Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szabadkőműves legendákban...

A szabadkőműves legendákban őrzött "Lucifer homlokáról lehulló drágakő / kő" volt-e az, ami elindította (felgyorsította) az ember (értelmi) fejlődését / evolúcióját?

Figyelt kérdés

Kapcsolódó anyag:

-a "bölcsek köve"

-a fekete meteorit

-"Kaába köve (fekete, simára csiszolt; az iszlám kultuszának / imádatának tárgya).


Az emberek mítoszokat látnak, de én egyes mítoszok mögött konkrét és történelmi valóságokat / tényeket látok.


Gondolatkísérlet:

volt egy nagy csata (?) és annak nyomán jelent meg "Lucifer Köve", a "Titokzatos és Fekete Kő" a rendszerben.


A. C. Clarke : 2001 Űrodisszeia című film eleje:

sosem felejtem el azokat a képeket... most is a szemeim előtt vannak.


Röviden leírva:

a Hold túlsó oldalán (?) landol (ott van) egy feketére csiszolt kőtömb,

ami beindítja a primitív, félállati lények (ember-elődök) evolúcióját.

=Elkezdenek eszközöket használni.

(Nagyon halhatatlan képekkel volt megcsinálva / ábrázolva.)



2014. febr. 5. 21:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Konkrét tényekre gondolok ,nem "vallásos-ezoterikus maszlagra". :-)
2014. febr. 5. 21:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

WTF? O.o

Milyen konkrét tényeket szeretnél? O.o

Lehet csak számomra értelmetlen a fenti felsorolt (?) sok maszlag, de ez egy tézis, és egészen addig amíg nem létezik a bölcsek köve, és a kába kő nem tesz konkrétan mérhetően intelligensebbé valakit... öhm... addig milyen konkrét bizonyítékot keresel? Meg mióta bizonyíték egy FILM???? :D

Tényleg nem értem miről akarsz egyáltalán beszélni :D

2014. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom miről van szó? én írtam egy képregényes történetet, ha akarod Súr belinkelem?:-D
2014. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2-es: Megnyugodthatsz, nem vagy egyedül.

Súr, összegzem azt, amit írtál:

Te átlátsz minden dolgon. Volt egy csata valamikor, és ey kő megjelent valahol. Egy sci-fi író beleírta egy film elejébe azt, hogy valaki látott képeket, amiket nem felejt el. És a végére egy végkövetkeztetés a fenti maszlagból.

Egy ideig még épeszűnek gondoltalak, de ez... Nincs semmi értelme, légből kapott kitalációk. Tessék, most én is kreálok neked egyet, a te stílusodban:


Súr=Súrlódás


Súrlódás: (Shur) (Load) (Ass)


Shur= Bibliai hely

Load= Töltés

Ass= Hátsó fertály


Istennek van hátsó fertálya.

Bibliai hely(?)=Egyiptom

Töltés/Időtöltés

Isten


Időtöltés = ? Születés

Súr= Isten Egyiptomban született.

Habár a fenti írás is, úgy mint at iéd, részekben nyomon követhető, de az egésznek egyben nincs értelme. Például Súr igazából egy település KOmárom-Esztergom megyében. És én mégis rájöttem, hiszen én is a dolgok mögé látok, hogy igazából ennek a kis falunak a neve jelentése utal arra, hogy Isten Egyiptomban született. Innen tovább lehetne menni, egészen odáig, hogy igazából Magyarország a Sátán földje, és mi vagyunk az Antikrisztus és Krisztus egyben. De alapvetően ne lenne értelme. A te érvelésed is hasonló. Az még elfogadható lenne, ha tőmondatokban írnál, de az, hogy konkrétan a semmire alapozva fejted ki ezeket az agymenéseket, már megengedhetetlen. Plusz alapvetően nem lehet tudni, hogy mit akarsz ezzel a kérdéssel megtudni. Komolyan, miért nem vonulsz vissza valami blogra?

2014. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Szóval ha létezik valami erő, ami beindította az emberek evolúcióját, akkor az miért nem indította be a gekkók evolúcióját is? És mi a helyzet a madárpókokkal?
2014. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Szóval ha létezik valami erő, ami beindította az emberek evolúcióját, akkor az miért nem indította be a gekkók evolúcióját is? És mi a helyzet a madárpókokkal?"


-Mert a gekkó innen való, ebből a 3D rendszerből.... de az ember nem feltétlenül innen való (ebből a 3D rendszerből)

2014. febr. 6. 00:24
 7/11 A kérdező kommentje:

-Mi a problémám jelen esetben?

-A problémám az, hogy ezeket a dolgokat max. csak azok értik / érthetik,

akik a programozói oldalon dolgoznak.


(tehát, akik az ember nevű lényeket programozzák, valamint felügyelik a programjaikat)


Én csak vázlatosan érintem ezeket a kérdéseket... túl sok idő lenne részletesen kifejteni.

(kizárólag csak élőszóban lehetne... az írás nehézkes és lassú)

2014. febr. 6. 00:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsek köve valójában nem kő volt, hanem folyadék, amit kerestek az alkimisták. Ez a folyadék örök életet adhatott volna, és abból a feltételezésből következtettek létére, hogy ha vannak mérgek, amik ölni tudnak, akkor "kell", hogy legyen vele ellentétes hatású szer is.
2014. febr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Emberek! Ez a vidi az Űrodisszeia filmet elemzi, van folytatása is:

http://www.youtube.com/watch?v=mPfoCpRBx6o

2014. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót; nem tudtam, hogy másra is hatást gyakorolt ennek a filmnek az eleje / ez a film.


Megnézem. Nézzétek meg ti is mindegyik részét! (Ez egy komoly téma.)

2014. febr. 7. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!