Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek nem kéne ez...

Szerintetek nem kéne ez ügyben tenni valamit?

Figyelt kérdés

Régebben az Ezotéria topicban voltak értelmes ezoterikusok (persze voltak abnormálisak is) és értelmes szkeptikusok(és persze trollok is). De most, 2014-ben ritkasággá vált az olyan kérdés, ami normális vagy érdekes volt, és ezzel párhuzamosan megszűntek a normális viták is. Azzal, hogy a sok unatkozó tizenéves kölyök, akik mókásnak tartják a trollkodást, idejöttek, és az egész ezót tönkretették. Régebben a viták a két ellentétes oldal (ezó vs. szkepticizmus) között értelmes viták zajlottak le, tényekkel, forrásokkal alátámasztva (természetesen volt egy pár abnormális, mint 51%-os, akit még a társai is hülyének tartottak). De a normálisak kommentjei a jelenlévő trollok számának növekedése miatt visszaszorult, majd eltűnt. Míg réggeben a kérdések pár troll kérdéstől eltekintve normálisak voltak, és egészen jó viták zajlottak le. Manapság, ha valaki ránéz a topicra, ilyen kérdéseket talál:

"Milyen festmény ez?"

"Azt álmodtam hogy egy nagy szőrös pók mászik a plafonon. Felkeltem és a plafonon tényleg volt egy.."

"Mit jeent z ha fél álomba vagyok és azt álmodom hogy meg szál egy szellem és a kör tükröt néztük és nem hisem hogy álmodtam?"

"Én úgy gondolom hogy vannak természetfeletti (dolgok, lények, erők) nem?"

"Mi voltam előző életemben ha nem voltam?"

És még sorolhatnám. Néha-néha elvétve van egy-két kérdés, amelyik normális, de a válaszok a sok troll miatt értelmetlenek. A másik probléma: legyen az illető ezoterikus vagy szkeptikus, a válaszát, ha nincs tele béna viccekkel, rögtön lepontozzák. Emiatt az értelmes válaszadók leszorulnak a toplista aljára, és az átlaguk a minimumra csökken. A harmadik baj az egésszel, hogy sokan provokatív és trágár privátokat szoktak kapni. Az egyik ilyen nagy küldözgető Tánya néni volt, akit azóta szerencsére letöröltek. De még sok felhasználó van, aki ilyeneket szokott csinálni. Ezeket a felmerülő problémákat, ami miatt a topic siralmassá lett, de ezzel semmire sem menné(n)k. A most következő dologért tettem ki a kérdést: Mi tudnánk tenni ez ellen? Nekem semmi ötletem sincs, de lehet, hogy valakinek van. Állítsuk vissza az ezót a régi fényébe!

névte2en



2014. jan. 26. 14:48
1 2
 11/11 Passiflora ***** válasza:

Nekem még nincs nagyon viszonyítási alapom (mármint hogy milyen mostanában ez a fórum korábbi állapokhoz képest), mert tavaly november végén regisztráltam, miután láttam egy olyan kérdést, amire mindenképpen szerettem volna válaszolni valakinek.


Engem is meglep az a jelenség, amit kifogásolsz, de nem hiszem, hogy sok mindent lehetne ellene tenni azon kívül, amit a 6. hozzászóló írt. Mivel ez egy nyílt fórum, ha valaki betartja a felhasználói szabályzatot, joga van bármilyen kérdést feltenni, illetve bármit leírni, függetlenül attól, hogy a többi felhasználó mennyire tartja "normálisnak", "értelmesnek" vagy humorosnak.


Azt azért nem hiszem, hogy pusztán az a jelenség, amiről írtál, tönkretehet egy ilyen topikot, de valóban időigényesebbé teszi azoknak a kérdéseknek a kiválogatását, amire az ember esetleg szeretne válaszolni, illetve azoknak a hozzászólásoknak a kiszűrését, amik érdemi válaszokat tartalmaznak, függetlenül attól, hogy egyetért-e velük az ember vagy sem.


Azzal a jelenséggel viszont én is találkoztam - korábbi kérdések olvasgatása után - hogy sajnos tényleg "eltűntek" innen olyan fórumozók, akik korábban - az én meglátásom szerint legalábbis - gondolatébresztő, megfontolásra érdemes dolgokat írtak le, kifejezetten hasznos információkat osztottak itt meg másokkal, és tették mindezt kultúrált módon, anélkül hogy a más állásponton lévőket sértegették volna.


Én ezt mondjuk sokkal sajnálatosabbnak érzem, mint azt, hogy ki hol található a kategória toplistán.


Egyébként őszintén szólva nem hiszem, hogy bármelyikünk ez utóbbi alapján ítél meg egy felhasználót, ugyanúgy, mint ahogy a hozzászólásai tartalma és stílusa alapján alkotok képet valakiről, illetve a leírtak alapján döntöm el, hogy egy adott választ mennyire tartok értelmesnek és hasznosnak, nem pedig az illető %-os értéke alapján.


Én is tisztában vagyok vele, hogy amikor a példa kedvéért egy olyan kérdésre, hogy szerintünk létezik-e reinkarnáció, akár pusztán csak annyit teszek, hogy ajánlok 5-6 olyan könyvet a kérdezőnek, amit évtizedek óta regressziós hipnózissal foglalkozó pszichiáterek, illetve pszichológusok írtak, és a téma iránt komolyabban érdeklődőknek szerintem érdemes elolvasnia, vagy esetleg le merem írni, hogy engem milyen személyes tapasztalatok győztek meg végleg a lélekvándorlás létezéséről, akkor előre borítékolhatom a piros pacsik érkezését, mivel már előttem legalább öten írtak neki, ex katedra kijelentve, hogy reinkarnáció sem létezik, meg lélek sem, nincs rá semmi bizonyíték, "hülyeség az egész". :-)


Eleinte amúgy még meg tudtak lepni azok a típusú válaszok, amik mindössze arra szorítkoztak hogy:


"Fel kéne talán nőni, lélek /reinkarnáció /aura /hiteles médium /fizikai test nélküli entitás /vonzás törvénye stb. nem létezik."


De elfogadom és tiszteltben tartom, hogy aki ezeket leírja, az az ő rendelkezésére álló információk és tapasztalatok alapján pont ugyanúgy meg van győződve a saját igazáról, mint én az enyémről, és természetesen a véleménye kinyilvánításához is épp annyi joga van.


Visszatérve az értékelésekre, mikor van értelme fórumoznom: ha azt tartom szem előtt, hogy vajon mi a többség álláspontjának megfelelő válasz, amit várhatóan nem pontoznak le, vagy ha őszintén megírom, amit gondolok, illetve azt, amit az általam megbízhatónak tartott források alapján hiteles információnak tartok?

2014. jan. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!