"

És még sorolhatnám. Néha-néha elvétve van egy-két kérdés, amelyik normális, de a válaszok a sok troll miatt értelmetlenek. A másik probléma: legyen az illető ezoterikus vagy szkeptikus, a válaszát, ha nincs tele béna viccekkel, rögtön lepontozzák. Emiatt az értelmes válaszadók leszorulnak a toplista aljára, és az átlaguk a minimumra csökken. A harmadik baj az egésszel, hogy sokan provokatív és trágár privátokat szoktak kapni. Az egyik ilyen nagy küldözgető Tánya néni volt, akit azóta szerencsére letöröltek. De még sok felhasználó van, aki ilyeneket szokott csinálni. Ezeket a felmerülő problémákat, ami miatt a topic siralmassá lett, de ezzel semmire sem menné(n)k. A most következő dologért tettem ki a kérdést: Mi tudnánk tenni ez ellen? Nekem semmi ötletem sincs, de lehet, hogy valakinek van. Állítsuk vissza az ezót a régi fényébe!

névte2en



2014. jan. 26. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Ezt azok csinálják akik tudatosan rejtőzködnek mert ők masszívan alkalmazzák ezeket a dolgokat, csak nem akarják hogy kiderüljön mit tesznek a háttérben. Esélyes a mágiázás és a boszorkányság rendszeres használata.Igy próbálja a pasija figyelmét erről a témáról levenni. Ősrégi dolog.
2014. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz az értelmetlen kommentet. -.-
2014. jan. 26. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez ellen semmit sem lehet tenni. De tényleg.

Egyszerűen bele kell törődni. Van aki itt van és kommentel, van aki csak figyel de nem ír és van aki már rég lelépett másik oldalra, fórumra, a fönt említett okok miatt.

Én figyelek, de már nem írok olyan sűrűn mint régen, mert teljesen fölösleges. Trollok és ovodás szintű emberek mindig is voltak és mindig is lesznek. Az értelmesebb fél mindkét oldalról pedig ráun ezekre, ezért nem is bonyolódik bele a dolgokba és nem áldozza rájuk az idejét.


George Adamski

2014. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez ilyen szinuszgörbe-szerű dolog, hullámzik. Akkoriban a görbe tetején volt a helyzet, most az alja környékén van. Várjuk a következő felemelkedést.


Első, a hsz-ednek tényleg se füle se farka...

2014. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg lesz felemelkedés.. Valahogy a tinik körében most menőnek számít ide kommentelni valami hülyeséget. Szomorú, főként annak tekintetében, hogy néhány vita a tudomány kategóriákban való kérdések alatt folyó vitákkal egyenlő szinten volt...
2014. jan. 26. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyet lehet tenni. Egyáltalán nem foglalkozni a százalékkal. Elvégre ez nem verseny. Az értelmetlen kérdéseket pedig nem kell megnyitni.
2014. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Laylah ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Én már jó ideje nem féltem a százalékomat, aki akar, úgyis lepontoz. Igyekszem érthetően fogalmazni, de sokszor épp emiatt forgatják ki a szavaimat. A kérdéseket illetően kb. az összesnek a 30%-a, ha olvasásra méltó, de csak a 10-15% érdemel választ is. Aki normális kérdést tesz fel, normális hangnemben, hozzáállással, nem csak azért, hogy na, most ide írni fognak, jól széttrollkodom őket. Régi felhasználó vagyok, de csak kb. 2 hónapja tértem vissza, azóta próbálok segíteni, de a sok hülyeség között sokszor elvész a hozzászólásom. Aki tényleg kíváncsi és érdeklődik, az privátban talál meg.

És ezúton üzenem mindenkinek, hogy nem drogozok, nem vagy elmebeteg, az IQ-m 117 körül van, csak hogy a leggyakoribb kérdésekre/vádakra reagáljak. Szeretnék egy olyan Ezotéria topicot, ahol normális kérdésekre normális körülmények között, normálisan lehetne válaszolni...


23/L

2014. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is emiatt tűntem el a topicból, csaknem egy éve. Nagyjából egy hete jöttem vissza, és igyekszem értelmes válaszokat adni. Eleinte egy - egy kérdéshez hozzá se mertem szólni, csak privátban küldtem el a véleményem, aztán rájöttem, hogy úgyis mindegy, a negatív kommenteket meg figyelmen kívül hagyom. (Egyébként régebben is ha kiírta valaki pl. az UFO észlelések topivban, hogy UFO - t észlelt, az első pár válasz kapásból a "mit szedsz", "kezeltesd magad", csináltass új szemüveget" , "utcai lámpa/repülő/csillag/telihold volt", de aztán tényleg voltak értelmes válaszok is...)
2014. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, régebben én is eléggé aktív voltam, aztán egy fél évre eltűntem. Körülbelül 1 hete tértem vissza, de már érzékelem az átlag romlását.

Laylah: Habár néha(legalábbis szerintem( értelmetlenségeket írsz, ettől függetlenül te is értelmes vagy. De az IQ-t ide ne keverjük bele. Első soron, többféle intelligencia is létezik, és ezek közül az IQ csak 2-őt vagy 3-at mér. Másodszor pedig, egy okos embernek is lehet alacsony az IQ-a, ahogy egy bolondnak is lehet magas. Sajnos sok effajta tévhit terjeng, ami sok félreértést szül.

2014. jan. 27. 20:31
 10/11 Laylah ***** válasza:
9: csak a tapasztalataimból indulok ki, ettől függetlenül mindenkinek lehet más álláspontja. :) IQ-t csak azért írtam ide, mert megkaptam már ezt a kérdést is elég sokszor.
2014. jan. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!