Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ennek van tudományos magyaráza...

Ennek van tudományos magyarázata? Mással fordult már elő hasonló?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10-tizenpár éves koromban történt. Mindig is nagyon féltem a rovaroktól,pókoktól. Egyszer feléredtem, hogy mosdóba kell mennem, kimentem a szobából és egy egész hosszú folyosó végén volt a mosdó. teljesen sötét volt, csak tapogatóztam. aztán épp odajutottam hogy felkapcsolom a lámpát, de ahogy közel tettem a kezemet, olyan rossz érzés fogott el. így megfordultam, visszamentem a konyhába, és ott kapcsoltam fel. akkor láttam hogy a fürdőszoba kapcsolóján egy nagyon nagy pók volt...


Nem gondolnám, hogy most hero vagyok vagy természetfeletti képességeim vannak, szóval nem kell leoltani. én arra a következtetésre jutottam hogy ha az ember fél vlamitől akkor megérzi a jelenlétét. Illetve hasonló sztorikra lennék kíváncsi.


2014. jan. 26. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kvantumfizikai bevonzás. Nem vagy különleges, ez mindenkinél így működik.
2014. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

"Kvantumfizikai bevonzás"


Ennek a kifejezésnek alapból semmi értelme, ráadásul a kvantumfizikának egyébként sincs semmi köze olyan (makro)méretű dolgokhoz, mint egy pók vagy egy villanykapcsoló. (Helyesebben van, de olyan minimális mértékben, amely gyakorlatilag elhanyagolható.)


Kérdező, ez csak egy rossz álom volt. ráadásul a fogalmazásmódodból következtetve ez már nem tegnap történt, hanem évekkel ezelőtt, tehát ha nem is álom volt, az emlékek is sokat változhattak, "deformálódhattak" ennyi idő távlatában. Mindenesetre lehetett egy kivételes eset, de ne bízz benne, hogy ez máskor is biztosan be fog jönni. Szerencséd volt, ennyi, nem több.

2014. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen van annak egy diszkrét bája amikor az ezoterikusok elkezdik azt hinni hogy értenek az atomfizikához sőt még a molekuláris biológiához is.
2014. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

""Kvantumfizikai bevonzás" Ennek a kifejezésnek alapból semmi értelme"


de van ! A bevbonzás magyarázata kvantumfizikai


" a kvantumfizikának egyébként sincs semmi köze olyan (makro)méretű dolgokhoz, mint egy pók vagy egy villanykapcsoló. "


Ez nemigaz ! A gondolatok és minden anyag kvantumos. Minden hullámfüggvényekkel írható le és a tudat azt alakítja

2014. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: Közöd nincs a kvantumfizikához, akkor minek dumálsz bele?
2014. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmi köze ninsc az egésznek a kvantumfizikához. Az egész a megérzés miatt van. Nincs ebben semmi természettfeletti, és igen van tudományos magyarázata. Ez az ösztönös megérzés. Emiatt látunk bele mindenbe arcokat, ezért félünk a sötétben, ezért szúrjuk ki a gyanús alakokat, stb. Ezek az ösztönök az evolúció során alakultak ki, hogy biztonságban legyünk. Sokszor érdemes erre az ösztönökre hallgatni, de van, amikor tévedhetnek is. Sokan azt hiszik, hogy erről az őrangyalok, vagy szellemek, vagy egyéb természettfelettni segít. De további informálódásért ajánlom Gavin De Becker: A félelem adománya(1997) című könyvét. Hasznos olvasmány, és megmagyarázza az általad tapasztalt jelenséget is.
2014. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kvantumfizikus vagyok, így picit jobban értek hozzá min ti !


Sajnos általánosítatotok. Kevés ismeretetek van és a hiányzó részeket más területeken tapasztaltakból pótóljátok ki. Ez helytelen !

2014. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérlek, mutatnál valami bizonyítékot arra, hogy kvantumfizikus vagy? Én meg PhD-s orvos, Phd-s filozófus, Phd-s fizikus, Phd-s kémikus, és minden létező Phd-m megvan. Tehát én sokkal jobban értek hozzá.

KOmolyan, ez olyan,mint valami ovis veszekedés.

2014. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te csak egy idióta gyökér vagy, még érvelni sem tudsz csak személyeskedni
2014. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző, te nem tudsz érvelni. Több bizonyíték van rá:

1) "Kérlek, mutatnál valami bizonyítékot arra, hogy kvantumfizikus vagy? Én meg PhD-s orvos, Phd-s filozófus, Phd-s fizikus, Phd-s kémikus, és minden létező Phd-m megvan. Tehát én sokkal jobban értek hozzá.

KOmolyan, ez olyan,mint valami ovis veszekedés."

Ebben sehol sincs személyeskedés. A személyeskedés az, amikor a vitapartnered becsmérelni próbálod, minden indok, vagy alátámasztás nélkül.

2) " Te csak egy idióta gyökér vagy, még érvelni sem tudsz csak személyeskedni"

A te válaszod viszont tömítve van személyeskedéssel. Az "idióta gyökér" jelzőt, amelyet te alkalmaztál, a legjobb szándékkal is csak személyekedésnek lehet mondani.

3) Én érveket hoztam fel a kérdésre, te meg odanyögtél valami értelmetlen maszlagot, amelyben semmi konkrétum nincs. Ez nem válasz. Emellett alátámasztatlan állításokat mondasz. Kérlek, ha akkora kvantumfizikus vagy, magyarázd már el nekem a spin részecskéket, a Schrödinger-macskája példázatot, a kvantummechanika alapjait, vagy a Kétrés-kísérletet! Ezt egy IGAZI kvantumfizikusnak csak úgy fújnia kéne!

2014. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!